• فوتون یا هایلوکس رقابت چین تازه وارد با ژاپن کهنه کار

  هرچند این روزها بازار خودروی کشور ما تنوع بیشتری نسبت به گذشته دارد؛ اما هنوز هم راه درازی تا رسیدن به جایگاه جهانی داریم. در واقع موضوع را این گونه بشکافیم که جایگاه هر خودرو یا محصول در بازار کشور ما نسبت به چیزی که در کشورهای دیگر به چشم می‌خورد، متفاوت است.

 • مزایا و معایب استفاده از لاستیک پهن

  وجود خودروهای مشابه در کشورهایی مانند ایران باعث افزایش تمایل صاحبان اتومبیل‌ به انجام تغییرات ظاهری و فنی بر روی مدل‌هایی که تملکشان را در اختیار دارند می‌شود تا شاید به این روش تمایزی بین خودروی خودشان با دیگر مدل‌های موجود در خیابان ایجاد شود. یکی از مهم‌ترین و عمده‌ترین این تغییرات، استفاده از رینگ‌های بزرگ‌تر و لاستیک‌های پهن‌تر است که مانند هر تغییری، مزایا و معایبی دارد.

 • نیسان ایکس‌تریل به ایران می‌آید +عکس

  دو خودروی جدید از نیسان به زودی به خیابان های ایران راه پیدا خواهند کرد: نیسان جوک و نیسان ایکس تریل. شرکتی به نام جهان نوین آریا ، به عنوان نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش نیسان در ایران، اقدام به وارد کردن این دو خودروی ژاپنی کرده و تبلیغاتی که اخیرا این شرکت در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته است، خبر از قریب الوقوع بودن معرفی رسمی و آغاز فروش این دو شاسی بلند نیسان میدهد.

 • خودروی جدید دی اس 5LS در راه ایران +عکس

  خودروی سدان دی اس 5LS مجوز ورود به کشور را دریافت کرد. این خودرو در حقیقت نمونه ی سدان خودروی هاچ بک DS5 است که پیش از این نیز توسط نماینده این برند در ایران عرضه شده بود و بعد از آن شاهد حضور شاسی بلند این برند به نام DS6 بودیم که فروش نسبتاً مناسبی را نیز تجربه کرد.

 • بازگشت جگوار به ایران

  حال که قرار است نمایشگاه بین المللی خودرو تهران بعد از چند سال وقفه با نام و نشانی قدیمی به شهر آفتاب بیاید، اکثر شرکت های خودروساز و واردکننده برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

 • توقف تولید سیستم رانندگی نیمه‌خودکار کاما وان

  جورج هوتز، صاحب استارتاپ کاما. اِی‌آی (Comma.AI)، چندی پیش اعلام کرده بود در حال ساخت نوعی سیستم رانندگی نیمه‌خودکار است که به سیستم تعبیه شده روی خودروهای تسلا شباهت دارد. هوتز نخستین فردی است که سال 1386/ 2007، یعنی وقتی 17 ساله بود، موفق به هک کردن گوشی آیفون شد. وی سه سال بعد در اقدامی دیگر توانست دستگاه پلی‌استیشن3 را نیز هک کند.

 • مهار‌ آتش در‌ قلب خودرو

  اساس عملکرد موتور خودرو، انفجار سوخت در داخل سیلندرهاست که نیروی حاصل از این انفجار، پیستون‌ها را به حرکت درآورده و بالا و پایین رفتن پیستون‌ها در نهایت به گردش دورانی میل‌لنگ و حرکت خودرو می‌انجامد.