• خداحافظی چینی‌ها با بازار خودروی ایران؟

  در شرایطی که خودروسازان چینی نشان داده‌اند در پسابرجام نیز قصد ماندن در ایران را دارند، با عقد قراردادهای جدید خارجی، خطوط تولید آنها در کشور در حال محدود شدن بوده و گویا وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با این پروسه موافق است.

 • خودروهای تاریخی ایران در شرایط نامناسب!

  موزه خودروهای تاریخی ایران که در ابتدای دهه 80 شمسی در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج افتتاح شد، مجموعه‌ای است از خودروهایی ارزشمند و کلاسیک که اکثرا متعلق به خاندان مخلوع پهلوی و وابستگان ایشان بوده است.

 • وقتی‌گران‌ترین‌کوپه‌ب‌ام‌و در‌ایران تنها‌۲۰۰‌هزارتومان‌بود!

  بازار کوپه‌های لوکس در کشورمان در دهه ۵۰ شمسی به شدت داغ بود و محصولات اروپایی همانند مرسدس بنز SLC، سیتروئن SM و جگوار E Type در این دوره طرفداران خاصی داشتند. اما شاید ب‌ام‌و ۳۰۰۰ (کد E۹) را در بین این خودروها یکی از جالب‌ترین نمونه‌ها دانست.

 • اتومبیل خود را با باک خالی نرانید!

  برخی افراد نشان‌دهنده‌ی بنزین خودرویشان را به منزله‌ی گیر دادن‌های والدینشان می‌بینند! روشن و خاموش شدن چراغ باک بنزین همانند پدر یا مادرتان است که به شما می‌گویند اتاقتان را تمیز کنید؛ اما سماجت خودرویتان مبنی بر سوخت‌گیری دوباره را نادیده نگیرید زیرا با تمام شدن بنزین به‌طور بالقوه به خودروی خود آسیب می‌زنید.

 • بیوک اسکای لارک ؛ اعجوبه‌ای در جاده‌ها

  اواسط دهه 50 شمسی که با بحران نفتی غرب مصادف شده و تقاضا برای نفت بشدت بالا رفته بود ایران موفق شد از درآمدهای سرشار نفتی بهره مند شود. اما این افزایش درآمد و تزریق نقدینگی به افزایش تقاضا برای خرید منجر شد که یکی از پارامتر های آن خرید خودرو بود!

 • بانوان ایرانی چه خودروهایی را برای رانندگی انتخاب می‌کنند؟

  از آنجایی که اتومبیل یک وسیله چند‌منظوره و کاربردی است، تا به حال هیچ یک از کمپانی‌های خودروسازی، مدلی را صرفا برای خانم‌ها یا آقایان به صورت انبوه تولید نکرده‌اند اما از این جهت که معمولا سلیقه خانم‌ها در انتخاب و خرید برخی‌ کالا‌ها، متفاوت از آقایان است، می‌توان این مسئله را در نظر گرفت که مثلا برخی ‌خودروها با توجه به مشخصات و ویژگی‌هایی که دارند، بیشتر مورد پسند خانم‌ها قرار بگیرند.

 • چه لاستیکی بخریم؟

  بعد از هزاران کیلومتر رانندگی باید از لاستیک‌هایی که حالا فرسوده شده‌اند دل بکنید.