• به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و افتتاح پروژه راه‌آهن

  رئیس جمهور وارد کرمانشاه شد

  رئیس جمهور روز سه‌شنبه در آستانه آغاز سال ۹۷ به منظور بازدید از مناطق زلزله زده، دیدار با مردم این مناطق و‌ بهره‌برداری از پروژه‌ راه آهن غرب کشور، وارد استان کرمانشاه شد.

 • گزارش میدانی جام‌جم از شرایط زلزله‌زدگان ‌کرمانشاه پس از گذشت حدود 4 ماه

  زمـین لـرزید زمـان ایستـاد

  سرمای استخوان‌سوز‌ هنوز فروکش نکرده، اما ظهرهای سرپل‌ذهاب خبر از گرمای طاقت‌فرسا می‌دهد. نگرانی از سرما دارد جای خود را به گرمای طاقت‌فرسا می‌دهد، اما اینجا در سرپل ذهاب هنوز اسکان زلزله‌زدگان به سامان نرسیده است. از التهاب روزهای اول زلزله کم شده، اما از مشکلات زلزله‌زدگان نه. هنوز در پارک‌ها و کمپ‌های هلال‌احمر چادرهای به گل نشسته از باران چند روز اخیر خودنمایی می‌کند و دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد. فرش و موکت‌های پهن‌شده رو به آفتاب نشان از خانه تکانی که نه، چادرتکانی عید نیست؛ اینها را گل و لای داخل شده به چادر و کانکس‌ها به این روز انداخته است.

 • گفت وگوی جام جم آنلاین با خالق پرتره علی دایی و جواد خیابانی در سرپل ذهاب

  رنگ زندگی روی آوار زلزله

  دلش با تکان های زمین تکان خورده ، با همان زلزله 7.3 ریشتری که 3 ماه پیش سرپل ذهاب را لرزاند. زلزله ای که هنوز ویرانی هایش برجاست؛ هرجا که سربرمی گرداند و نگاه می کند کوه آوار است که می بیند و زلزله زده هایی که از 90 روز پیش زندگی در چادر و کانکس را تجربه می کنند. محمد پورکند، اما بین این همه ویرانی ، این همه آوار دنبال امید گشته از همان روزهای اول زلزله. دنبال بهانه ای برای زندگی؛ بهانه ای که با جادوی رنگ حالا روی دیوار کانکس ها جان گرفته است.

 • وزیر اطلاعات در مراسم راهپیمایی 22 بهمن کرمانشاه:

  خواب‌های دشمنان علیه انقلاب هرگز تعبیر نمی‌شود

  وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه خواب های توطئه آمیز دشمنان علیه انقلاب هرگز تعبیر نخواهد شد، گفت: امروز جمهوری اسلامی به قدرتی بزرگ در جهان و منطقه تبدیل شده و آماده پاسخگویی به هر نوع تهدید دشمنان است.