• به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی(ع)

  تنهاترین سردار...

  28 صفر سالروز شهادت کریم اهل‌بیت است به همین مناسبت متن کوتاهی را میخوانید:

 • حجت الاسلام بابایی:

  غفلت از ظرفیت های جوانان از دست دادن فرصت هاست

  استاد حوزه و کارشناس تخصصی قرآن گفت: مسئولین باید از ظرفیتهای عظیم جوانان کشور در راستای اعتلای فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور بهره مند شوند چرا که غفلت از استفاده از ظرفیت های جوانان هر کشوری به مثابه از دست دادن فرصت ها و شکست های بزرگی خواهد بود.

 • حجت‌الاسلام امیری وحید:

  سیره رسول خدا، توجه ویژه به جوانان است

  یک کارشناس دینی گفت: ما معمولا در معرفی ائمه اطهار (ع) بیشتر به سیره تاریخی می‌پردازیم که شایسته است اما بیان سیره اخلاقی پیامبر و سیرت و سریره ایشان از ضروریات امروز جامعه است، بویژه که توجه ویژه به جوانان در عملکرد رسول خدا دیده می‌شود.

 • حجت الاسلام قادری در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نهادینه کردن سیره نبوی با باور نسل جوان

  پژوهشگر و نویسنده علوم اسلامی گفت: حضرت محمد مصطفی، خاتم پیامبران (ص) جوانگرایی را باور داشت که یک جوان 18 ساله را مسئول و مدیر سیاسی و اجرایی قرار می‌دهد و یک جوان 21 ساله‌ای را مسئول فرهنگی و یک جوان 20 ساله‌ای را به عنوان بزرگترین فرمانده نظامی قرار می‌دهد و قطعا ما هم می‌توانیم با باور نسل جوان، سیره نبوی و سیره قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم.

 • حجت‌الاسلام شریعت تبار:

  عمل به سیره پیامبر، مستلزم الگوسازی متناسب با زمان است

  رئیس بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی گفت: برای عمل به سیره پیامبر اکرم (ص) نخست باید با مراجعه به اهل فن، شناخت جامعی از اصول مسلم و قطعی ایشان داشته باشیم و به این قضیه تک بعدی نگاه نکنیم و بعد متناسب با زمان، الگوسازی کنیم.

 • سیستم کارآمد تبلیغی با عملیاتی کردن روش تبلیغی پیغمبر اکرم (ص) در دسترس است

  رسول خدا در امر مهم تبلیغ از تمام ظرفیت خود استفاده کردند و به عبارتی ظرفیت سازی نمودند به گونه ای که امام علی (ع) شخصیت ایشان را در نهج‎‌البلاغه اینگونه معرفی می ‌کند که پیامبر «طبیب دوار بطبه» یعنی مانند طبیبی به دور مریض خود می‌چرخید و مانند پزشکی بود که برای درمان بیماران خود سیار بود و از هر موقعیتی برای پیشرفت اهداف اجتماعی خود استفاده می‌کرد.

 • حجت الاسلام سالک:

  مشی سیاسی پیامبر(ص) بر مبنای محبت در جذب مشرکین به اسلام بود

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث دشمن شناسی به عنوان یک راهبرد سیاسی و نحوه برخورد پیامبر اکرم(ص) با دشمنان در صدر اسلام خطاب به مسئولان دولت گفت: چرا اینگونه شتابان تلاش می‌کنید که لوایح چهارگانه (fatf ،CFT)، پالرمو و پولشویی و مسایل دیگر با سرعت تصویب شود؟! چرا دست بسته و کتف بسته مردم ما را تحویل بیگانگان می‌دهید؟! این حرکت حرکت مناسبی نیست و باید دقت کنید.

 • فیض آبادی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  برخورد نخست پیامبر با منافقین مدارا کردن بود / با توجه به شرایط جامعه تاکتیک مقابله با دشمن را انتخاب کنیم

  استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما باید با در نظر گرفتن شرایط جامعه‌ی امروز و بررسی مشی سیاسی پیامبر اکرم (ص) نوع تاکتیک را در برابر دشمن انتخاب کنیم و به عبارتی شرایط جامعه را بسنجیم و بر اساس اصولی که اهل بیت (ع) داشتند با دشمنان اسلام برخورد کنیم.

 • حجت الاسلام فرحناکی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  مسئولین با الگو از سیره اقتصادی پیامبر اکرم(ص) زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند

  یک کارشناس دینی گفت: امروز ضرورت است که مسئولین با الگو گرفتن از سیره اقتصادی پیامبر اکرم (ص) زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند و از طرفی جوانان هم منتظر پشت میزنشینی نباشند و با کار و تلاش باعث رونق روزافزون اقتصاد اسلامی کشور خود شوند.

 • حجت‌الاسلام غلامعلی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نخستین مشی سیاسی پیامبر در برابر ظالمان «اشداءعلی الکفار» بود

  عضو هیئت علمی دانشکده علوم حدیث گفت: نخستین مشی سیاسی رسول خدا (ص) هدایت‌گری در برابر کسانی بود که آگاهانه ظلم می‌کردند "اشداء الکفار" بود و هرگز اجازه نمی‌دادند آموزه‌های فرهنگی دشمن رشد کند بنابراین مبادا به خاطر این اینکه اسلام را دین محبت نشان دهیم از رفتارهای عزتمندانه پیامبر (ص) چشم ‌بپوشیم.

 • حجت‌الاسلام عباس زاده در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  شیوه شناسی تبلیغ پیغمبر اکرم (ص) یک سند موفق عملی است

  پژوهشگر علوم اسلامی گفت: هماهنگی بین گفتار و کردار مهمترین اصل در یک تبلیغ موفق است و امروز ضروری است که شیوه شناسی تبلیغ پیغمبر اکرم (ص) را به عنوان یک سند موفق عملی و تجربه شده به عنوان الگو به جامعه خود معرفی کنیم.

 • آیت الله عالمی :

  روابط قبیله‌ای و قوم و خویشی در سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) مطرود بود

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) جلوه ظاهری و یا موافقتی که متأسفانه در جریانهای سیاسی امروز وجود دارد و قبیله گرایی و منفعت شخصی و قوم و خویشی نه تنها جایگاهی نداشت بلکه مطرود ایشان بود و اصحاب خود را از این امور به شدت نهی می‌فرمودند.

 • به‌مناسبت شهادت امام هشتم؛

  سبک زندگی رضوی، نسخه شفابخش خانواده‌های امروز / امام رضا (ع) الگویی تمام‌عیار برای خانواده‌ها

  هر ایرانی با شنیدن نام مبارک و آشنای امام هشتم امام رضا (ع)، روح را به سمت بارگاه ملکوتی‌اش که به تعبیر روایات باغی از باغ‌های بهشت است، پرواز داده و دل‌وجان خسته­ی خود را برای تسکین دردهای ظاهری و باطنی خود، روانه آستان باکرامت ایشان می‌نماید. مشهد ایشان پناه و مأمن امنی است برای همه با هر آیین و مذهبی و قومیتی.

 • حجت‌الاسلام رضوی مهر:

  رساترین سلاح مدرن مبلغان، تبلیغ عملی است

  عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: رساترین سلاح مدرن مبلغان زمان این است که قبل از گفتار، اخلاق های حمیده را با اعمالشان به امت اسلام معرفی کنند و مردم را با عمل خود به دین مبین اسلام دعوت کنند.