• اختصاصی جام جم آنلاین / 3 عکس نوشت برای سید شهیدان اهل قلم

  نامه شگفت انگیز آوینی به رهبری / مرثیه ای ناخوانده از علی معلم دامغانی

  امروز سالگرد سید شهیدان اهل قلم است، مرتضای هنر انقلاب، شهیدی که هنوز که هنوز است راه و مرامش الگوی جوانان هنرمند این سرزمین است.

 • اختصاصی جام جم آنلاین / به بهانه سالمرگ سید حسن حسینی

  شاعری که ایل و تبارش همه عاشق بودند + اینفوگرافیک

  نهم فروردین ماه 1383 بود، خبرها مثل امروز در لحظه و با کمک انواع شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی منتشر نمی شد، اغلب مردم تلفن همراه هم نداشتند که با یک پیامک از اتفاق های مختلف همدیگر را باخبر کنند. چند ساعتی طول کشید تا بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیما یکی از تلخ ترین خبرهای فرهنگی چند دهه اخیر را اعلام کند.

 • سفره هفت سین در جبهه +عکس

  رزمنده ها لحظه تحویل سال در جبهه ها با شور و شوق سفره هفت سین می انداختند و همه کنارش جمع می شدند اما سین های هفت سین شون با سین های ما خیلی فرق داشت.

 • گفت‌وگو با حمید داوودآبادی درباره عید نوروز در جبهه‌ها

  لک‌لک‌ها به گیلانغرب بازگشتند! +عکس

  تا حالا به این فکر کرد‌ه‌اید که عید نوروز در جبهه‌ها چگونه بوده و در هشت سال دفاع مقدس آن‌همه رزمنده‌ای که در حال دفاع از مرزهای کشورمان بودند روزها و شب‌های عید را چگونه دور از خانه و خانواده سپری می‌کردند؟ سال‌ها از جنگ گذشته اما رزمنده‌هایی که اکنون در کنار خانواده هستند، هر عید حتما آن روزها و شاید ته ذهنشان دوستان و همرزمان خود را به یاد می‌آورند.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  فرماندهانی که اسفند، ماه شدند در آسمان

  حمید باکری، حسین خرازی، محمدابراهیم همت، عبدالحسین برونسی، عباس کریمی و مهدی باکری! این نام های آشنا ، فصل مشترک زیاد دارند، از رشادت هایشان در دوران دفاع مقدس و فرماندهی شان در علمیات های مختلف گرفته تا زمان آسمانی شدن و شهادت شان. زمانی که در تقویم به آخرین ماه سال می رسد، به اسفند.

 • روایت فرمانده گردان تخریب ثارالله در گفتگو با جام جم آنلاین

  ماجرای ملاقات حاج همت با حاج قاسم سلیمانی لحظاتی قبل از شهادت/ فرمانده ای که برای شناسایی به خاک عراق رفت ،امام حسین را هم زیارت کرد!

  آخرین ماه سال، در تقویم دفاع مقدس کشورمان با نام فرماندهان بسیاری گره خورده است؛ فرماندهانی که اسفند ماه ، آسمانی شده اند ، از شهید حمید باکری گرفته تا شهید حسین خرازی و حاج ابراهیم همت.

 • گفت‌وگوبا سردار حسن آقایی درباره شهید حسین خرازی

  فرمانده عملیات بزرگ

  گاهی اتفاقات جوری به هم گره خورده و پیش می‌رود که باعث شگفتی می‌شود. امروز 31 سال از روزی که شهید حسین خرازی به شهادت رسید، می‌گذرد.

 • گفت‌وگو با بهزاد پروین‌ قدس به بهانه سالگرد شهادت شهید حمید باکری

  جا مانده در مجنون

  سال 62 در چنین روزی، ایران یکی از بهترین جوان‌های خود را از دست داد؛ شهید حمید باکری یکی از مردان رشید و شجاعی بود که با فرماندهی شجاعانه و مدبرانه تا زنده بود از خاک و مرزهای کشورمان دفاع کرد.