• در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح شد؛

  ماجرای دیدار رهبری و شهید چمران پس از مجروحیت/ فرماندهی که روی زمین حرف می‌زد نه کاغذ!

  یکی از همرزمان شهید چمران در دوران دفاع مقدس با تاکید بر روحیه جهادی و شهات طلبی این شهید گرانقدر جنگ تحمیلی، در محورهای مختلف به تحلیل ابعاد معرفتی وی پرداخت.

 • همرزم سردار دهلاویه در گفت‌و‌گو با جام‌جم آنلاین مطرح کرد:

  شهید چمران چه چیزی را آبروی اسلام می دانست؟

  همرزم شهید چمران به نقل از این شهید گفت: فلسطین آبروی اسلام است و تمام امت اسلامی وظیفه دارند در آزادسازی فلسطین کمک کنند تا در آنجا دولت فلسطینی تشکیل گردد.

 • سنگ تمام تلویزیون در روز عید سعید فطر

  شبکه‌های سیما در ایام عید سعید فطر ویژه برنامه‌های متعدد و جذابی را برای پخش درنظر گرفته‌اند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به "کلاه قرمزی"، "ماه عسل"، "جشن رمضان" و "همین امشب"، اشاره کرد.

 • فریاد «یا خمینی» توسط توابین عراقی اسیر بعثی‌ها

  ۱۵ رمضان ۶۹بود هوای گرم بغداد بازداشتگاه «مشروع ۲» ناگهان صدای «یا خمینی» بلند بلند شنیده شد و با کابل به جان اسرا افتادند و صدای «یا حسین» شنیده شد و بعد شدت ضربات صدای «یا زهرا یازهرا» بلندتر شد و این صدا از «مشروع ۱» شنیده می‌شد.

 • روزهای گلوله و مربا

  سیده ساره میر ابوطالبی، بانوی 74 ساله سادات شهری از جنگ خاطره بسیار دارد. حتی اگر مثل خیلی از رزمنده‌ها سلاح به دست نگرفته باشد و مقابل دشمن در خط مقدم رخ به رخ جنگیده باشد، باز هم می‌توان ساعت‌ها پای حرف‌هایش نشست و دفتر خاطرات آن روزهایش را ورق زد.

 • خرمشهر ؛ خونین شهر شهر خون آزاد شد

  سرانجام تندیس استقامت و ایمان اسطوره مقاومت و پایمردی شهر شهیدان شاهد شهری که برگ برگ متن هایش کتاب جاودان رزم پرشکوه پیکارگران نستوه ماست بر فاتحان غرورآفرین اسلام آغوش گشود سلام و درود بر فاتحان غرورآفرین اسلام سلام و درود بی پایان بر امت شهیدپرور ایران.

 • خاطره‌ای از مجروح شدن سردار سلیمانی قبل از فتح خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر بعد از ۵۷۸ روز اشغال، هدف بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس محسوب می شد؛ زیرا بعثی ها به واسطه خیانت بنی صدر این شهر را درآغاز جنگ علیرغم مقاومت مظلومانه فرزندان برومندش چون «شهید محمد جهان آرا»، تصرف کرده بودند و آن را به صورت دژی تسخیرناپذیر درآورده بودند و صدها کیلومتر مربع اطراف آن یعنی تا نزدیکی اهواز را اشغال کرده بودند؛ به گونه ای که رسیدن به دروازه های «خونین شهر» یک رویا تلقی می شد، تا چه رسد به ورود و فتح این پایگاه که از انواع و اقسام موانع، استحکامات و تجهیزات پدافندی برخوردار بود و حفظ این شهر که آن را ملک مطلق خود می پنداشتند و نام جعلی «مُحَمّره» بر آن گذاشته بودند، برایشان جنبه راهبردی و حیثیتی داشت.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  تصاویری ناب از جبهه‌‌ها و عملیات فتح خرمشهر

  در این تصاویر که در بازدید از سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس تهیه شده، تصاویری ناب از حضور مقام معظم رهبری در کنار رزمندگان و رصد تحولات میدانی نبرد توسط ایشان و نیز حال و هوای آزاد سازی خرمشهر را مشاهده می کنید.

 • عکس نوشت

  بعد از فتح خرمشهر، صدام چه کرد؟ + عکس

  رئیس سابق ستاد ارتش عراق فاش کرد که صدام حسین بعد از فتح خرمشهر در جنگ با ایران، یکی فرماندهان لشگر سوم را به علت بحث و جدل با او، اعدام کرد.

 • یک رزمنده در گفت‌وگو با جام جم آنلاین روایت کرد؛

  تانک‌های بعثی از روی رزمندگان ایرانی عبور می کردند/ عملیات‌های ناکامی که بنی صدر مدیریت کرد

  رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس با تشریح مختصات منطقه عملیاتی بیت المقدس و تحلیل ابعاد موفقیت آمیز آن به ذکر حماسه فاتحان تنگه رقابیه پرداخت و نقش مدیریتی رهبر معظم انقلاب در سازمان دهی نیروهای نظامی و دفاع از تمامیت ارضی کشور را روایت کرد.