• خاطره‌اي از شهادت فرمانده لشکر 27

  آن بسيجي سر جدا «همت» بود

  یکی از همرزمان شهید همت با ذکر خاطره‌ای از این فرمانده شجاع سپاه اسلام، به بیان آخرین دیدار خود با وی پرداخت.

 • نامه‌اي به نشاني دريا

  از شهر تبریز که می‌خواهی خارج شوی، پیش از آن که به محدوده دروازه تهران برسی، یک تابلوی بزرگ در سمت راست سه‌راهی شاهگلی، نگاه‌ها را به طرف خود می‌خواند؛ تابلویی که به خط زیبایی در یک گوشه‌اش نوشته است: «خدایا مرا پاکیزه بپذیر» و در گوشه‌ای دیگر تصویری از صاحب این کلام را می‌بینی که چشمانش به افق‌های دوری نظر دارد و زیر تصویر نوشته است: شهید مهندس مهدی باکری فرمانده دلاور لشکر 31 عاشورا.

 • 10اسفند ماه سالروز آغاز حمله موشکي عراق به تهران

  درچنین روزی در سال1366هجری شمسی ، نخستین حملات موشکی عراق به تهران آغاز شد . رژیم بعثی عراق پس از آنکه خود را در جنگ رو در رو با رزمندگان اسلام ناتوان دید نهایتا به جنگ شهرها روی آورد و با پرتاب موشک علیه شهر های مسکونی خواستار چرخش نتیجه جنگ به نفع خود شد.

 • با حضور گسترده مردم و دانشجويان انجام شد

  تدفين شهداي گمنام در دانشگاه امير کبير

  پیکر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در آستانه رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی ( ع ) و امام رضا (ع ) در دانشگاه امیر کبیر به خاک سپرده شد.

 • امروز در دانشگاه اميرکبير

  پيکر5شهيدگمنام به‌خاک سپرده‌مي‌شود

  پیکرهای 5 شهید گمنام امروز دوشنبه بر دوش هزاران نفر از عاشقان مکتب ایثار و شهادت از دانشگاه تهران به سمت دانشگاه امیرکبیر تشییع و سپس به خاک سپرده می‌شوند.

 • از پنجم تا هشتم اسفندصورت مي‌گيرد

  تشييع پيکر 32 شهيد دفاع‌ مقدس

  هم زمان با دهه آخر ماه صفر ‌پیکرهای مطهر و نورانی 32 شهید دفاع مقدس در 10 نقطه از کشور در روزهای 5، 6 و 8 اسفند تشییع و به خاک سپرده می شوند.

 • آثار دفاع مقدس خارج از نوبت ثبت ملي مي‌شوند

  مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی،فرهنگی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به اهمیت آثار به جای مانده از دوران دفاع مقدس اینگونه آثار خارج از نوبت در فهرست آثار ملی ثبت می شوند.

 • مکالمه‌بي‌سيم شهيدباقري-رحيم‌صفوي

  هشام فخری، فرمانده سپاه چهارم عراق وقتی فهمید قرارگاه نصر سایت‌های موشکی را تصرف کرده است، دست گذاشت روی پیشانی‌اش و با ناراحتی گفت: این جوان سرانجام کار دست ما می‌دهد.

 • به يادبود شهيد سردار حسن باقري

  خبرنگاري که فرمانده شد

  غلامحسین افشردی را غالبا به نام جهادی «حسن باقری» می شناسند. او بنیانگذار و اولین فرمانده نیروی زمینی سپاه است. جالب اینکه فاصله بین فرماندهی او و خبرنگاری اش فقط چند ماه است. چه کسی باور می‌کرد که این خبرنگار به یکی از نوابغ طراحی عملیات در جبهه‌ها‌ی جنگ تبدیل شود.