• رئیس سازمان سینمایی دستور داد:

  حذف جوایز مخملباف از موزه سینما

  جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در نامه‌ای به محمدحسن پزشک مدیرعامل موزه سینما دستور برداشتن آثار مخملباف از موزه سینما را صادر کرد.

 • خانه سینما باز شد

  حبیب الله کاسه ساز با اشاره به باز گشایی خانه سینما گفت:بعد از جلسه مجمع عمومی روز گذشته مدیران بخش‌های مختلف انتخاب شدند و درحال حاضر منتظر انتخاب مدیرعامل خانه سینما هستیم.

 • گفت‌وگو با نیکی کریمی به بهانه اولین حضورش روی صحنه تئاتر

  سختگیر امّا تجربه‌گرا هستم

  نیکی کریمی به هیچ معرفی و توضیحی احتیاج ندارد. او به معنی واقعی کلمه ستاره است. ستاره در سینمایی که تعداد ستاره‌هایش شاید به انگشت‌های یک دست هم نرسد، بسیاری در بهارها آمدند و در تابستان‌ها بار دادند و درخشیدند و برای خودشان برو بیایی پیدا کردند.

 • (فیلم)

  فرهادی:روحیه جواب دادن به شایعه سازان را ندارم

  اصغر فرهادی هنگام ورود به ایران در فرودگاه در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار برنامه هفت در پاسخ به این سوال که برخی می گفتند فرهادی دیگر به ایران باز نمی گردد، گفت: من الآن در ایرانم. در این مدت هم چند بار به ایران رفت و آمد داشته ام، در ضمن روحیه جواب دادن به شایعه سازان را ندارم.

 • «گذشته» فرهادی میلیاردی شد

  مدیر شرکت فیلمیران و مسوول پخش دو اثر «گذشته» به کارگردانی اصغر فرهادی و «چه خوبه که برگشتی» به کارگردانی داریوش مهرجویی از پیوستن فروش این آثار به باشگاه فیلم‌های میلیاردی خبر داد.

 • برای ناخدا ناصر

  فیلمسازان زیادی بودند که به دلایل مختلف خواسته یا ناخواسته طی سال‌های گذشته موفق به ساخت فیلم نشدند، اما به نظر می‌رسد غیبت دوازده ساله کارگردان بزرگی چون ناصر تقوایی را باید به عواملی ورای بحث‌های جناحی و سیاسی مرتبط دانست؛ چراکه این هنرمند برجسته همواره از موارد جانبی و حاشیه‌ای دوری کرده و نفس هنر بیش از هر چیز برای او اهمیت دارد.

 • جشنواره سینمایی رمضان با طرح اذان تا اذان

  سخنگوی شورای صنفی نمایش از اجرای طرح ویژه اذان تا اذان و برپایی جشنواره فیلم‌های پرفروش و محبوب گذشته در ماه مبارک رمضان خبر داد. به گفته او تنها فیلم جدید اکران در این ماه «گهواره‌ای برای مادر» است که از امروز روانه سینماها می‌شود.

 • تقدیر از مرضیه حدیدچی (دباغ) در برنامه «عصر خاطره با هنر مبارزه»

  خسته نباشی خواهر طاهره

  نخستین برنامه «عصر خاطره با هنر مبارزه؛ پاسداشت مبارزه پیشتازانه و هنر متعهدانه در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» به دبیری اسماعیل کوشا هفته گذشته در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد و پس از پخش کامل‌ترین نسخه فیلم سینمایی «خونبارش» از عوامل آن و تعدادی از مبارزان راه آزادی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

 • شاعر تنهایی

  اگر بتوانیم سینمای مولف را برابر با سینمای روشنفکری بدانیم ـ یا حداقل یکی از شرایط مهم اطلاق این نوع سینما را مولف بودن آن بدانیم ـ آنتونیونی از سینماگرانی است که سینمایش بشدت دگراندیشانه است.

 • سینماگر زندگی

  آغازگر موج نوی سینمای ایران لقبی است برای سهراب شهید ثالث ، اگر این تنها یک لقب ژونالیستی است اما باید گفت که او یکی از بنیانگذاران کانون سینماگران پیشرو در ایران بود و با مرور سینمایش می‌توان به این نکته پی برد که این لقب چندان بیراه هم نیست.