• کارگردان سینما:

  کلاس هنرپیشگی را کوتاه کردم

  علیرضا داوودنژاد با فیلم «کلاس هنرپیشگی» در جشنواره فیلم فجر شرکت کرد و در دهه 60 زندگی‌اش با یک اثر تجربه‌گرا و کاملا متفاوت به رقابت با دیگر آثار جشنواره پرداخت.

 • نابغه قرآنی 10 ساله

  «بدون صندلی که سخنرانی نمی‌شه. صندلی بیاورید تا برایتان سخنرانی کنم» اینجا اختتامیه جشنواره‌های قرآنی آیات فجر است و علی ده ساله که برای گرفتن جایزه‌اش روی سن رفته است،‌ این را در پاسخ به درخواست معاون وزیر برای چند کلمه حرف‌زدن می‌گوید.

 • جشنواره موسیقی فجر

  رفتارهای حرفه‌ای یک نوازنده

  وقتی روی سن آمد، با لهجه خاصش گفت: «خانم‌ها و آخایان [آقایان]خوش آمدید» و خندید و لبخند بر لب‌های حاضران هم نشاند. برخلاف اغلب موزیسین‌ها، ساز را که به‌دست‌گرفت هیچ گونه استرس و ناآرامی در چهره‌اش نبود. بسیار مهربان همه حاضران تالار وحدت را نگاه می‌کرد و می‌نواخت.

 • قالی ایران در انتظار بازارهای جدید

  می‌گویند فرش دستباف ایران خودش برند است و از نظر کیفیت قالی هیچ یک از کشورهای رقیب از جمله چین، هند، افغانستان و پاکستان نمی‌توانند با قالی‌های ایران رقابت کنند.

 • سلحشور:

  صحبت‌های رهبری تعیین‌کننده بود

  فرج‌الله سلحشور با اشاره به دیدار برگزارکنندگان جشنواره عمار با رهبری گفت: عماریون درد دین و خدمت داشتند و صحبت‌های رهبر معظم انقلاب نیز بسیار تعیین‌کننده بود.

 • برگزاری 231 نمایشگاه کتاب استانی در سال‌های پس از انقلاب

  سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کل نمایشگاه‌های کتاب استانی که بعد از انقلاب اسلامی در کشور برگزار شده 231 نمایشگاه بوده که از این تعداد 131 نمایشگاه در زمان دولت‌های نهم و دهم برگزار شده است.

 • یک خطیب قرآنی تاکید کرد:

  توفیق رسانه ها در گرو اختصاص جایگاه ویژه به قرآن

  حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری گفت: مطبوعات و خبرگزاری‌ها باید بهترین صفحات خود و رسانه ملی بهترین ساعات از شبکه‌های محبوب جوانان را به مفسران و چهره‌های محبوب قرانی اختصاص دهند تا فرهنگ اسلامی بیش از پیش توسعه یابد.

 • مشائی:

  موجیم که آسودگی ما عدم ما است

  رحیم مشائی در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت لطفا بایستید ما سوالاتمان را بپرسیم، بیان کرد؛ موجیم که آسودگی ما عدم ماست.

 • عالم زمان‌شناس

  در حمله خانمان سوز مغول به این سرزمین و آن فجایع دهشتناک که ایران و ایرانی را به ورطه فترت و خمولی سوق می‌داد(به قول مولف تاریخ جوینی از زبان شخصی که حادثه را دیده بود: آمدند و سوختند و کشتند و بردند و رفتند) فرزندان این سرزمین علم مردانگی برافراشته و دامن همت بر کمر زدند تا ایران را از این شدت و حدت برهانند و اندکی از آلام آن فجایع بکاهند؛ خواجه نظام‌الملک طوسی و رشیدالدین فضل‌الله همدانی از این جمله اند که هریک بنابر موقعیت و علم خویش کاری از پیش برده و عملی در خور برای کشور و مردم ایران انجام داده‌اند.

 • جشنواره موسیقی فجر نت پایانی را نواخت

  شب گذشته بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت به کار خود پایان داد؛ جشنواره‌ای که از نگاه گروه‌های موسیقی حاضر در این دوره از جشنواره رضایت‌بخش و امیدوارکننده بوده است، هر چند برخی کارشناسان معتقدند موسیقی فجر باید به سمت و سویی برود که سلایق همه افراد جامعه را در نظر بگیرد و پیشکسوتان هم درآن حضور داشته باشند.

 • از سوی معاون هنری وزارت ارشاد؛

  حسن ریاحی دوباره برای جشنواره‌ موسیقی فجر حکم گرفت

  حسن ریاحی دبیر بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر طی حکمی از سوی حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر بیست و نهمین دوره از جشنواره موسیقی فجر منصوب شد.