• رومئو و ژولیت پیدا شدند

  حدود 400 سال پیش وقتی نویسنده سرشناس بریتانیایی یعنی ویلیام شکسپیر داشت ماندگارترین شاهکار تراژیک و نمایشی خودش را خلق می‌کرد، به‌هیچ‌وجه فکر نمی‌کرد که روزی در قرن بیست و یکم، باستان‌شناسان اسکلت‌هایی را کشف کنند و نام شخصیت‌های داستان‌های او را بر آن بگذارند.

 • خداحافظ کاغذ!

  پرونده بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز بسته می‌شود و علاقه‌مندان و دوستداران باید با نمایشگاه کتاب، این چشمه جوشان دانایی وداع کنند تا سالی دیگر و اردیبهشتی دیگر.

 • چه کسانی فیلم‌های انتخاباتی نامزدها را می‌سازند

  روز شنبه (فردا) آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان ریاست جمهوری است و طبق قانون انتخابات این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. بعد از مشخص شدن تایید و یا رد نامزدهای احتمالی مساله فیلم‌های انتخاباتی نیز روشن‌تر خواهد شد.

 • رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی عنوان کرد:

  تلاش برای دیجیتالی کردن اسناد

  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: همه تلاش ما این است که در عرصه دیجیتالی کردن اسناد، استانداردی تولید کنیم تا مدیریت درستی در این زمینه داشته باشیم.

 • اوشین، مثل یکی از ما

  شنبه‌های سال 1365 خیابان‌های شهر خلوت می‌شد و از فروشگاه‌ها و اماکن عمومی مجهز به تلویزیون یک صدای مشترک به گوش می‌رسید. موسیقی آشنای سریال «سال‌های دور از خانه» که البته همه آن را به نام «اوشین» می‌شناختیم.

 • هنرمندان استانی معتقدند تئاتر در شهرستان‌ها شرایط ناگواری دارد

  کلاف سردرگم تئاتر در‌شهرستان‌ها

  حرف‌های اسماعیل عالی‌زاد، دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با این مضمون که امسال هیچ تضمینی برای اجرای عمومی کارها ندارد، بهانه‌ای شد تا با هنرمندان استانی تئاتر به گفت‌و‌گو بنشینیم و موضوع اجراهای عمومی را که برای این هنرمندان بسیار مهم است بررسی کنیم. گفت‌و‌گوهایی که از جشنواره شروع شد و رسید به درددل‌هایی که پایانی نداشت و هر قدر از دردهای تئاتر شهرستان‌ها گفته می‌شد انگار هنوز هم بخش عمده‌ای از آنها مانده بود!

  • تئاتر
 • غلبه حاشیه بر متن درنمایشگاه کتاب

  در این روزها چند بار به نمایشگاه کتاب رفتم، اگر شما هم گذارتان به نمایشگاه افتاد در نخستین گام متوجه می‌شوید که در این نمایشگاه، حاشیه‌ها بر متن غالب است.

 • رئیس بخش دانشگاهی نمایشگاه کتاب:

  کاهش مخاطب داشتیم

  در سال‌های گذشته بخش دانشگاهی کمی متفاوت‌تر از سایر بخش‌های نمایشگاه کتاب فعالیت کرده و با وجود مخاطبان بسیارش، فضای چندان جالبی را برای حضور خود تجربه نکرده است و شاید بتوان فضای کم و تهویه نامناسب را به عنوان مشکلات این بخش عنوان کرد.