• چند نکته درباره انتخاب بهترین فیلم‌ها در ایران

  اگر جدی گرفته می‌شد

  در رسانه‌های سینمایی ایران مدت‌هاست که نظرخواهی از منتقدان رواج دارد، مجله فیلم که خود در سبک فیلمسازی و طبیعتا نقد فیلم جریان‌ساز بوده است، معروف‌ترین نظرخواهی‌ها را ـ شاید به سبب شهرت خود نشریه ـ انجام می‌دهد، مجلات دیگر هم هرکدام دست‌‌کم از منتقدانی که بیشتر برایشان می‌نویسند نظرخواهی می‌کنند، حتی این مساله بخصوص در ایام جشنواره فجر به سایت‌های سینمایی یا حتی غیرسینمایی که صفحه سینما دارند هم تسری می‌یابد.

 • فیلم‌بازها و منتقدان انتخاب‌های یکدیگر را جدی نمی‌گیرند

  تقابل مدعیان

  سینما بازها امروز در سراسر دنیا به یک خرده‌فرهنگ متشکل تبدیل شده‌اند که به دلیل جریان شبکه‌های اجتماعی و وجود سایت‌هایی چون IMDB و... روزبه‌روز استقرار و قدرت بیان بیشتری پیدا می‌کنند.

 • IMDB ؛ سایت مهم رتبه‌بندی فیلم در دنیا

  جایی برای دیده شدن

  وب‌سایت IMDB از یک مطلب کوتاه در شبکه مجازی USENET آغاز شد، یک علاقه‌مند به فیلم و برنامه‌نویس حرفه‌ای با نام کال نیدهم در این مطلب فهرستی از بازیگران زن آمریکا را جمع‌آوری کرد و بسرعت افراد دیگر با علایق مشابه به او پیوستند.

 • نگاهی به آخرین انتخاب بهترین فیلم‌های تاریخ سینما

  فیلم‌هایی که ابدی شده‌اند

  آخرین نظرسنجی مجله معتبر «سایت اند ساوند» درباره بهترین فیلم‌های تاریخ سینما که هر ده سال یک‌بار انجام می‌شود، نشان داد که قرار نیست تغییر چشمگیر و غافلگیرکننده‌ای در فهرست فیلم‌های منتخب منتقدان رخ دهد.

 • احمدنژاد در جمع مردم سمنان:

  اقتصاد کشور در اختیار عده‌ای اندک است

  رئیس جمهور با اشاره نام گذاری امسال به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: قله حماسه سیاسی انتخابات ریاست جمهوری است.

  • سياسي
 • چاپ صدویکم

  روز گذشته در خبرها داشتیم که کتاب «مفاتیح الحیاه» به قلم آیت‌الله جوادی آملی از چاپ صدم عبور کرده است و ‌اکنون چاپ صد و یکم آن در دست اقدام است. هر فرد علاقه‌مند به کتاب و فرهنگ با شنیدن این خبر خوشحال می‌شود و این را یک موفقیت در عرصه نشر برای نویسنده و ناشر کتاب به‌حساب می‌آورد. بخصوص وقتی که ناشر این اثر اعلام کرده که «مفاتیح‌الحیاه» در همه صد چاپ قبلی با شمارگان 5000 نسخه منتشر شده است.