• تکمیل بخش‌های جانبی باغ موزه قصر تا بهار 92

  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از تکمیل بخش‌های جانبی باغ موزه قصر خبر داد و گفت: استودیو مجهز صدابرداری این مجموعه به همراه دیگر امکانات رفاهی نظیر رستوران تا بهار 92 آماده بهره‌برداری خواهد بود.

 • راه‌اندازی موزه شهریار در باغ هنر

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره شهریار از آغاز روند کارشناسی راه‌اندازی موزه این شاعر نامی کشورمان در باغ هنر خبر داد و گفت: منزل استاد شهریار در خیابان بهارستان و کارگر از دیگر گزینه‌هایی هستند که در صورت عدم امکان راه‌اندازی موزه در باغ هنر اراضی عباس آباد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • طرح استقبال از نوروز

  نصب 54 مجسمه در شهر تهران

  سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور استقبال از نوروز سال 92، 54 مجسمه و آثار حجمی را در سطح شهر تهران اکران می کند.

 • دبیر شورای عالی فضای مجازی:

  قانون کپی رایت نیاز امروز عرصه بازی های رایانه ای است

  دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: قانون کپی رایت نیاز امروز عرصه بازی های رایانه ای است و در عین حال باید برای ایجاد بسترهای مورد نیاز بازی سازان، سرمایه گذاری بیشتری از سوی مسوولان انجام شود.

 • نگاهی به وضع مرکز طراحی الگوی پیشرفت

  تداوم سیاست «سند»نویسی ملی!

  الگوی اسلامی ـ‌ ایرانی پیشرفت، از چند عنصر به‌هم پیوسته ترکیب شده که در ذات خود قابل توجه است: یکی به کارگرفته شدن الگو به جای لفظ «مدل» و مهم‌تر از آن، استفاده از الگو به جای برنامه است؛ دیگری مقدم بودن پسوند اسلامی بر ایرانی و سومی جایگزینی برنهاده پیشرفت به جای توسعه و ترقی (که نقطه‌ای برای رسیدن نیست و اساسا در شدن و نوشدگی معنادار می‌شود).

 • فسانه عاشقان خواندم شب و روز

  حسن لاهوتی (سبزوار 1323)، استاد ادبیات فارسی و انگلیسی، یار و یاور مرحوم سیدجلال‌الدین آشتیانی ـ که سال‌ها در کار ترجمه متونی در معرفی اسلام از محققانی منصف به قلمی دلنشین مشغول بود ـ در این روزهای پایانی سال به دعوت حق لبیک گفت.

 • خرد، راه ودیعه نهاده شده از سوی خدا برای دوری از لغزش‌هاست

  راهی به رهایی

  تعقل و تاکید و الزام بر آن در درک و فهم معانی تنها به یک دین یا یک ملت محدود نشده، بلکه آدمی ذاتا حسن تعقل و تفکر را دریافته و لزوم به‌کارگیری آن را در زندگی چه از بعد مادی و چه از لحاظ معنوی ادراک کرده است.

 • اقدامات رسانه ملی در برابر چالش های بین المللی

  در گذشته، برتری تسلیحات هسته ای به عنوان شرط لازم برای رهبری ائتلاف های نظامی علیه کشورهای سرکش مطرح بود. درعصر اطلاع رسانی، برتری در این عرصه است که چنین نقشی را ایفا می کند. کشورهای توسعه یافته اکنون فناوری خود را به شیوه های مختلف در جهت اخلال در صلح و امنیت بین المللی و با هدف تأمین امنیت ملی یا منافع تجاری خود به کار می گیرند. آنها در عین حال که فن آوری اطلاع رسانی را جهت اخلال در صلح و امنیت بین‌المللی به کار می گیرند و هر جا که منافع تجاری شان اقتضا کند، تردیدی در این راستا به خود راه نمی دهند لیکن هر زمان قادرند که دول دیگر را به لحاظ این که نظام اطلاع رسانی آنها صلح و امنیت بین المللی را دچار مخاطره کرده است در معرض ضمانت های اجرایی موضوع مواد 41 و 42 منشور قرار دهند.

 • وکیل فرانسوی در دیدار با معاون وزیر ارشاد:

  هالیوود را وادار به عذرخواهی از ایران می‌کنیم

  «ایزابل کوتان پیر» وکیل فرانسوی پیگیری پرونده «آرگو» عنوان کرد: ما می‌توانیم تولیدکننده و توزیع کننده را به دادگاه بکشانیم و اصلی‌ترین هدف من به چالش کشیدن کمپانی «آرگو» است.

 • ﻣﻌﺎون هنری وزﯾﺮ ﻓﺮهنگ و ارﺷﺎد اﺳﻼﻣﯽ:

  تئاتر نباید تنها برای جامعه‌ تئاتری باشد

  ﻣﻌﺎون هنری وزﯾﺮ ﻓﺮهنگ و ارﺷﺎد اﺳﻼﻣﯽ یادآور شد: ایجاد و گسترش مجموعه های تئاتر در مراکز استان ها اقدام بسیار مناسبی برای گسترش این هنر در جامعه و توجه قشرهای مختلف به آن می‌شود.

 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

  نظارت بر اکران‌های نوروزی سینماها‌

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تعطیلات نوروزی به دلیل استقبال مردم از سینما رقابت خاصی بین سینماگران برای نمایش فیلم‌ها وجود دارد و قرار بر این است که شورای صنفی نمایش با ساز و کاری که خودش دارد، راهکاری در نظر بگیرد که اختلاف درباره تعیین فیلم‌های اکران نوروزی به حداقل کاهش پیدا کند و فیلم‌ها نیز از نظر محتوایی مشکلی در زمان اکران نداشته باشند.