• حضور ‌43 کشور جهان در‌ جشنواره فیلم کودک

  باوجود این‌که هنوز میزبان قطعی و نهایی بیست‌و‌هفتمین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان مشخص نشده است، اما روند اجرایی آن آغاز شده است و از روز گذشته هیات انتخاب بخش بین‌الملل این جشنواره کار رسمی خود را برای انتخاب آثار برگزیده از میان فیلم‌های رسیده 43 کشور جهان آغاز کرد.

 • وزیر ارشاد خبر داد:

  توزیع یک میلیون جلد قرآن در کشورهای جهان

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایجاد شبهه برخی کشورها مبنی بر تفاوت قرآن جمهوری اسلامی با اصل قرآن کریم ابراز تاسف کرد و گفت: برای رفع شبهه یاد شده یک میلیون جلد قرآن کریم با مهر جمهوری اسلامی ایران در ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف توزیع می شود.

 • انجمن زنان پژوهشگر تاریخ معرفی می کند:

  دنیای زنان قاجار

  نشست انجمن زنان پژوهشگر تاریخ امروز با سخنرانی دکتر «افسانه نجم آبادی» و دکتر «فاطمه صادقی گیوی» با هدف معرفی پایگاه اینترنتی دنیای زنان قاجار برگزار خواهد شد.

 • عقلانیت از دیدگاه امیرالمومنین (ع)

  دیدگاه اسلام با توجه به نص قرآن و سیره حضرت ختمی‌مآب(ص) دیدگاهی است مبتنی بر عقل و عقلانیت و شدت و حدت این عقلگرایی به حدی است که حتی شئونات معنوی در مبانی معرفتی اسلام را نیز در بر می‌گیرد.

 • دین از آسمان تا زمین

  آموزه‌های دینی آموزه‌هایی قدسی و مبارکند به این معنا که با آموزه‌ها و برداشت‌های علمی و روزآمد افراد، ماهیتی متفاوت دارند.

 • تعیین مصداق باورهای آخرالزمانی، موجب اختلاف در امت اسلامی است

  از وحدت ‌‌ایمان تا تفرقه ‌خرافه

  باورهای اصلی دین اسلام و مذهب شیعه، مربوط به وجود پروردگار و عدالت او و وجود جهان آخرت و وجود انبیا و ائمه برای هدایت بشر است، اما در کنار این باورهای اصلی، دین‌اسلام دارای آموزه‌های دیگری نیز هست که تکمیل‌کننده جهان‌بینی و انسان‌شناسی و خداشناسی دینی است.

 • مطالبات هنرمندان از‌ دولت تدبیر و امید

  همزمان با آغاز به کار دولت جدید در هفته‌های آینده، اهالی فرهنگ و هنر نیز همسو با دیگر کارشناسان حوزه‌های دیگر، غدغه‌هایی دارند که امیدوارند دولت «تدبیر و امید» بتواند این دغدغه آنها را رفع کند.

 • با تامین اعتبار یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی

  دور دوم بازسازی تئاتر شهر آغاز می‌شود

  طرح بازسازی تکمیلی مجموعه تئاترشهر در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1390 توسط دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب و به مجموعه تئاتر شهر ابلاغ شد.

 • مدیرکل اخبار پرس تی وی:

  انگلیسی‌ها روی برنامه‌های ما پارازیت می‌اندازند

  مدیرکل اخبار پرس تی وی با تاکید بر این که اقدامات اخیر غرب در 18 ماه گذشته مبنی بر قطع شبکه های ایرانی از ماهواره ها ناقض حقوق بشر است شبکه های ایرانی را قربانیان اصلی اعمال پارازیت معرفی کرد.

 • با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  پوستر بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن رونمایی شد

  پوستر بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام محمدی معاون قرآن و عترت این وزارتخانه و اصحاب رسانه رونمایی شد.

 • جشن «موسیقی ما» و چند نکته

  چند روز پیش نخستین جشن سالانه موسیقی مربوط به سایت «موسیقی ما» در تالار وحدت تهران برگزار شد. در این برنامه که برای اولین‌بار توسط بخش خصوصی طراحی و اجرا می‌شد، تعدادی از هنرمندان عرصه موسیقی نیز برگزیده و معرفی شدند و چند اجرای موسیقی هم ارائه شد.

 • با قصه‌ها می‌رقصد

  کوین کاستنر هم مثل بسیاری از بازیگران مطرح با ورود به میانسالی و فاصله گرفتن از دوران جوانی، دیگر بازیگر نقش اصلی محصولات سینمایی نیست.