• خاطره بازی با سریال «بازم مدرسه‌ام دیر شد» در گفت‌وگو با عنایت شفیعی و آرزو شهابی

  کاش هنوز مدرسه‌اش دیر می‌شد!

  بچه‌‌های امروزی که مدرسه‌شان دیر نمی‌شود،معمولا سر ساعتی مشخص سرویس می‌آید، در خانه سوارشان می‌کند و می‌بردشان مدرسه، کوله‌هایشان هم پر از خوراکی است و طبیعتا نگران صبحانه و گرسنه ماندن هم نیستند.اگر تغذیه همراهشان نباشد، بوفه مدرسه هست و می‌توانند خوراکی بخرند.

 • حجت الاسلام و المسلمین علی سرلک به جام‌جم آنلاین گفت:

  دسیسه‌های انگلیسی در فضای مجازی

  سخنران و کارشناس علوم دینی- قرآنی درباره انتشار پوستری که در فضای مجازی دست به دست می‌شد، گفت: یکی از ترفندها همان چیزی است که این پوستر در فضای مجازی مدعی شده که به نظر من درست است. یک جریانی است، جریان بهایی‌ها که محمدعلی باب بزرگ‌تر آنهاست و برای به‌حاشیه بردن جریان امامت و ولایت، تحت دسیسه‌های انگلیسی شکل گرفتند.

 • رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  حرکت حسین بن علی(ع) حرکت در مسیر اوج بندگی است

  «اینکه حسین پس ‌از این که همه عزیزانش را در خون می‌بیند و جز دشمن کینه‌توز و غارتگر در برابرش نمی‌بیند فریاد می‌زند که: «هل من ناصر ینصرنی؟»، «مگر نمی‌داند که کسی نیست که او را یاری کند و انتقام گیرد؟» این سؤال از تاریخ فردای بشری و این پرسش، از آینده و از همه ماست.»

 • مدرس حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  جوانان دین گریز نشده‌اند

  مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به ابعاد مختلف واقعه عاشورا گفت: از هر منظری که به عاشورا دقت کنیم، درسی برای زندگی و تعالی روح مان خواهیم یافت. بنابراین هرچه واکنش‌ها به عزاداری سالار شهیدان بیشتر باشد؛ به معنی است که اثرگذاری سیره زندگی حسین(ع) پررنگ‌تر بوده است.

 • منافقین چگونه با لشکر اکانت های جعلی به جنگ مجازی با جمهوری اسلامی آمده اند؟

  براندازهای پلاستیکی

  همین چند ماه پیش بود که در همین صفحه گزارشی با تیتر «فیک‌های رئیس جمهورساز» نوشتیم و از نقش اکانت‌های جعلی شبکه اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حرف زدیم. آن زمان خیلی‌ها باورشان نمی‌شد این حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشند و تا این حد موثر واقع شوند. تا این‌که شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی به نقش اکانت‌های جعلی در ایجاد تحرکات براندازانه در فضای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

 • اراده خداوند راز ماندگاری حسین (ع) و عاشوراست

  مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: اداره خداوند اولین و مهم‌ترین عامل ماندگاری این موضوع است، خداوند می‌خواهد امام حسین (ع) زنده بماند، در طول تاریخ تا به امروز تعدادی از دشمنان خدا می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند اما این قدرت را کافران و مشرکان نخواهند داشت.

 • در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد:

  یزیدیان مردم و نخبگان منحرف را از تبعات مقاومت ‌ترسانده بود

  موسی فقیه حقانی، استاد دانشگاه گفت: یزیدیان نخبگان منحرف‌ و سایر اقشار مردم را به نحوی از تبعات مقاومت در کنار امام حسین ‌ترسانده بود و سعی می‌کردند میان آن‌ها با رهبران اختلاف بیاندازند تا جنبه قدسی رهبری دینی را خدشه‌دار کنند.

  • معارف
 • توابین دهه 60 با هزاره 60

  در مسیرهای زندگی افراد، بزنگاه هایی بوجود می آید که تمام نوشت و سرنوشتش را تغییر می دهد. تاریخ پر است از افرادی که در ثانیه های آخر زندگیشان، یک عمر را بر باد دادند و برعکس، کسانی هم بودند که باد رفته را باز یافتند.

 • یارانی که به شهادت نرسیدند

  در کتب تاریخی مربوط به واقعه عاشورا ذکر شده است که چند تن از یاران امام (ع) بودند که از دست ستمگران مجرمی که تشنه ریختن خونهای اهل بیت معصومین بودند نجات یافتند.

  • معارف
 • جایزه کسانی که بر بدن سیدالشهدا (ع) اسب تاختند

  در کتب مختلف مربوط به تاریخ کربلا آمده است که پس از به شهادت رساندن امام حسین علیه السلام، دشمن در غارت خیمه های حسینی بر یکدیگر سبقت می گرفتند به گونه ای که چادر از سر زنان می کشیدند، دختران آل رسول از سراپرده خود بیرون آمده و همه می گریستند و از فراغ عزیزان و بزرگان خویش شیون می کردند.

  • معارف
 • وقت رفتن...

  «وقت رفتن ...» با صدای حاج محمود کریمی را مشاهده کنید.