• الگوپذیری رسانه از ادبیات

  بحث تعامل رسانه و ادبیات، بحثی دیرپاست و هر از چندی از زاویه‌ای مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد که وجه غالب این بررسی‌ها، بی‌مهری رسانه‌ها به ادبیات است که می‌توان این نقدها را در عین پذیرفتن مورد نقد هم قرار داد، اما این جستار بر آن است ​ضرورت‌های بهره‌گیری رسانه‌ها را از تجربه‌های موفق ادبیات​ با لحاظ کردن مشابهت‌های ادبیات و رسانه در مجالی اندک مورد بررسی قرار دهد.

 • عباس​سجادی، مجری- کارشناس برنامه‌های ادبی:

  تلویزیون کتاب های ادبی جدید را معرفی کند

  عباس سجادی،شاعر، ترانه‌سرا و مجری برخی از برنامه‎‎های ادبی است. وی متولد 1349 و بنیانگذار انجمن ترانه‌سرایان ایران و برخی انجمن‌های ادبی در فرهنگسراهاست و چند سال عضو شورای شعر سازمان صدا و سیما بوده است. گفت‌وگوی ما را با وی می‌خوانید.

 • نگاهی به برنامه‌های ادبی صدا و سیما

  ادبیات در هزارتوی رسانه

  نسبت بین ادبیات و رسانه ملی آنقدر پیچیده و چند لایه است و آنقدر حرف‌های ناگفته‌ای در پس خود دارد که می‌توان درباره آن نه مقاله و یاداشت که کتاب نوشت. واقعیت این است که بازخوانی ادبیات در رسانه ملی را در چند ساحت مختلف می‌توان ردیابی کرد که هرکدام به مباحث کارشناسی و تحلیل‌های دامنه‌دار نیازمند است.

 • گفت‌وگو با حامد عنقا، نویسنده سریال «انقلاب زیبا»

  هنگام «انقلاب زیبا» میز شام نچینید

  سریال تلویزیونی «انقلاب زیبا» براساس فیلمنامه حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی این روزها از شبکه یک پخش می‌شود. انقلاب زیبا جزو آثار معمایی و پر‌گره تلویزیون است که نمونه آن کمتر در تلویزیون دیده شده است.

 • مسعود ده نمکی:

  بار طنز نسخه سریالی «معراجی‌ها» بیشتر است

  مسعود ده نمکی گفت: در حال حاضر مراحل پایانی تدوین سریال معراجی‌ها را سپری می‌کنیم. مراحل فنی آن در شهریور ماه به اتمام می‌رسد و از اواخر شهریور ماه این سریال 30 قسمتی به روی آنتن خواهد رفت.

 • مجری تلویزیون چالش «آب یخ» را پس گرفت

  علی ضیا: روی سرم خاک می‌ریزم

  در پی فراگیر شدن چالش آب یخ در میان چهره‌های ایرانی، اخیرا سیدعلی ضیاء مجری و تهیه‌کننده تلویزیون نیز دعوت سهراب پاکزاد و فرزاد فرزین پذیرفت. اما او امروز معتقد است اشتباه کرده و کودکان غزه از اهمیت بیشتری برای چنین حمایت‌هایی برخوردار هستند.

 • نگاهی به برنامه «مزه» که از شبکه نسیم پخش می‌شود

  طعم خوشمزه مستند منصور ضابطیان

  برنامه «مزه» که به تهیه‌کنندگی منصور ضابطیان و محمد صوفی از شبکه نسیم پخش می‌شود قالب مستند را برای بیان جذابیت‌های خوراکی‌های ایرانی انتخاب کرده است.

 • سوپر استارهای عروسکی؛ از چاق و لاغر تا زی زی گولو

  مروری بر گذشته و حال هفت عروسک محبوب که خاطره چند نسل را رقم زدند.شخصیت های کارتونی سه دهه اخیر تلویزیون کم نیستند؛ از موش ها تا کلاه قرمزی. بعضی ها را می شود یک جا و در یک مجموعه دید و برخی به شکل انفرادی خودنمایی کرده اند.

 • «عامل سوم» به فرماندهی رضا کیانیان

  سریال «عامل سوم» یک سریال جاسوسی و پلیسی است با موضوع انرژی هسته‌ای و مبارزه با خرابکاری که در شبکه یک تولید می‌شود. رضا کیانیان در این سریال نقش اصلی را بازی می‌کند.

 • با جواد عزتی، بازیگر سریال «دردسرهای عظیم»

  بازی خودم را که می‌بینم قهقهه می‌زنم

  گفت‌و‌گو با بازیگران، همیشه داستان و ماجراهای خودش را دارد. مصاحبه با جواد عزتی، بازیگر نقش لطیف در سریال «دردسرهای عظیم» هم کار راحتی نبود، چراکه تولید و پخش سریال دردسرهای عظیم همزمان است و گاهی گروه سازنده چهارده پانزده ساعت در شبانه روز کار می‌کنند تا سریال را به پخش برسانند.