• 4 0
  • 0

سرلشکر باقری در دانشگاه امام‌ حسین(ع):

۶ بار در معرض تهاجم نظامی قرار داشتیم

دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 ساعت 14:50
معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت: پس از دفاع مقدس ۶ بار در معرض تهاجم نظامی قرار گرفتیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه و روز معلم که صبح امروز (دوشنبه) در تالار اندیشه دانشگاه امام حسین برگزار شد قدرت نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را نشات گرفته از قدرت علمی بیان کرد و گفت: هر کسی که قدرت علمی را به دست آورد می‌تواند در عرصه‌های دیگر نیز قدرت داشته باشد.

وی گفت: اینکه در کشور روزی را به برکت شهید مطهری به عنوان روز استاد و معلم دانستند امر به جایی است که باید این روز گرامی داشته شود.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود به مسئولیت دانشگاه امام حسین در سپاه و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبق اصل 150 قانون اساسی مسئولیت نگهبانی و دستاوردهای انقلاب را برعهده دارد و طبق قانون این مسئولیت ماندگار و دائمی است.

سرلشکر باقری ادامه داد: هر زمان می‌گذرد و انواع توطئه‌ها و تهدیدات علیه انقلاب بیشتر می‌شود می‌فهیم که امام(ره) سپاه را در طرح معماری انقلاب اسلامی ایجاد کرد و این دوراندیشی امام قابل ستایش است.

وی نقش سپاه پاسداران را در مبارزه با تهدیدات و دشمنان مهم ارزیابی کرد و گفت: با وجود اینکه دشمنان همه عده و عُده خود را برای مبارزه با انقلاب اسلامی بسیج کرده بودند ودرصدد ضربه به انقلاب اسلامی برآمدند سپاه در پیشگیری و مقابله با دشمن و برخورد با آنها نقش موثری را ایفا کرد.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: حوادثی از جمله حادثه طبس، کودتا و تجاوز بزرگ در نوک پیکانی به نام ارتش بعث عراق و بعد از آن توطئه‌هایی که اتفاق افتاد و کشور را تا جنگ پیش برد سپاه تحت فرماندهی امام راحل(ره) و بعد از آن مقام معظم رهبری با بصیرت و توان خوب و تلاش توانست رسالت پاسدارای از انقلاب اسلامی را به خوبی ایفا کرد و چنین سپاه و انقلابی با بسیاری از تهدیدات روبروست و ممکن است به فراخور زمان این تهدیدات رنگ عوض کنند.

سرلشکر باقری ادامه داد: در طی سالهای بعد از دفاع مقدس حداقل 6 بار مورد تهدید قرار گرفتیم که این تهدیدات در حمله طالبان به افغانستان، منطقه خور عربستان، مسائل هسته‌ای و... بوده است.

وی تصریح کرد: امروز جرج بو ش پسر اذعان می‌کند که طرح حمله به ایران را تهیه، سازماندهی نظامی و آماده اجرا کرده بود اما این طرح در سطح سیاسی مقامات آمریکا مورد موافقت واقع نشد.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح با طرح این سوال که چه اتفاقی افتاد که مقامات آمریکایی از حمله به ایران خودداری کردند؟ گفت: بازدارندگی جمهوری اسلامی در تمام سطوح که بخش اعظم آن توسط سپاه پاسداران انجام شد بخشی از قدرت دفاعی ایران محسوب می‌شود.

وی افزود: ممکن است تهدیدات نظامی به دلیل قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی و سپاه کمرنگ شده باشد، اما مطمئن باشید اگر دشمن روزی احساس کند بازدارندگی ما در تهاجم نظامی کم شده لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود به نوع جدید تهدیدات اشاره کرد و گفت: بخشی از تهدیدات ما از ذات انسان و گرفتاری‌های نفسانی اوست که آن را در بخش‌هایی از جامعه شاهد هستیم.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: معضلات و مفاسد اقتصادی و اخلاقی و چه مسائلی که به دلیل قدرت‌طلبی باعث شود از یک حزب و گروه دفاع کنیم و ممکن است آن حزب به دلیل استفاده از منافع خود باشد موضوع می‌شود مفسده سیاسی که بسیار نادرست است. ما نباید مدافع فلان گروه و یا فلان شخص قرار گیریم، بلکه ما باید مدافع اصل نظام باشیم.

سرلشکر باقری به مسئله نفوذ اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر در دنیای راهبرد موضوعی به نام عملیات و جنگ تابع محور قرار داریم دشمن امروز با تاثیر عملیات روانی سعی بر استحاله اذهان صاحبان انقلاب و ایران را دارد. دشمن با دستکاری اذهان رهبران، کارگزاران، سربازان، نظامیان و... به دنبال ایجاد تغییر اصول انقلاب اسلامی در اذهان آنها است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها به ما می‌‌گویند روزگار عوض شده و شما هنوز در روزگار 57 هستید، گفت: می‌گویند این مفاهیم ایثار و شهادت برای امروز نیست این کفرستیزی که شما به آن فکر و تاکید می‌کنید مگر تحریم‌ها را نمی‌بینید؟ این یک استحاله و نفوذ است که از درون مانند موریانه انقلاب را می‌خورد.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد:‌ مفاهیم جدیدی از سوی دشمن آورده می‌شود که می‌گویند سازش با دشمن را چیز دیگری نامگذاری کنید، نسبی‌گرایی و افراطی‌گریی را دنبال می‌کنند که این مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم و سپاه باید مراقب آنها باشد.

وی به دیدار خصوصی جمعی از فرماندهان سپاه بعد از حوادث سال 78 اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند سپاه مانند سطوحی است که در کشور هر بخشی و قسمتی که دچار انحراف می‌شود به آن می‌بندیم تا مدتی صاف بماند و بعد کارش را انجام دهد. رهبری در این دیدار عمود خیمه نظام را به سپاه تشبیه کردند.

سرلشکر باقری تاکید کرد: سپاه پاسداران در ماموریت‌های سخت، نیمه‌سخت، اطلاعاتی و امنیتی و توسعه انقلاب در خارج پشقدم است و کار خود را به خوبی انجام می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم روشنگری در بین دانشجویان و پاسداران تاکید کرد و گفت: باید واقعیت روز صحنه را به دانشجویان آموزش دهیم. باید برای دانشجویان از تجربه امروز عراق، سوریه، شمالغرب و جنوب شرق کشور و برقراری امنیت تهران در حادثه سال 88 بگوییم زیرا شرایط امروز با دفاع مقدس و غائله کردستان تغییر کرده است. باید برای دانشجویان تجربیات حاضر بازگو شود و در متون دانشگاهی آنها قرار گیرد.

رئیس ارکان و امور مشترکین ستاد کل نیروهای مسلح افزود:‌آمریکایی‌ها 8 سال پیش در شهر الرمادی با القاعده درگیر شدند و در این درگیری شکست خوردند و در همان نزدیکی یکی از افسران آمریکا که تز دکترای خود را به تصرف یک شهر از جنس رمادی که مردم آن شهر با تروریست‌ها همراهی می‌کردند قرار داد و حدود دو سال یک شهر از جنس رمادی طراحی و ساخت چون راهکار نفوذ و تصرف آن را پیدا کند. سپس این فرد به عراق رفت و آن را آموزش داد و بعد از این آموزش موفق شدند شهر الرمادی راتصرف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات نیروی زمینی سپاه در تصرف ارتفاعات جاسوسان اشاره کرد و گفت: کار بزرگی که در ارتفاعات جاسوان انجام شده از قبل از انقلاب نیز انجام نشده، این ارتفاعات منطقه‌ای امن برای اعضای پ.ک.ک شده بود اما نیروی زمینی سپاه با شجاعت، رشادت و شهادت چند تن از فرماندهان خود توانست بعد از سالیان سال این منطقه را پاکسازی کند.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود زنده بودن دانشگاه امام حسین به عجین بودن با ماموریت‌های سپاه دانست و گفت: با توجه به آمادگی فرمانده‌هان ارشد سپاه این دانشگاه می‌تواند از تجربه آنها به خوبی استفاده کند.

وی ادامه داد: این فرد آمریکایی بعد از تصرف الرمادی مقاله‌ای با عنوان چگونه با یک چاقو می‌توان سوپ‌ را نوشت و در این مقاله به تصرف الرمادی و راهکارهای آن اشاره کرد.

وی در پایان گفت:‌زنده ماندن و به روز ماندن به دخیل بودن با صحنه‌های سخت و ماموریت‌های سپاه است که نقش دانشگاه امام حسین بسیار مهم می‌باشد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2378152367168209022
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: