• 5 9
  • 18

شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد

پرداخت افزایش مستمری بازنشستگان از ابتدای سال 94

جمعه 17 بهمن 1393 ساعت 14:01
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این که افزایش مستمری بازنشستگان از ابتدای سال 94 پرداخت می شود گفت: با همکاری وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی مسکن امید برای بازنشستگان تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد.

سید تقی نوربخش این مطلب را روز جمعه و در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران بیان کرد.

وی افزود: این سازمان به دنبال آن است که درسال آینده شرایطی فراهم کند تا مستمری بگیران در صورت مراجعه به مراکز درمانی دانشگاهی به صورت رایگان از خدمات درمانی بستری استفاده کنند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: براساس مصوبه دولت امیدواریم افزایش حقوق مستمری بگیران درسال 94، دقیقا مطابق با نرخ تورم باشد و کمتر از آن نباشد.

نوربخش با بیان اینکه رویکرد خدمت به بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان به عنوان صاحبان اصلی صندوق تامین اجتماعی، اصلی ترین راهبرد این سازمان است، افزود: براساس قانون، برخورداری از تامین اجتماعی، حق همگانی است که به لطف رییس جمهوری، شاهد تحقق این مهم برای همه مردم هستیم.

وی با اشاره به این که سازمان تامین اجتماعی 40 میلیون نفر از اقشار مردم را تحت پوشش دارد، افزود: خدمات این سازمان، نقطه اتکای مولدترین قشر کشور به شمار می رود و کارفرمایان و مستمری بگیران آینده خود را در گروی خدمات این سازمان می بینند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی تلاش کرده تا در خدمت مردم و یاور دولت و حاکمیت باشد و اقدامات آن در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصادی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب است.

نوربخش با بیان این که سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، دغدغه همه متولیان کشور است، افزود: این سازمان مشمول هر 42 بند این سیاست ها است بنابراین با تشکیل ستادهای ویژه تمام همت و تلاش خود را در جهت تسری و اجرای این سیاست ها بر ارکان سازمان به کار گرفته است.

وی با اشاره به این که بخشی از سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در رابطه با سلامت است، گفت: سلامت به عنوان مهم ترین اولویت دولت تدبیر و امید نیز مورد توجه قرار گرفته و با اختصاص 12 هزار میلیارد تومان بودجه در سال 93 به اجرای این برنامه مبادرت کرده است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: وضعیت فعلی در بخش سلامت و رفع دغدغه درمانی مردم با یک سال قبل، قابل قیاس نیست؛ در یک سال قبل بیش از 50 درصد هزینه های درمانی توسط خود بیماران پرداخت می شد اما اکنون کمتر از 6 درصد هزینه های درمانی توسط بیماران پرداخت می شود.

شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد

نوربخش با اشاره به هزینه های خانمان سوز شیمی درمانی، گفت: شیمی درمانی و رادیوتراپی در آخرین مصوبه شورای عالی بیمه طی هفته گذشته، 100 در صد رایگان شد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: جهت گیری این سازمان به عنوان دومین تولید کننده درمان این است تا در جهتی حرکت کند که فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی براین که «بیمار نباید رنجی جز رنج بیماری داشته باشد»، محقق شود.

نوربخش، پرداخت مستمری بازنشستگی، پرداخت مستمری به بازماندگان، پرداخت مستمری از کارافتادگی، حمایت از بیمه شدگان در برابر حوادث و بیماری ها، پرداخت مقرری بیکاری، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری، کمک هزینه ازدواج و پرداخت هزینه کفن و دفن را از مهم ترین خدمات سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد.

وی گفت: این خدمات متنوع از طریق 480 شعبه بیمه ای و 353 مرکز درمانی متعلق به سازمان تامین اجتماعی و 46 هزار مرکز درمانی دولتی، خیریه و خصوصی طرف قرار داد تامین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارایه می شود.

نوربخش با اشاره به این که سازمان تامین اجتماعی افتخار خدمت به کارگران عرصه تولید را دارد، افزود: بیش از 56 درصد مستمری گیران و 30 درصد بیمه شدگان این سازمان از حداقل حقوق و دستمزد برخوردار هستند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که قانون مداری، پاکدستی و پاسخگویی مهم ترین راهبردهای این سازمان است، اظهار داشت: گستره ویژگی های خاص این سازمان باعث شده تا برنامه ریزی علمی و دقیق، مبنای فعالیت ها قرار گیرد و ازشهریور ماه سال گذشته در این سازمان، کمیته های راهبردی برای برنامه ریزی استراتژیک تشکیل شده است.

حذف سه میلیون مراجعه به شعب تامین اجتماعی در سال 1393

نوربخش گفت: در برنامه راهبردی سازمان تامین اجتماعی، برنامه محوری ، امانت داری و پاکدستی ، کرامت انسانی، عدالت محوری، قانون مداری، همبستگی سازمانی، تعهد حرفه ای، اخلاق گرایی، آینده نگری و بهبود مستمر مطرح شده است.

وی افزود: در سال 93 برای بهبود ارتقای خدمات سازمان تامین اجتماعی گام های ارزشمندی برداشته شد که از جمله آن ها می توان به افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان و پرداخت از اول سال برای اولین بار، رفع مشکلات پوشش بیمه ای فرزندان چهارم به بعد، فراهم سازی زمینه بیمه ایرانیان خارج از کشور و گسترش خدمات غیرحضوری اشاره کرد.

به گفته نوربخش، سازمان تامین اجتماعی در سال 93 توانسته با ایجاد خدمات غیرحضوری در شعب مختلف این سازمان، حدود سه میلیون مراجعه غیرحضوری به سازمان را حذف کند.

پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد که در شروع کار دولت تدبیر و امید، معوقات 10 ماهه داشت هم اکنون تا آبان ماه ، پرداخت و تقریبا به روز شده است.

نوربخش گفت: سازمان تامین اجتماعی درنظر دارد در سال آینده شرایطی فراهمی کند که مردم در صورت مراجعه به مراکز درمانی دانشگاهی بدون پرداخت فرانشیز و به صورت 100 در صد رایگان از خدمات درمانی بستری استفاده کنند.

وی افزود: چند بیمارستان تامین اجتماعی در تهران، کرمان و زابل طی دهه فجر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و بطورکلی 36 پروزه درمانی در چند روز آینده افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان در افق 1404، سازمانی پایدار و چابک با فرایندهای هوشمند خواهد بود.

نوربخش در ادامه به ایام الله فجر اشاره کرد و گفت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، برگ زرین در تاریخ پر فراز و نشیب میهن بوده و تدوام این شجره طیبه با همراهی آحاد مردم ایران میسر است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در تاریخ این کشور است؛ اقشار مختلف مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی به سزا داشته اند و نظام جمهوری اسلامی با اجرای احکام اسلامی برپا شد.

نوربخش افزود: اینک با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هستیم که مردم با عزم استوار و ایمان مستحکم، پشتیبان نظام اسلامی بوده و از تمام وجود برای ارزش هایی که برای تحقق آن بپا خاسته اند، دفاع می کند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به عید انقلاب در 22 بهمن ماه، گفت: معنی این جشن این است که انقلاب اسلامی قائم به ایمان های مردم است و نظامی که متکی به مردم است مخالفانیش هرچه از لحاظ نظامی و اقتصاد قدرتمند باشند نمی توانند این نظام را متزلزل کنند.

وی گفت: ایمان عامل اصلی پایداری این نظام خواهد بود بنابراین خدمت به این مردم بالاترین افتخار برای مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید قدر ان را دانست.

نوربخش افزود: کارکنان سازمان تامین اجتماعی مانند اقشار مختلف ایران در آستانه یوم الله 22 بهمن در این جشن ملی حضور یافته و با آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی پیمانی دوباره می بندند.(ایرنا)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1822827166238346833
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 18 نظر )

سلام تا حالا که شش ماه از سال میگذره افزایش حقوقی صورت نگرفته.
من یک سوال دارم که حقوق 31 سال سابقه کار با یک از کار افتاده باشد چه قانون کار چه عدالت است
باسلام با24سال مشاغل سخت و زیان آور انصافا یک ملیون وششصدتومان درست است؟
چرا اضافه حقوق بازنشسته ها رو نمیریزید به خدا هزارو یک گرفتاری داریم چند وقته همه چی گرون شده اما ما هنوز با همون حقوق زندگی میکنیم زندگی ما حساب کتاب داره مثل شما نیستیم که زیر دستتون پره خداوکیلی من که از حق خودمو خانوادم نمیگذرم چندرقاز اضافه حقوق میخواید بدید اونم زجرکشمون کنید تا حقمون رو بدید خداییش چه فکری میکنید مردم رو چی فرض میکنید !!!!!
با سلام مستمری بگیران حداقل حقوق تكلیف آنها در سال 94 با این تورم كه مستاجر و ندار هستند با چند سر عائله چكار باید بكنند
برای گرفتن فیشحقوق ایمیل نداریم بایدچیکاری بکنیم
باسلام واحترام . آقای دکتر نوربخش خواهشمندم در خصوص افزایش حقوق مستمری بگیران عادلانه تصمیم بگیرید . اگر افزایش حقوق شاغلین هفده درصد اعلام شده شاغلین مزایای دیگری ازجمله اضافه کار . ماموریت . کارانه وهزینه ایاب وذهاب ومزایای رفاهی دارند که کمک حال زندگیشان هست وگذشته ازاین جوان هستند میتوانند برای زندگی بهتر در شیفتهای دیگر نیز کار کنند . اما ما مستمری بگیران نه جوان هستیم ونه مزایای فوق الذکر را داریم . هزینه درمان ما هم مسلما از جوانها بیشتر . امیدوارم بادرنظرگرفتن هزینه های زندگی وبا این گرانی سرسام آور افزایش حقوق مارا همانند سال قبل در نظر بگیرید که همیشه دعاگوی شما باشیم . می گویند در کشورهای اروپایی آنقدر حقوق به بازنشسته میدن که دور دنیارو بگردن ومشکل مالی نداشته باشند اما ما مسافرت دور دنیا نخواستیم آنقدر حقوق بدین که شرمنده خانواده در ارتباط با خوراک وپوشاک وکرایه منزل نباشیم .
نان ،اب ،برق، گاز ،كرایه تاكسی و اتوبوس كه فقط می توانند از افراد ضعیف استفاده كنند گران شده ولیكن از افزایش ناچیز مستمری خبری نیست ویك نان 1300الی 1500 شده و یك بازنشسته یا یك كارگر با 14درصد افزایش حقوق زندگی كند ترا خدا به فكر این قشر زحمت كش باشید
سید این همه بیعدالتی در سازمان تحت نظرت چرا؟چگونه میخوایی پیش جدت سربلند كنی بازنشستگان خود سازمان مگه خونشون سرخ تره؟
سلام سال نو مبارک من ازکارافتاده کلی هستم داری سه فرزند وهمسر باماهیانه 811000تومان حقوق هیچ کاردیگری نمیتوانم انجام بدم تورابه خدا اقای نور بخش شما بیاید یک ماه مخارج ما بدهید کرایه خانه برق اب تلفن موبایل مخارخ ماهیانه مدرسه 3فرزند هزینه ایاب وذهاب شما بفرمایید چکار بکنم بااین همه گرانی خدایی نمیخواهیم زندگی بکنیم فقط میخواهیم زنده بمانیم پس حداقل کاری بکنید که زنده بمانیم
با سلام چرا هرسال تامین اجتماعی برای اضافه حقوق انطور این مردم را زجر کش میکنید و معلوم نمیکند چقدر اضافه میشود وهر سال تا میخواد اعلام کنید تعداد زیادی مستمری بگیر میمرن چون تبرم انقدر بالاست که دیگه مردم از زنده بودن پشیمان میشوند مخصوصا وقتی اعلام میشود تبرم 100% را14% یک روزی هم خودتان بازنشته میشوید ترا بخدا به مردم رحم کنید انشالا قای نوربخش بفکر مستمری بگیرانی مثل من بدبخت بیچاره باشند چون شما هم یک روزی مستمری بگیر میشوی از طرف یک بدبخت وبیچاره
امیدوارم افزایش حقوق مستمری همانند كارگران حداقل 17/ باشد
مبلغ مستمری چقده؟
امیدوارم كه عید امسال را با خبرهای خوش از طرف جناب آقای نوربخش جهت بازنشستگان شروع كنیم .
خسته نباشید وافعا برایافزایش حقوق مسنمری بگیران این همه امروز وفردا می کنید خدابداد کارهای دیگری برسد ؟؟؟؟؟؟؟.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟