لوگوی جام جم سیما
  • 2 0
  • 0

این سریال برای شبکه5 تولید می‌شود

سفر به تاریخ با «پاهای بی‌قرار»

یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 03:40
سریال تلویزیونی «پاهای بی‌قرار» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی در شمال تهران تصویربرداری می‌شود. ضبط زمان گذشته این سریال در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (غزالی) به پایان رسیده و گروه، مشغول ضبط صحنه‌های مربوط به حال هستند. داستان این ملودرام خانوادگی و عاشقانه، رویارویی و تقابل دو خانواده است که قربانیانش فرزندان آن خانواده‌ها هستند. همچنین مبارزه با پولشویی از دیگر محورهای این مجموعه تلویزیونی است.

به گزارش جامجم، مجموعه تلویزیونی پاهای بیقرار در 60 قسمت به قلم بابک کایدان و مهدی محمدنژادیان برای شبکه پنج نوشته شده است. مسعود رایگان، پانتهآ بهرام، آرش مجیدی، حمید گودرزی، لیندا کیانی، مهرانه مهینترابی، شاهرخ استخری، سیروس همتی، مهدی صبایی، افسانه ناصری، سمیرا حسنپور، سامان صفاری، پویا امینی، دکتر مسعود دلخواه و ... در این سریال بازی میکنند.

یک متن جذاب

ایرج محمدی، تهیه کننده درباره روند تولید سریال پاهای بی قرار به جامجم گفت: تصویربرداری زمان گذشته در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران تمام شده و گروه مشغول ضبط صحنههای حال هستند. در حال حاضر لوکیشن سریال، شرکتی در شمال تهران است. پانتهآ بهرام، نقش افسانه رئیس شرکت را بازی میکند و سامان صفاری در نقش امیر (پسر مالک) و حسابدار، پویا امینی در نقش بهزاد، حسابدار شرکت و سانیا سالاری در نقش ارغوان (دختر افسانه) مقابل دوربین رفتهاند. کار شرکت، صادرات و واردات طلاست.

وی ادامه داد: همچنین بازی دکتر مسعود دلخواه هم بتازگی آغاز شده است. او نقش عنایت را به عهده دارد. پیشینه این شخصیت به فصل گذشته برمی گردد که دو خانواده با هم در تقابل قرار میگیرند و این رویارویی در زمان حال هم ادامه پیدا میکند. عنایت هم با افسانه شراکت دارد.

این تهیهکننده درباره این که در این مجموعه تا چه میزان به موضوع تحکیم خانواده میپردازید، توضیح داد: مسلم است باید قصه در ژانر سریالهای ملودرام و خانوادگی باشد. ما در این سریال به مسائل و روابط خانوادگی میپردازیم و تفکرات مختلف را نشان میدهیم. در ضمن مخاطبان میتوانند شاهد نگاه شخصیتهای قصه به مسائل اجتماعی و اقتصادی باشند. همچنین نشان میدهیم تفکر سالم در خانواده منجر به استحکام بیشتر میشود و اعضای آن به ساحل سعادت میرسند. در مجموع از ابتدا تا انتهای قصه با این مضمون حرکت میکنیم.

محمدی با اشاره به مضامین فرعی سریال توضیح داد: در این مجموعه به مسائل مالی، پولشویی و قاچاق هم میپردازیم. در واقع بخشی از قصه به آسیب شناسی مسائل اقتصادی میپردازد که نقل جامعه کنونی ماست.

وی درباره انتخاب منوچهر هادی برای کارگردانی این اثر گفت: هادی در تلویزیون سریالهای موفق و پر مخاطبی ساخته و در سینما هم موفق بوده و آثار او با اقبال مخاطبان رو به رو میشود. در مجموع، کارگردانی حرفهای است و مخاطب را خیلی خوب میشناسد. هادی وقتی متن سریال را خواند، پسندید و قصه برایش جذاب بود و اعلام آمادگی برای همکاری کرد.

این تهیهکننده در پاسخ به این سوال که آیا به اتفاقات سیاسی کشور در سالهای 57 تا 64 هم میپردازید، توضیح داد: تمرکز کار روی بخش خانوادگی و روابط آدمهاست و در بستر این مسائل به اتفاقات سیاسی و اجتماعی هم میپردازیم. مگر میشود داستان اثری در زمان انقلاب، پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ اتفاق بیفتد، اما هیچ کدام از این موارد در قصه تاثیر نداشته باشد. ما به سیر این تحولات هم میپردازیم.

محمدی در پایان گفت: امیدواریم تصویربرداری این مجموعه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تمام شود.

شخصیت چند بعدی عنایت

دکتر مسعود دلخواه، بازیگر نقش عنایت درباره بازی در این مجموعه توضیح داد: چون گزیده کار هستم، معمولا وقتی نقشی را برای بازی میپذیرم به متن کار، کارگردان و این که نقش را دوست داشته باشم، توجه میکنم. منوچهر هادی را از قبل میشناختم. قرار بود همکاری هم داشته باشیم، اما به دلیل تداخل کاری میسر نشد. تا این که فیلمنامه سریال به دستم رسید و متوجه شدم خیلی خوب به نگارش در آمده است.

وی ادامه داد: شخصیت عنایت چند بعدی است و من را به عنوان بازیگر به چالش میکشد. نقش پارتنرم را هم پانتهآبهرام بازی میکند که در بیشتر صحنهها حضور دارد. حضور پارتنر خیلی موثر است و چند بار قرار بود با هم همبازی شویم، اما این اتفاق نیفتاد تا این که در مجموعه پاهای بیقرار با یکدیگر همبازی شدیم. در سکانسهایی که با هم بازی میکنیم، به یکدیگر انرژی میدهیم و کارگردان هم راضی است. موضوع سریال هم خیلی جذاب به نگارش در آمده است. افسانه (پانتهآ بهرام) همسر دوستم است که در قید حیات نیست و من سعی میکنم با کمک کردن به همسر و فرزندش وفاداریام را در دوستی نشان بدهم.

چالش نقش مرضیه را دوست دارم

سمیرا حسنپور که در این مجموعه نقش مرضیه را بازی میکند، درباره ویژگیهای نقش به خبرنگار ما گفت: مدتها بود سریال کار نکرده بودم، چون فیلمنامههایی که به من پیشنهاد میشد، ویژگی خاصی نداشت یا انتخاب بازیگران خوب نبود، اما وقتی آقای هادی پیشنهاد نقش مرضیه را به من داد، پذیرفتم. هم از دوستان قدیمی و خوب ماست و هم این که به کارش اشراف دارد. ضمن این که کارهایش همیشه مخاطبپسند است. تهیهکننده این مجموعه هم آقای محمدی هستند که خوشنام هستند و کارهایشان را همیشه دوست داشتهام. یکی دیگر از ویژگیهای این مجموعه، فیلمنامه جذابش است که از گذشته شروع میشود و تا زمان حال ادامه دارد.

این بازیگر ادامه داد: مرضیه از آن دست نقشهاست که چالش زیادی برایم دارد. در ضمن این نقش را از وقتی یک دختر دبیرستانی است تا 35 سالگی بازی میکنم. گریم و لباسهای این شخصیت را دوست دارم. این شخصیت در دهه 60 و زمان جنگ هم حضور دارد. ضمن این که سر و شکل ویژهای به لحاظ شخصیتپردازی دارد. در مجموع، این نقش همه فاکتورهایی که مرا برای بازی ترغیب کند، داشت. حسنپور درباره این که ایفای نقش مرضیه در سنین مختلف برایتان چه جذابیتی به همراه داشت، گفت: طبیعی است حس خیلی خوبی داشتم و برایم جذابیت داشت که با گریم به سنین مختلف مرضیه نزدیک میشدم و بازی میکردم. آقای هادی، انسان بسیار خوب و خوش اخلاقی است و بازیگر در صحنه با حضور او آرامش دارد.

مهدی صبایی انقلابی میشود

مهدی صبایی، بازیگر نقش قاسم در مجموعه پاهای بی قرار نیز درباره نقشاش به جامجم توضیح داد: قاسم قبل از انقلاب به عنوان یک انقلابی و با یک تیپ متفاوت فعال است. بعد از انقلاب وارد سپاه شده و با شروع جنگ تحمیلی عازم صحنه نبرد میشود. این شخصیت تا زمان حال حضور دارد. دلیل پذیرش نقش ابتدا منوچهر هادی بود که جزو دوستان خوب من و کارگردانی توانمند است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگیهای نقشم این است که شخصیت قاسم را در سه سن 28، 30 و اندی و 60 سالگی بازی میکنم. برایم خیلی جالب بود با گریم در سه برهه زمانی این نقش حضور داشتم.

این بازیگر درباره تجربه همکاری با منوچهر هادی گفت: کار با منوچهر هادی خیلی خوب است و با روال کارهایش آشنا هستم. او همراه خوبی است. البته تا امروز نقش انقلابی بازی نکرده بودم، اما در کارهای جنگی حضور داشتم. به همین دلیل ایفای چنین نقشی برایم جذابیت فراوانی دارد. شخصیت قاسم یک دنده است و کارش برایش اهمیت دارد.

فاطمه عودباشی

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3143254442987062771
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: