• باورهای اشتباه درباره شادی و شاد بودن

  در دنیایی که فرایند صنعتی شدن و پیشرفت تکنولوژی انسان‌ها را در لاک تنهایی‌شان فرو برده از شادی به عنوان نیاز گمشده انسان یاد می‌شود. امروزه به شمار افرادی که در پی یافتن این گنج معنوی باارزش هستند، روز به روز افزوده می‌شود گویا جای خالی شادمانی، احساسات خوشایند و لذتبخش در جریان زندگی‌های مدرن به قدری حس می‌شود که برای پر کردن آن دست به تلاش‌های بیهوده‌ای می‌زنند تا جایی که رسیدن به ثروت، داشتن خانه زیبا، موقعیت شغلی و رفاه اقتصادی نیز نمی‌تواند طغیان و تلاطم درونی شان را آرام کند.

 • گلزاری: به پسران ایرانی بیش از دخترها آسیب می‌رسد

  به نظر می‌رسد اصلاح خرابی‌های به وجود آمده در حوزه‌های انسانی مانند جوانان، انرژی و زمان زیادی را به خود اختصاص دهد و چنانچه دولت با تمام ظرفیت خود در این حوزه کار کند هم، تا نتیجه مثبت بگیرد، جوانان کنونی از سنین جوانی گذر کرده و مراحل بعدی زندگی را با کوله‌باری از آسیب‌های شخصی و اجتماعی ادامه خواهند داد. با این حال، تکلیف دولت است که برای اصلاح وضع جوانان کشور تلاش کند و بهترین ایده‌ها را به کار گیرد و در مرحله نخست امید و آرامش است که باید به جوانان باز گردد گرچه بدون تقویت بنیان‌های اقتصادی زندگی جوانان و تنها با شعار نمی‌توان کاری از پیش برد. گفت‌وگویی در همین زمینه را با دکتر محمود گلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بخوانید.

 • پودر گوریل و تهدید سلامت جوانان

  جوانی است و کم تحملی! معمولاً بسیاری از علاقه‌مندان به رشته پرورش اندام نمی‌توانند، چندین سال صبر کنند تا با تغذیه مناسب و تمرین‌های پیوسته، در این زمینه به موفقیت برسند، به همین خاطر سراغ روش‌های غیر معمول می‌روند. مصرف هورمون‌های غیر مجاز یکی از روش‌های پر خطری است که در ظاهر راه چند ساله و سخت پرورش اندام را به چند ماه کاهش می‌دهد، راهی که نه تنها پول‌های زیادی در آن خرج می‌شود، بلکه سلامتی مصرف‌کنندگان نیز به مخاطره می‌افتد.

 • راهی برای کم‌خرج کردن مراسم عروسی

  توی تاکسی و مترو، همه موافق ازدواج آسان و کمخرج هستند اما به دلایل ناشناخته‌ای، همین آدم‌ها عروسی خودشان و بچه‌هایشان که می‌شود، حاضرند کلیه‌شان را هم بفروشند که چند میلیون بریزند در جیب آرایشگاه‌ها و آتلیه‌ها و گل فروش‌ها. عملیات ریختن پس انداز خانواده در جوب با اسم رمز «یه شب هزار شب نمی‌شه»، هر شب در حال اجراست و این وسط اگر یکی کلیه‌ای برای فروش نداشته باشد یا هر دوتا کلیه‌اش را برای زندگی لازم داشته باشد، تکلیفش معلوم است؛ برچسب خسیس و گدا می‌خورد و می‌رود پی کارش.

 • ۵ نکته رسیدن به موفقیت برای شغل اولی‌ها

  از زمانی که دانشگاه‌ را ترک می‌کنید، تا وقتی که به عرصه کار و فعالیت قدم می‌گذارید، همواره تصاویری نه چندان واقعی از کار در ذهن‌ دارید. رمزگشایی از دنیای کار که کدها و قوانین خشک و مخصوص خود را دارد، همیشه آسان نیست. در بیشتر مواقع برای جوانان راهیابی به دنیای کار و پیدا کردن شغلی مناسب، خیلی زود به یک مشکل اساسی تبدیل می‌شود. یک سایت فرانسوی برای کمک به این گروه از جوانان، پنج نکته مهم را گلچین کرده که نه‌تنها در محیط کار بلکه در تمام مراحل زندگی‌ کاربردی است.

 • باید کف بازاری باشی تا پول در بیاری

  بازار را این روزها جوان‌ها در دست گرفته‌اند. دوست دارند کار کنند، پول در بیاورند و روی پای خود بایستند. به قول آن‌ها بازار بوی پول می‌دهد. هرچند که گروهی از آن‌ها بارها کف بازار به زمین خورده‌اند، اما دستشان را روی زانو گرفته و از نو شروع کرده‌اند.

 • ترفندهای کاسبی برای جوانان: راه و رسم «بازاری شدن»

  بعضی از جوان‌ها دوست دارند بازاری باشند،حجره داشته باشند،مثل بعضی از بازاری‌ها لنگ ظهر سرکار بروند، ناهار بازار را بخورند و عصر با ماشین مدل بالا برگردند خانه. اما اگر فکر می‌کنید یک بازاری این‌طوری کار می‌کند، اشتباه می‌کنید.

 • قرص مرگ: ١٠هزار تومان!

  پلیس جنایی تهران تحقیقات خود را برای ردیابی باندهای فروش اقلام خودکشی آغاز کرده است. بر اساس برخی آمار، مسمومیت با قرصی که عامل مرگ است در چهار ماهه نخست ‌سال ٢٣٩ زن و مرد را به زیر خاک کشانده. در واقع، ماجرای عجیب پایان‌دادن به زندگی و انتقام از دنیای اطراف این روزها بیشتر به قرص کوچکی ختم می‌شود که با انتشار گاز سمی‌اش در بدن ظرف چند ساعت مرگ بسیار دردناکی را رقم می‌زند.

 • انتهای جاده‌ای به نام «اعتماد فامیلی»

  روزی که پدر «رحمت» مرا برای پسرش خواستگاری کرد، همه خانواده خوشحال بودند اما من پسرعموی پدرم را هیچ وقت ندیده بودم. آن‌ها در یکی از استان‌های غربی کشور زندگی می‌کردند و تنها زمانی که من یک ساله بودم، یک بار به مشهد مسافرت کرده بودند.

 • با اجازه امام رضا(ع)... بله! |مجموعه‌عکس|

  شروع زندگی مشترک برای جوانان از نقاط عطف زندگی محسوب می‌شود. «با اجازه پدر و مادرم؛ بله!» این جمله را بار‌ها و بار‌ها سر سفره‌های عقد شنیده‌ایم. دیروز و امروز، تعدادی از جوانانِ در شرف ازدواجِ، مراسم جشن عروسی خود را همزمان با سالروز میلاد امام رضا (ع) برگزار کرده و زندگی مشترکشان را با اجازه سلطان طوس آغاز کردند. تصاویری از این پیوند روحانی را در ادامه به تماشا بنشینید.

 • تصاویر دلبندان شما

  مریم طاهری

 • مشاوره

  مادر شاغل

  با سلام و خسته نباشید من یك دختر 16 ماهه دارم و شاغل هستم ، بعد از اتمام مرخصی در 11 ماهگی فرزندم ، شروع به كار نموده و پرستاری برای نگهداری دخترم در خانه استخدام كردیم. تقریبا بعد از گذشت شش ماه دخترم به پرستارش عادت نكرده و بعضی از روزها كه صبح زود بیدار میشه و پرستارش رو میبینه میچسبه به من و یا باباش كه در نهایت با گریه میذارم پیش پرستار و میرم سر كار ، این خانم خشك و جدی و كم حرف هستن ولی رسیدگیش به دخترم بد نیست. واقعا دغدغه ذهن من و پدرش همین موضوع هست ، لطفا به من بگین پرستار دخترم را عوض كنم یا نه ؟ و اگر عوض كنم صدمه روحی به دخترم وارد میشه یا نه؟

  سلام.سوال شما خیلی كلی است. با توجه به شرایط باید تصمیم گرفت.اما نكاتی را به شما را یادآوری می‌كنم. كودك ممكن است اضطراب جدایی داشته باشد و در جدا شدن از شماها به مشكل برمی خورد.ممكن است از پرستارش ترسیده باشد و با دیدنش نخواهد با او تنها باشد. ممكن است كلا از تنهایی بترسد و...همه اینها نیاز به بررسی دقیق دارد.پیشنهاد می كنم حتما از روان شناس كودك كمك بگیرید.موفق باشید. لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان‌شناس بالینی

  زهره

  سلام.سه ساله با شوهرم عقدیم.تو این سه سال بارهاقول داده مراسم ازدواجمون رو بگیریم اما هر دفعه به دلیل دست تنگی نشده.حتی اردیبهشت امسال تالار و آرایشگاه و اتلیه رزرو كردیم برای 4 آذر .اما اوایل ابان كه میپرسم پس چی شد چرا كالاهارو نمیخریم میگه دستم تنگه بهم فرصت بده!!! دیگه خسته شدم هردو 33 سال داریم.همه هی میپرسند پس چرا نمیرید سرخونه زندگیتون!!برای همین منم دارم كارهای طلاقمو میكنم.به نظر شما كار درستی میكنم؟شوهرم كار ازاد داره خودم كارمندم.شوهرم ناراحته كه میخوام ازش جدا شم اما واقعا خسته شدم چون شرایط اقتصادی روز به روز بدتر میشه.مطمئنم نمیتونه از پس مخارج زندگی بر بیاد.سه سال پیش كه بهش میگفتم ذره ذره وسایل رو بخر میگفت تو چیكار داری وسایل با منه حالا هم كه میگه ندارم!

  سلام.این كه دارید جدا می شوید را نمی دانم كار درستی است یا نادرست.اما به نظر می رسد تنها مشكل مالی در قضیه شما دخیل نیست؛ البته من از فرهنگ و رسوم شما خبر ندارم؛ اما با كمك بزرگترها حتما می شود مشكلات سرراه را بردارید و بهترین تصمیم را بگیرید.موفق باشید. لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان‌شناس بالینی

  ارغوان

  سلام خدمت شما .اول ازهمه ممنون بابت مشاوره های فوق العاده تاثیر گذارتون .من و همسرم بعداز مدتهادلسردی رابطه مون رو به بهبودی وبهتر شدنه فقط موردی كه هست چون حدود دوسال ازهم كینه و حتی نفرت داشتیم تاحدی كه خیلی از حریمهای زندگیمون شكسته شد و رومون بهم باز شد هرگز احساسات وعواطف خودمونو نسبت بهم بروز ندادیم و الان كه روابطمون خوبه از سرخجالت یا شرمندگی نمیتونیم ابراز علاقه كلامی بكنیم مثلا الفاظ عاشقانه حتی اس ام اسی هم بهم نمیگیم .خودم شخصا هرچقدر سعی میكنم روم نمیشه ابراز كنم.میشه لطفا راهكار بدید.ممنونم

  سلام.اگر به بخشش رسیده اید ، یعنی همدیگر را بخشیده اید و ادامه مسیر داده اید،‌ نباید نگران یا خجالت زده باشید.بالاخره از جایی باید شروع كرد به بازسازی و احیاء. باید تمرین كنید و شروع این تمرین می تواند یه پیام كوتاه از گفته های كسی باشد یا فرستادن یه عكس یا نقاشی و...فقط هنگام فرستادن پیام به قبل و بعد از آن فكر نكنید. جای همسرتان فكر نكنید. فقط به هدف تان فكر كنید و نتیجه دلخواه تان.اگر جای دیگری فكر كنید و بخصوص افكارتان منفی باشد ،‌ به هدف مورد نظر نخواهید رسید.پس تمرین و شروع كنید.موفق باشید. لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی