• داستان جالب تغییر نام ایران‌خودرو

  نامگذاری بزرگترین کارخانه خودروسازی کشور ، سابقه ای جالب و خواندنی دارد. کارخانه‌ای که از سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، پیکان تولید می کرد ایران ناسیونال نام داشت. بعد از پیروزی انقلاب، این نام در فرایندی تغییر کرد و به فردی که نام ایران خودرو را پیشنهاد داد، یک دستگاه خودرو به عنوان جایزه اهدا شد.

 • القاب فارسی برای ماشین‌های به‌یادماندنی!

  از همان روزهای ابتدایی ساخت خودرو، یکی از اقداماتی که به سنتی ماندگار تبدیل شد، نامگذاری محصولات بود. هر کدام از تولیدکنندگان با توجه به معیارها و استانداردهایی که برای خود در نظر گرفته بودند نسبت به این کار اقدام ‌کردند. نام حیوانات، اعداد، حروف ریاضی و حتی گروه‌ها و قبایل انسانی کشورها را می‌توان از مهم‌ترین مواردی ذکر کرد که به کار برده شدند.

 • اولین رنو کوئید به ایران آمد +عکس

  با توجه به برخی تصاویر منتشر شده، گویا هفته گذشته دو دستگاه رنو کوئید به یکی از شرکت های خودروسازی ایرانی آمده است. با توجه به فضای داخلی شرکت که در تصاویر مشخص است، برخی احتمال این را می دهند که در حال حاضر این دو رنو کوئید در گروه صنعتی سایپا و پارس خودرو قرار دارند.

 • تاریخچه اوپل کَدِت به بهانه 80 سال تولید

  دنیای بزرگ خودرو همیشه شاید عرضه خودروهای موفق و نا موفق بوده است. بعضی از خودروها بعد تولید دو نسل از گود رقابت خارج می شوند و خط تولید را با ضرردهی ترک می کنند و برخی بعد عرضه چندین نسل و مدل های مختلف همچنان محبوب باقی می مانند و در دنیای خودرو به عنوان یک نام موفق شناخته می شوند.

 • ماکسیما تمیز چقدر می‌ارزد؟

  نیسان ماکسیمای تولیدی پارس خودرو مدل سال 2000 شرکت نیسان بوده که در ایران از سال 2004 تولید آن آغاز شده است. این خودروی پرطرفدار مجهز به یک پیشرانه 6 سیلندر 227 اسب بخاری است که می تواند آن را به مرز نهایی سرعت 250 کیلومتر در ساعت برساند.

 • سوبارو سامبار ؛ کلیدساز کوچک! +عکس

  "هویت" یک جامعه یعنی "داشــته های آن جامعــه" کــه آن را از ســایر جوامع متمایز می کند. در این رابطه ذهن انسان به سرعت بــه ســمت میــراث فرهنگــی و مکان های تاریخی می رود که البته امری صحیح است. امــا به ایــن نکته بایــد توجــه کنیم که موضوع به همین جا ختم نمی شود.

 • ورود خودروهای خاص به کشور ممنوع شد

  در شرایطی که وزارت صنعت، معدن و تجارت هنوز قانون شفاف و جامعی برای ممنوعیت واردات خودروهای ساخت آمریکا ابلاغ نکرده، ثبت‌سفارش و ورود برخی از این خودروها از هفته گذشته متوقف شده و ممنوعیت‌های جدید نیز در راه است.

 • 10 لوگوی جذاب دنیای خودرو

  هر شرکت خودروسازی همانند محصولاتش لوگوی خاص خود را دارد اما در این میان برخی نشان‌ها بهتر و زیباتر از دیگران هستند و البته تاریخچه‌ای جذاب و بعضاً پر فراز و نشیب نیز پشت این نشان‌ها پنهان شده است.