• بازگشت جگوار به ایران

  حال که قرار است نمایشگاه بین المللی خودرو تهران بعد از چند سال وقفه با نام و نشانی قدیمی به شهر آفتاب بیاید، اکثر شرکت های خودروساز و واردکننده برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

 • توقف تولید سیستم رانندگی نیمه‌خودکار کاما وان

  جورج هوتز، صاحب استارتاپ کاما. اِی‌آی (Comma.AI)، چندی پیش اعلام کرده بود در حال ساخت نوعی سیستم رانندگی نیمه‌خودکار است که به سیستم تعبیه شده روی خودروهای تسلا شباهت دارد. هوتز نخستین فردی است که سال 1386/ 2007، یعنی وقتی 17 ساله بود، موفق به هک کردن گوشی آیفون شد. وی سه سال بعد در اقدامی دیگر توانست دستگاه پلی‌استیشن3 را نیز هک کند.

 • مهار‌ آتش در‌ قلب خودرو

  اساس عملکرد موتور خودرو، انفجار سوخت در داخل سیلندرهاست که نیروی حاصل از این انفجار، پیستون‌ها را به حرکت درآورده و بالا و پایین رفتن پیستون‌ها در نهایت به گردش دورانی میل‌لنگ و حرکت خودرو می‌انجامد.

 • بررسی خودروی برلیانس H320

  خودرو برلیانس H320 شرکت پارس خودرو حدود 1 سال است که در ایران در دو نوع دستی و اتوماتیک تولید می‌شود و قیمت آن بین 746 تا 56 میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

 • جدیدترین قیمت خودروهای داخلی

  این هفته قیمت دو خودروی سمند EF۷ و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار افزایش یافته و باقی خودروها در بازار تغییر خاصی را نسبت به هفته گذشته نداشته اند.

 • ۱۰ شاسی‌بلند کوچک برتر دنیا

  بسیاری از مردم دنیا اس‌یو‌وی ها را به خاطر موقعیت بالای صندلی و اشراف بر جاده، فضاهای جادارتر و امنیت بیشتر آن دوست دارند. اما رانندگی با این اتومبیل های بزرگ در ترافیک شلوغ شهری گاهی خسته کننده می‌شود و آنجاست که پای گروه جدیدی به بازار باز می‌شود که تقریبا خواص یک اس‌یو‌وی را داشته و با ابعاد کوچک تر خود برای مصارف روزمره مناسب تر است.

 • تصاویر جاسوسی از نسل آیندهٔ رولزرویس فانتوم

  پروتوتایپی در حال آزمایش از نسل آیندهٔ رولزرویس فانتوم درحالی‌که لباس مبدل قبلی خود را کنار گذاشته دیده شده است. رولزرویس قبلاً به جهت پنهان کردن طراحی فانتوم جدید برای نمونه‌های در حال آزمایش آن از پانل‌های اضافی روی بدنه استفاده کرده بود اما در این نمونه، پانل‌های مذکور وجود نداشته و به همین دلیل ویژگی‌های بیشتری از ظاهر نهایی آن مشخص شده است.