• گفت‌وگوی‌جام‌جم با معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی

  صنایع دستی در اندیشه بازارهای جهانی

  امروز 20 خرداد؛ روز جهانی صنایع‌دستی است؛ روزی برای این صنعت و هنر و هنرمندانش که قرار است در کشورمان بار تولید بخشی از کالاهای ملی و داخلی را به دوش بکشند. صنایع‌دستی و هنرمندانش اما با مشکلات متعددی روبه رو بوده و هستند؛ مشکلاتی که گرچه در سال‌های اخیر تا حدودی مورد توجه مسئولان قرار گرفته، اما هنوز راه زیادی تا حل و فصل کامل آنها باقی مانده است. در روز جهانی صنایع‌دستی، با پویا محمودیان، که تنها حدود یک هفته است سکان معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری را به دست گرفته، درخصوص برنامه‌ها و اولویت‌های کاری اش در این حوزه و مشکلات صنایع‌دستی و هنرمندان گپ و گفت کوتاهی زده‌ایم.

 • از آواز مرحبا تا الوداع در کردستان

  آداب و رسوم ماه مبارک رمضان کردستان در گذشته زبانزد خاص و عام بود و برخی از این آیین‌ها هنوز نیز با شور و حال برگزار می‌شود. وقتی ماه رمضان از راه می‌رسید، ندای مرحبا مرحبا با آهنگ و وزن خاصی در محله‌ها و پشت‌بام خانه‌ها به گوش می‌رسد.

 • کوچ سوء‌تغذیه به روستا

  هر چند در کلانشهرها شماری از زنان ایرانی با مشکل سوء‌تغذیه مواجه هستند، اما زنان روستایی و عشایر با شدت بیشتری از سوء‌تغذیه رنج می‌برند. البته وقتی به سوء‌تغذیه اشاره می‌کنیم، منظور صرفا گرسنگی نیست، بلکه نرسیدن ریزمغذی‌ها و مواد غذایی پرارزش به بدن است تا املاح و ویتامین‌های مورد نیاز بدن تامین شود.

 • مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان خبر داد:

  زمین لرزه 3.7 ریشتری در لالی

  مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از وقوع زمین لرزه در شهرستان لالی خبر داد و گفت: این زمین لرزه هیچ گونه خسارتی در پی نداشت.

 • روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه اعلام کرد:

  انهدام یک تیم تروریستی در منطقه مرزی اشنویه

  روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از انهدام یک تیم تروریستی در منطقه مرزی اشنویه در شمال غرب کشور خبر داد.