• تا پایان مرداد ماه سال جاری

  ساعت کاری بانک های استان تهران تمدید شد

  شورای هماهنگی بانک ها اعلام کرد که با توجه به تداوم شرایط جوی و ضرورت مدیریت انرژی، ساعت های کاری بانک ها و موسسه های اعتباری استان تهران تا پایان مرداد ماه جاری همان ساعت 6 و 30 دقیقه باقی می ماند.

 • رئیس مرکز مدیریت راه‎های کشور اعلام کرد

  جریمه بیش از ۲ میلیون راننده توسط دوربین های ثبت تخلف جاده ای

  رئیس مرکز مدیریت راه‎های کشور گفت: هم اکنون هزار و ۲۵۰ سامانه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در راه‌های کشور فعال است که این میزان تا پایان سال به هزار و ۸۰۰ نقطه افزایش خواهد یافت.

 • مسمومیت ۱۰ دختر با گاز کلر در قم

  سخنگوی اورژانس قم گفت: مسمومیت با گاز کلر در یکی از استخرهای قم، ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت که هشت نفر از آنها توسط اورژانس ۱۱۵ قم به بیمارستان منتقل شدند.

 • در آبراه اروند اتفاق افتاد:

  توقیف ۳ فروند شناور حامل سوخت قاچاق

  جانشین فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: روز گذشته سه فروند شناور صیادی به اتهام فعالیت و فروش غیرقانونی بیش از ۲۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق شناسایی و توقیف شد.

 • حفاری غیر مجاز جان ۴ کارگر را گرفت

  مسئول آتش‌نشانی نهاوند گفت: پیش از ظهر امروز در یک سانحه ریزش ساختمانی که به‌دلیل حفاری غیرمجاز اتفاق افتاده بود چهار نفر کارگر ساختمانی جان خود را از دست دادند.

 • کاهش دمای هوا در سواحل خزر

  مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی ها نشان می دهد طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه آینده در سواحل دریای خزر دما دو تا سه درجه کاهش می یابد.

 • نمونه‌های زیبای پنجره‌های «ارسی» را هنوز می‌توان در برخی بناهای تاریخی مشاهده کرد

  جای خالی «اُرسی » ها

  معماری ایرانی زیباست؛ همه بخش‌ها و اجزایش، ارسی هایش، ارسی‌هایی که تا همین چند دهه پیش در بیشتر خانه‌های بزرگ و عیانی و گاهی حتی در خانه‌های طبقه متوسط جامعه قابل مشاهده بود؛ در شهر تاریخی هگمتانه، دیاری که معماری اش همچون قدمتش با اصالت است. این سال‌ها و این روزها اما باوجود رویکرد مثبتی که نسبت به صنایع‌دستی و معماری سنتی و تاریخی میان مسئولان و کارشناسان مربوط ایجاد شده، همچنان ارسی همدان مهجور است و آن‌قدر مهجور که حتی رویداد مهم «همدان 2018» هم نتوانسته نگاه جامعه و مسئولان را به سمت این هنر اصیل و هنرمندانش سوق دهد.