• 60 ميليون دلار صادرات دام زنده در استان کرمانشاه

  مدیرعامل اتحادیه صادرات دام زنده استان کرمانشاه گفت: صادرات دام زنده در استان کرمانشاه مطلوب بوده و در سال‌جاری ارزش آن بیش از 60 میلیون دلار است. علی جعفری در گفتگو با فارس افزود: با توجه به صادرات غیرنفتی، 2 محصول عمده صادراتی استان دامپروری و کشاورزی است که از ابتدای سال‌جاری با تلاش و فعالیت مستمر این اتحادیه موفق شده 30 درصد کل صادرات استان کرمانشاه را در بخش صدور دام زنده کسب کند.

 • احداث حدود ‌5/2 کيلومتر جاده جنگلي در استان مازندران

  مدیرکل منابع طبیعی مازندران -نوشهر گفت: در سال جاری حدود 5/2 کیلومتر جاده جنگلی توسط این اداره کل اجرا و احداث شده است. بهزاد انگورج در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: جاده‌های جنگلی شاهرگ حیاتی مدیریت علمی و فنی بر جنگل است و این نوع مدیریت بر انواع دیگر مدیریت رجحان دارد.

 • طرح "توانبخشي مبتني بر جامعه" در روستاهاي 20 شهر خوزستان اجرا مي‌شود

  معاون توانبخشی بهزیستی خوزستان گفت: توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR ) رویکردی نوین به منظور ارائه خدمات توانبخشی در مناطق روستایی است که در روستاهای 20 شهر استان اجرا می‌شود و همه افراد معلول، جامعه هدف این طرح هستند.

 • مديرکل بهزيستي کهگيلويه‌وبويراحمد:

  يکي از عمده مشکلات معلولان تردد آنهاست

  مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از عمده مشکلات معلولان مشکلات تردد آنهاست. سعید جاودان سیرت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با مناسب‌سازی معابر می‌توان تا حدی این مشکلات جانبازان را کاهش داد، چرا که مشکل تردد می‌تواند به منزوی شدن معلولان منجر شود.

 • خريد بيش ‌از 200 تن گوشت قرمز براي خراسان رضوي

  مدیر پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برای ایام نوروز بیش از 200 تن گوشت قرمز برای استان خریداری شده است. محمد حسین ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، افزود: برای ایام نوروز بیش از چهار هزار تن گوشت مرغ در استان ذخیره شده است که قیمت هر کیلو مرغ برای فروش در ایام نوروز بالغ بر هزار و 750 تومان خواهد بود.

 • اجراي کليه طرح‌هاي پيش‌بيني شده اصفهان تا سال90

  معاون عمرانی شهرداری اصفهان گفت: در برنامه‌ دو سال آینده شهرداری اصفهان، احداث 12 تقاطع غیرهمسطح در رینگ دوم ترافیک شهر اصفهان پیش‌بینی شده است که از بحث‌های مهم توسعه عمرانی این طرح ارتباط بین رینگ دوم و سوم ترافیکی است.

 • توزيع گوشت مرغ به صورت روزانه در آذربايجان‌شرقي

  مدیرکل پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی از توزیع گوشت مرغ به صورت برنامه‌ریزی شده و به روز، در تمامی فروشگاه‌های عرضه این محصول در سطح استان خبر داد. به گزارش ایسنا، رضا خدایی افزود: این برنامه جهت کنترل بازار و جلوگیری از افزایش تصنعی قیمت مرغ در روزهای آتی، به خصوص در ایام تعطیلات عید نوروز سال 1387، ادامه خواهد داشت.

 • سال آينده احداث مي‌شود

  بلندترين سد قوسي جهان در گرمسار

  با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و فرمانداران گرمسار و فیروزکوه، تونل انحراف آب و فراز بند سد "نمرود" به بهره‌برداری رسید. به گزارش ایسنا، طول این تونل ‌740 متر مربع است که با قطر ‌5/3 متر مربع و ارتفاع ‌21 متر و با حجم ‌237 هزار متر مکعب خاک ریزی و با هزینه‌ ‌20 میلیارد تومانی احداث شده است.

 • معرفي آثار برتر مهدويت در همايش عاشورا و انتظار

  همایش یک روزه عاشورا و انتظار از سلسله همایش‌های جشنواره بین‌المللی آخرین منجی با حضور معاون وزیر اشاد و با معرفی آثار برتر در رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری توسط کانون سبز انتظار دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد.

 • اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي در کردستان

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان از اجرای طرح بسیح سلامت نوروزی توسط این دانشگاه در ایام تعطیلات نوروز خبر داد. فرزام بیدارپور در گفت‌وگو با فارس افزود: به منظور حفظ سلامت مواد غذایی مسافران نورزوی و گردشگران، طرح بسیج سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز تا 15 فروردین 87 اجرا می شود.

 • باغات ميوه ايلام جوابگوي نيازهاي بازار مصرف آن نيست

  مدیرباغبانی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: میزان باغات میوه ایلام جوابگوی نیازهای بازار مصرف آن نیست. به گزارش فارس، محمد حیدری افزود: این استان 3 هزار و 500 هکتار باغ دارد که بسیار ناچیز است. تولید محصولات باغی این استان به واسطه سطح زیر کشت ناچیز بوده و جوابگوی نیازهای بازار مصرف داخلی استان نیست.