• پژوهشگران اصفهاني

  دستگاه الکتروريسي مذاب نانوالياف ساختند

  پژوهشگران اصفهانی دستگاه الکتروریسی مذاب نانو الیاف ساختند. افزایش بهره وری 10 تا 500 برابری ، کاهش 100 درصدی هزینه به علت بازیافت شدن حلال و یکنواختی کامل الیاف نانویی با قطر مورد نظر از مزایای این دستگاه است.

 • خوزستان دومين توليد کننده فولاد در کشور

  یک میلیون و ششصد هزار تن انواع فولاد از ابتدای امسال تاکنون در شرکت فولاد خوزستان تولید شده است.
  به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت فولاد خوزستان انواع شمش /بلوم /بلیت /آهن اسفنجی و اسلب فولاد را ازجمله محصولات تولید شده دراین شرکت برشمرد.

 • مبتکر دامغاني موفق شد

  طراحي و ساخت آينه بغل هوشمند خودرو

  مبتکر دامغانی موفق شد آینه بغل هوشمند خودرو بسازد. شروین آریانا که دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان است این آینه بغل فتوسل دار را به منظور کاهش تصادفات ناشی از خطای دید راننده بر اثر انعکاس نور شدید در آینه طراحی کرده و ساخته است.

 • جنگل‌ها لاغر مي‌شوند

  جنگل‌های عظیم و پوشش گیاهی کره زمین پس از میلیون‌ها سال فعالیت، گاز کربنیک جو را کاهش داده و اکسیژن لازم برای زندگی حیوانات متکامل و انسان را تامین می‌کند. با این وجود 13‌میلیون هکتار از جنگل‌های جهان سالانه از بین می‌رود و سیاره زمین با چالش هولناکی روبه‌رو است.

 • رقابت يزد و تبريز براي جهاني شدن

  در استان‌های یزد و تبریز بافت تاریخی وسیعی وجود دارد و این دو استان بزرگ کشورمان برای ثبت این بخش از آثار خود در فهرست آثار جهانی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 • در مراسم تجليل از دريافت‌کنندگان مهر اصالت يونسکو عنوان شد:

  نفت، صنايع دستي را به حاشيه برد

  طی مراسمی از دریافت‌کنندگان مهر اصالت یونسکو در آذربایجان شرقی تجلیل شد. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این مراسم به فعالیت 250 رشته زنده صنایع دستی در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه از وقتی نفت وارد زندگی و اقتصاد مردم شد، بحث صنایع دستی با خطر فراموشی مواجه شد.

 • اختصاص 235 ميليارد ريال تسهيلات به تعاونى‌هاى مازندران

  هیات وزیران به منظور افزایش اشتغال و توسعه کارآفرینی و همچنین ترویج فرهنگ تعاونی، ‌34 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار شرکت‌های تعاونی فارغ‌التحصیلان، ایثارگران و بانوان و تعاونی‌های استان مازندران قرار می‌دهد.

 • پارک ملي بوجاق؛

  نمايشگاه بزرگ پرندگان نادر جهان

  پارک ملى بوجاق پناهگاه امن و محیطى طبیعى براى زندگى 239 گونه پرنده مهاجر است که همه ساله با شروع فصل پائیز از نقاط مختلف دنیا ‌به این منطقه مهاجرت کرده و جشنواره زیبای پائیزی را از گونه های نادر پرندگان برای گردشگران ترسیم می کنند.