• در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد

  حداقل الزامات مقررات ملی ساختمان در ساختمان های مناطق زلزله زده رعایت نشده بود

  یک کارشناس حوزه ی عمران با کافی دانستن الزامات مقررات ملی ساختمان عنوان کرد : آنچه بنده در زلزله های اخیر ایران از نزدیک مشاهده کردم ساختمان هایی تخریب شدند که حداقل الزامات مقررات ملی ساختمان را نیز رعایت نکرده بودند و ناظران نیز در ساختمان های جدید الاحداث رسالت مهندسی خود را به نحو احسن انجام ندادند.

 • گزارش اختصاصی خبرنگار اعزامی جام جم آنلاین از محله فولادی که بیشترین تخریب را در سرپل ذهاب داشته

  شهر ما را کجا می‌سازند؟! +عکس

  آمده‌اند وسایل شان را ببرند! دارو ندارشان را. همه آن چیزهایی که از زلزله جان سالم به در برده، فرقی نمی‌کند، هر چیزی که باشد، یخچال، تلویزیون، فرش، قاب عکس، لباس، ظرف و ظروف.کوچه‌های محله فولادی سرپل ذهاب، با کم شدن تعداد پس لرزه‌ها، حالا پر از بازمانده‌هایی است که جرات کرده‌اند، پا به خانه‌هایشان بگذارند؛ به همان چهاردیواری‌ای که بعد از زلزله برایشان مانده و حالا هر چقدر نگاه می‌کنند، کمترین شباهتی به آن خانه قبل از زلزله ندارد.

 • با عبدالحسن برزیده، کارگردان سینما درباره مردم زلزله‌زده

  تألمات روحی زلزله‌زدگان را دریابیم +عکس

  عبدالحسن برزیده، کارگردانی است که او را با ساخت آثار دفاع مقدسی مانند دکل، پرواز خاموش، مزار شریف و سریال‌ مثل هیچ‌کس و پرواز در ارتفاع صفر می‌شناسیم.

 • ترافیک سنگین خودروهای حامل کمک در جاده‌های کرمانشاه

  سیل کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده +عکس

  شش روز از زلزله غرب کشور می‌گذرد و سیل کمک‌های مردمی و دولتی به مناطق زلزله‌زده باعث ترافیک شدید در ورودی شهرها شده است. همه برای کمک آمدند با هر چه که داشتند.

 • جام‌جم از امدادرسانی «جوانان مومن انقلابی» به زلزله‌ زدگان غرب‌ کشور گزارش می‌دهد

  شور انقلابی کمک به کرمانشاه

  امید به مناطق زلزله‌زده برگشته، بسیاری از آنها با همدردی گروه‌های مردمی جانی دوباره‌ گرفته‌اند، ‌آنقدر که مهمان‌نوازی‌شان را دوباره از سر گرفته‌اند، این روزها بسیاری از زلزله‌زدگان به استقبال افرادی که برای کمک آنها شتافته‌اند می‌روند، آنها با چای و پلاکاردهایی که رویشان پیام تشکر و قدردانی نوشته شده است از گروه‌های مردمی تشکر می‌کنند؛ گروه‌هایی مانند ورزشکاران، هنرمندان، دانشجویان، طلاب و هیات‌های مذهبی و موکب‌داران.

 • سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد

  لزوم ارسال پوشش نایلونی برای چادر زلزله‌ زدگان

  سازمان مدیریت بحران کشور با صدور اطلاعیه‌ای از هموطنان نوع دوست درخواست کرد که با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمال برودت هوا و باران، پوشش نایلونی برای حفاظت از چادرها مدنظر قرار گیرد.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  این مرد برای آوار برداری منتظر آمدن کسی نیست! +عکس

  امین پناهنده، بچه سرپل ذهاب است اما روز زلزله قصر شیرین بوده؛ حالا دوروز است که بیل مکانیکی شخصی اش را برداشته و امده در محله فولادی شهرش، اوارها را کنار می زند تا مردم زلزله زده دسترسی بهتری به وسایل شان داشته باشند؛ همان وسایلی که از ویرانی زلزله در امان مانده اند.

 • اختصاصی خبرنگار اعزامی جام جم آنلاین از سرپل ذهاب

  امدادگری که شب ها داخل کیسه جسد می خوابد! +عکس

  از 4 ساعت بعد از زلزله اینجاست، بیشتر از 80 ساعت از حضورش در سرپل ذهاب می گذرد و حالا با اینکه ماموریتش تمام شده و جایش را نیروهای تازه نفس گرفته اند، هنوز سرپل ذهاب را ترک نکرده و داوطلبانه بین زلزله زده ها دارو پخش می کند.