• جشنواره انار می آید

  انار، رفیق شفیق قلب

  دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران، پیشگیری از بروز سکته های قلبی و مغزی و همچنین کاهش فشارخون را از جمله خواص مصرف انار و آب انار عنوان کرد و گفت: بیماران قلبی و دارای فشارخون بالا نباید به صرف خوردن انار، از درمان و مصرف دارو غفلت کنند.

 • نسخه

  بزرگی تیروئید

  بزرگی غده تیروئید مشکل بسیار شایعی در همه جوامع است. جوامع فقیر و دور از دریا به دلیل کمبود ید در خاک به این بیماری مبتلا می‌شوند و جوامع غنی و ساحل‌نشین به دلیل بیماری خودایمنی به نام «هاشیموتو» مبتلا به بزرگی تیروئید می‌شوند.

 • درباره بیماری که وزیر امورخارجه را ویلچر نشین کرد، بیشتر بدانید

  کمردردهای خبرساز

  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه خندان و خوش‌ر‌وی کشورمان در مقابل چشم رسانه‌های خبری سراسر دنیا با ویلچر در مذاکرات مهم هفته گذشته در ژنو حاضر شد.

 • خبرهای خوش بیمه‌ای وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت گفت: در جلسه شورای عالی بیمه مقرر شد با در نظر گرفتن رویکردهای پیشگیری، ارتقاء سلامت دهان و دندان، کاهش هزینه های دندانپزشکی بیمه شدگان، لیست برخی از خدمات دندانپزشکی در تعهد بیمه پایه قرار گیرد.

 • بروز رسانی فهرست تعهدات بیمه

  مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی از برگزاری چهل و نهمین جلسه شورای عالی بیمه خبر داد و اظهار کرد: این جلسه با حضور وزرای رفاه و بهداشت، معاونین دو وزارتخانه،‌ معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری و مدیران سازمان‌های بیمه‌گر برگزار خواهد شد.

 • وبایی ها 246 نفر شدند

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا به وبا در کشور را اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲۴۶ مورد ابتلا به وبا شناسایی شده که فقط ظرف سه روز گذشته، 8 مورد ابتلا که همه غیرایرانی بودند شناسایی و درمان شدند.

 • درمانگاه مشاغل

  بپا نیفتی اوستا!

  هنوز به ایام سال نو خیلی باقی مانده اما، شاید خیلی‌ها از همین حالا تصمیم به تغییر دکوراسیون و نقاشی خانه بگیرند تا سال جدید را با رنگی نو آغاز کنند، البته کم نیستند نقاشان ساختمان که در همه فصول سال مشغول کارند.

 • اینها را بخورید تا سرما نخورید

  پاییز برای خیلی‌ها به معنای تغییر رنگ درختان و زیبایی طبیعت است. خیلی‌ها هم با شنیدن نام این فصل، باران و هوای گرفته پاییزی را به یاد می‌آورند اما برای تعداد زیادی از افراد و بخصوص کسانی که فرزندشان به مدرسه یا مهدکودک می‌رود، پاییز یادآور سرماخوردگی و تب و عطسه و سرفه است.

 • هشدار سازمان بهداشت جهانی

  از رنگ های سرب دار استفاده نشود

  سازمان بهداشت جهانی به منظور جلوگیری از آسیب ناشی از رنگ های سرب دار به کودکان، خواستار پیشگیری از استفاده از رنگ های سرب دار و استفاده از جایگزین های سالم به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به کودکان بر اثر مسمویت های سربی شد.

 • احتمال تعطیلی زنگ ورزش مدارس در صورت بدتر شدن هوا

  رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اگر شرایط هوا به حالت اضطراری برسد، زنگ ورزش مدارس تعطیل خواهد شد، گفت: قطعا راه‌حل این موضوع تعطیلی زنگ ورزش مدارس نیست بلکه باید در این خصوص راه‌حل‌های پیشگیرانه را مدنظر قرار داد.