• 70 درصد معاملات بورس، آنلاین شد

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با راه‌اندازی معاملات برخط، تعداد معامله کنندگان آن بالغ بر 614 هزار نفر شده‌اند و به طور میانگین 70 درصد از تعداد دفعات معاملات از بستر آنلاین صورت می‌گیرد و در واقع 20 درصد از ارزش کل بازار سرمایه از این طریق صورت می‌پذیرد.

 • شاخص بورس 1267 واحد صعود کرد

  شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز دوشنبه روند مثبت دو روز گذشته خود را ادامه داد و با صعود 1267 واحدی پس از عبور از مرز 73 هزار واحدی در ایستگاه 73 هزار و 548 واحدی ایستاد.

 • در انتظار پاسخ شفاف بانک مرکزی

  خیلی صریح و همین اول برویم سر اصل مطلب: مصوبه دولت قبل درباره پرداخت وام ساخت و خرید مسکن به خبرنگاران با وجود پیگیری‌های مکرر، هنوز روی هواست و بانک مرکزی به هر دلیل ـ که عمده‌اش مشغله‌های این روزهای بانک مرکزی است ـ پاسخ شفافی به این موضوع نمی‌دهد.

 • قیمت میوه و سبزی افزایش یافت

  گزارش بانک مرکزی از نرخ مواد غذایی

  بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 مهر 1393 را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت برنج، گروه میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش، قیمت گروه لبنیات و تخم مرغ کاهش یافت و نرخ گروه حبوب، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.

 • در نیمه نخست امسال

  نقد شونده ترین سهام بورسی اعلام شدند

  سهام شناور آزاد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار در روز سی و یکم شهریور ماه 93 اعلام شد که براساس آن قندشیرین خراسان با 66.07 درصد سهام شناور آزاد در آخرین روز شهریور ماه 93، به عنوان نقد شونده ترین سهام در میان شرکت های بورسی انتخاب شد.

 • با حمید تهرانفر، معاون نظارتی بانک مرکزی

  مجال نمی‌دهند بانک مرکزی درست نظارت کند

  حمید تهرانفر، معاون نظارتی بانک مرکزی برخلاف شغلش آرام و محجوب است. اینچنین است که پاسخ‌های صریحش درباره مسائلی چون کیفیت نظارت بانک مرکزی، جدال با موسسات غیرمجاز قدرتمند ولابی‌گر، استقلال این بانک و بخصوص هجمه‌هایی که به گفته او دستگاه مادر پولی کشور را راحت نمی‌گذارد، غافلگیرانه است.

 • توکلی: دولت نامحرم حساب‌های بانکی نیست

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اذعان دولت به ناتوانی در حذف دهک های پر در آمد گفت: حساب های بانکی محرمانه است اما دولت ها نامحرم نیستند باید حساب های افراد را کنترل کنند و افراد نیازمند به یارانه نقدی را تشخیص دهند.