• رئیس مجلس:

  طرح سازش جدید آمریکا برای امتیازگیری به نفع صهیونیستهاست

  رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح جدید سازش مطرح شده از سوی آمریکا در رابطه با رژیم صهیونیستی گفت: غرب و برخی مرتجعین منطقه زمان را برای فرصت طلبی و ایجاد مجال تنفسی جهت رژیم منزوی و منحوس صهیونیستی فراهم دیدند تا در یک بازی نمایشی مجدداً امتیازاتی برای اسرائیل بگیرند.

 • دولت با 13 تخلف از قانون و قانون اساسی بدهی خود را تسویه کرد

  بدهی 57 هزار میلیاردی سازمان هدفمندی

  عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت بااشاره به اینکه دولت با 10 تخلف از قانون و 3 تخلف از قانون اساسی بدهی خود را تسویه کرد ، گفت : سازمان هدفمندی بدهی 5700 میلیارد تومانی به بانک مرکزی دارد، همچنین بانک مسکن نیز 30 هزار و600 میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرده و دولت پول شرکت نفت را نداده است.

 • دولت به دنیال درآمد 74 هزار میلیارد تومانی از تغییر نرخ ارز

  مقاومت مجلس در برابر مصوبه جنجالی دولت

  نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به جلسه امروز شعبه یکم دیوان عدالت اداری و بررسی موضوع کسب درآمد 74 هزار میلیارد تومانی دولت برای تسویه بدهی های دولتی از تغییر نرخ ارز خبر داد که دادگاه مقرر کرد تا زمان ارائه اسناد مورد ادعای بانک مرکزی ، اجرای این مصوبه همچنان متوقف بماند .

 • دو فوریت طرح جلوگیری از تخلف 74 هزار میلیاردی دولت تصویب شد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن دولت نمی تواند با اقدام غیرقانونی و کسب درآمد 74 هزار میلیارد تومانی از افزایش قیمت ارز بدهی های بانک ها و شرکت های دولتی را تسویه کند.

  • مجلس
 • گام نخست همدلی

  گام نخست تعامل دو قوه مقننه و مجریه برداشته شد و حسن روحانی با حضور در مراسم افطار نمایندگان،با تاکید براینکه در کوله بار تجربه اش 20 سال نمایندگی مجلس را دارد، قول داد بی‌حرمتی هایی که در سالهای اخیر نسبت به مجلس شده را جبران کرده و حرمت و اقتدار را، به خانه ملت بازگرداند.

  • مجلس
 • روحانی :

  حرمت و اقتدار باید به مجلس بازگردد

  رئیس جمهور منتخب با تاکید بر اینکه مجلس نماد مهم مردم‌سالاری است، گفت: اگر در سال‌های اخیر گاهی نسبت به مجلس بی‌حرمتی شده است، باید این حرمت و اقتدار به مجلس بازگردد.

 • لاریجانی :

  بعد از انتخابات اخیر، زمینه همدلی بیشتری فراهم شده است

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وجود وحدت و همدلی در کشور گفت: بعد از انتخابات اخیر زمینه بیشتری در این رابطه فراهم شده است، لذا نگهداری و تعمیق روحیه وفاق در کشور اهمیت بیشتری دارد.

 • شنود؛ نمایندگان مجلس را به واکنش وادار کرد

  صحبت از کار گذاشتن شنود در دفتر کار علی مطهری نماینده تهران ومغایرت این اقدام با وظیفه نمایندگی واکنش برخی از خانه ملتی ها را نسبت به این اقدام در پی داشت براین اساس علی لاریجانی رئیس مجلس نیز پس تذکرات نمایندگان، تاکید کرد که مرجع بررسی این اتفاق قوه قضاییه است نه مجلس!

 • برگزاری جلسه تجلیل از احمدی نژاد نیازمند رای مجلس است

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار قانون اساسی به هیات رئیسه مجلس گفت: برگزاری جلسه تجلیل از احمدی نژاد در صحن علنی مجلس نیازمند رای استمزاجی نمایندگان است و برگزاری این جلسه به دلیل رفتارهای احمدی نژاد مورد پذیرش بخش اعظمی از نمایندگان نیست.

 • با الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس

  مفهوم اعتدال در انتخاب اعضای کابینه روشن می‌شود

  الیاس نادران، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی است. او یکی از اصولگرایانی است که در سال‌های گذشته از منتقدان جدی دولت احمدی‌نژاد بویژه در حوزه‌های اقتصادی بوده است.

 • رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خبرداد:

  جزئیات دستگیری جاسوسان گلایدر سوار اسلوک

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره دستگیری تعدادی ازاتباع کشور اسلواکی در ایران به جرم جاسوسی ، گفت: تعدادی از اتباع کشور اسلواکی با گلایدر درحال گرفتن عکس از اماکن نظامی کشورمان بوده اند که نیروهای امنیتی آنها را بازداشت کردند.

 • مجلس اصولگرا با دولت اعتدال چه خواهد کرد

  بعد از پیروزی حسن روحانی با شعار دولت اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ،‌حال آنچه که این روزها از اهمیت بالایی برخوردارشده نحوه تعامل این دولت با مجلس اصولگرا است.