• نظر ضرغامی درباره استفاده درست از موسیقی

  جام جم نوا: رییس صداوسیما با تبیین آیه‌ ششم از سوره مبارکه لقمان بیان کرد: اسلام در حالی که هرگونه آوازخوانی و موسیقی که منحرف‌کننده انسان از مسیر الهی باشد را نهی کرده است،‌ اما راه را برای استفاده صحیح،‌ تاثیرگذار و متعالی در این عرصه باز گذاشته است.

 • مروری برزندگانی حضرت معصومه(س)

  ای فاطمه! برای من در مورد بهشت، شفاعت کن

  حضرت فاطمه معصومه(س) در اول ذیقعده ۱۷۳ ق در مدینه منوره چشم به جهان گشود. پدر بزرگوارش حضرت موسی بن جعفر (ع) و مادر گرامی اش نجمه خاتون است.

 • شاد باش

  برای بانوی کرامت

  تو دخت هفتمین کوکب و ستاره آسمان امامت و ولایتی. تو زاده مادری هستی که در طهارت و پاکی سرآمد بود و به همین دلیل نام طاهره به او داده شد. تو خواهر خورشید عالمتاب این سرزمین اهورایی و این دیار عاشقانی. تو دختر امام، خواهر امام، عمه امام، تو فاطمه و معصومه‌ای. تو همه هستی مردم این سرزمینی که در سایه‌سار گلدسته‌های حریم کبریایی حرم تو حیات طیبه دارند.

 • اشراق

  امام صادق (ع) و چشم‌انداز نهادهای علمی ما

  امام صادق (ع) به عنوان رییس مذهب تشیع در بین دوازده امام از جایگاه خاصی برای شیعیان برخوردار است. تدوین و تعلیم احکام و باورهای مذهب شیعه عمدتا با توجه به احادیث به‌جا مانده از امام ششم صورت گرفته است، اما جدا از اهمیت جعفر صادق(ع) از حیث تعلیم باورهای شیعی، تعامل وی با دیگر مذاهب اسلامی نیز از اهمیت خاصی برای شیعه امروزی برخوردار است.

 • جواب عارفانه علامه طباطبایی(ره) به یک جوان دهه پنجاهی

  امروز عرفان‌های بدلی و نوظهور برخاسته از فرهنگ‌های بیمار و وارداتی آفتی شده است که روح و جان جوانان پاک کشور ما را تهدید می‌کند و پدیده‌ای است که می‌رود فراگیر شود، در این میان عدم ارائه مطلوب عرفان حقیقی شریعت اسلامی به جوانان که سرشار از سرچشمه ناب وحی و الهام معصومان است، راه را برای گرایش آنان به عرفان‌های کاذب هموار ساخته است.

 • به مناسبت 8 شوال «یوم الهدم»

  تخریب بارگاه ائمه بقیع (ع) دردناک ترین حادثه معاصر

  دردناک‌ترین حادثه تاریخی ـ اسلامی معاصر به هشتم شوال سال ۱۳۴۴ و پس از روی‌ کار آمدن سومین حکومت وهابی عربستان مربوط ‌می‌شود؛ سالی که وهابیون به فتوای سران خود مبنی بر اهانت و تحقیر مقدسات شیعه، مراقد مطهر ائمه و اهل‌ بیت ‌پیامبر(ص) را مورد دومین هجوم وحشیانه‌ خود قراردادند و بقیع را به مقبره‌‌ای ویران‌ شده و در واقع مهجور و ناشناخته تبدیل‌ کردند.

 • تقدیر و تشکر رئیس رسانه ملی از مراجع عالیقدر

  رئیس سازمان صدا و سیما با ارسال نامه های جداگانه به حضرات آیات عظام مکارم شیرازی ، نوری همدانی و سبحانی از همکاری موثر ، متواضعانه و بزرگوارانه آنان در ضبط برنامه های معارفی ویژه ماه مبارک رمضان تشکر کرد.

 • (فیلم)

  وظایف یک منتظر در عصر غیبت چیست؟

  وظیفه ما در قبال حضرت ولی عصر(عج) و در عصر غیبت چیست؟ وظایف فردی یک انسان منتظر در عصر غیبت چیست؟ در برنامه «سمت خدا» به این بحث پرداخته می​شود.

 • عید سعید فطر بر همگان مبارک باد

  نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح سه شنبه هفتم مرداد با حضور مردم متدین در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) در تهران اقامه می شود. این عید سعید را به همه مومنان و هموطنان تبریک می گوییم.

 • بالای هر صفحه کتابشان می‌نوشتند یا فاطمة اشفعی فی الجنة

  نوه از پدر بزرگ می‌گوید

  حجت الاسلام مصلحی بیان داشت: آیت‌الله اراکی بالای صفحات کتبی که دست‌نوشته خودشان بود می‌نوشتند یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنة.

 • شادباش

  فطر؛ عید پالایش

  30 روز متفاوت در بین روزهای سال گذشت و عید فطر فرا رسید. ماه رمضان، ماه روزه‌داری و عبادت به پایان رسید.