• در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح شد

  ماجرای سرداری که می گفت آشپز مدافعان حرم است / دفاع مقدس، از خرمشهر تا زینبیه

  مادر یکی از شهدای حرم حضرت زینب از خطه خوزستان با بیان ابعاد شخصیتی فرزند شهید خود و نحوه شهادت و مقاومت او در برابر تکفیری ها در یکی از مناطق استراتژیک سوریه، از نقش او در دوران دفاع مقدس نیز روایت نمود.

 • سوم خرداد روز حماسه و پیروزی

  پاسخ سرباز ایرانی به سرباز عراقی که نوشته بود "آمده ایم بمانیم"! (عکس نوشت)

  شهید بهروز مرادی فرمانده گروهی از مدافعان خرمشهر، به دیوارنوشت یک سرباز عراقی که بعد از اشغال خرمشهر نوشته بود: آمده ایم که بمانیم، پاسخ جالبی داد.

 • گفت‌وگو با پسر شهید مدافع حرم شیخ‌ صالح حسن‌زاده

  از خرمشهر تا «بیجی»

  بذر عشقی که سال 61 و در جریان حماسه آزادسازی خرمشهر در وجب به وجب خاک خونین این شهر، در کنار مسجد جامع خرمشهر و در دل جنگ و خون و ویرانی و حسرت کاشت، 33سال بعد در شهر بیجی عراق به بار نشست و گل داد و گلبرگ‌هایش دو بال زیبای پرواز شد تا او را به آسمان، به بهشت خدا برساند.

 • در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح شد

  روایتی از درگیری تن به تن با بعثی ها در خرمشهر/ امیر سیاری: نمی‌نشینیم تا دشمن تجاوز کند

  رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان خاطراتی از رشادت‌های دلیرمردان تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران. سایر همرزمان خود به نا گفته‌هایی ناب از تجاوز رژیم بعث عراق به خرمشهر پرده برداشت.

 • یک مدافع خرمشهر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  تک تکاوران ایرانی به مواضع دشمن و واکنش عجیب آنها / 34 روز توقف پشت دروازه خرمشهر، چرا و چگونه؟

  یکی از تکاوران حاضر در حماسه 34 روزه دفاع خرمشهر از تجاوز عراق ضمن تشریح دلایل توقف ارتش بعث پشت دروازه های شهر پرداخت و با ذکر خاطراتی از نقش بی بدیل تکاوران دریایی در علمیات بیت المقدس سخن گفت.

 • یکی از طراحان عملیات بیت‌المقدس در گفت‌وگو با جام‌ جم آنلاین

  هدف صدام از اشغال خرمشهر چانه زنی بر سر قرارداد الجزایر بود

  فرمانده پیشکسوت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و از افسران ارشد دوران دفاع مقدس به بیان زوایای کمتر گفته‌شده از مباحث دفاعی روزهای اول جنگ و نیز اهداف تجاوزکارانه صدام به ایران پرداخت و فتح خرمشهر را نقطه عطف زورآزمایی ایران با دشمن متجاوز در طول تاریخ بشمار آورد.

 • عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان؛

  چهره جنگ زده خوزستان از بین نرفته است

  مجید ناصری نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:قبل از جنگ استان خوزستان یکی از مرفه ترین استان ها ومنبع اشتغال زایی برای کشور بود اما در شرایط فعلی متوسط بیکاری خوزستان از متوسط کشور بیشتر است.

 • عضو مجمع نمایندگان خوزستان؛

  چهره جنگ هنوز در خرمشهر دیده می شود

  عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی گفت:خرمشهر زمانی بزرگترین بندر تجاری کشور بود اما بعد از جنگ ، به دلایل مختلف هنوز آثار منفی حمله های دشمن نه تنها در این شهر، بلکه در کل استان خوزستان دیده می شود.

 • پرونده جام جم به مناسبت ایام سالگرد شهادت شهید حاج شعبان نصیری

  جهان‌ آرای موصل

  تقدیرش بر شهادت بود اما نه در هشت سال دفاع مقدس و نه حتی در جنگ‌های داخلی عراق یا در کنیا و سومالی؛ بنیانگذار سازمان بدر، جانشین فرمانده گردان امام سجاد(ع)، جانشین فرمانده گردان حضرت علی‌اکبر‌(ع) در لشکر 10 سیدالشهدا و رئیس ستاد لشکر بدر در هشت سال دفاع مقدس زنده ماند و 5 خرداد سال گذشته، حین عملیات مستشاری در موصل برای مبارزه با داعش، به سوی یاران شهیدش پرکشید تا برای همیشه به عنوان جهان‌آرای موصل در قلب‌ها زنده بماند. نخستین سالگرد شهید نصیری با حضور همرزمان، دوستان و خانواده‌اش امروز ساعت 17 تا 20 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

 • مشق ایثار با قهرمانان وطنی

  ایثار و از خودگذشتگی یکی از اصول مهم اخلاقی است و تاثیر بسزایی در جامعه و در دیدگاه تمامی انسان‌ها جایگاه خاصی دارد. هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای از ایثار و نمونه بارز از خودگذشتگی است. نوعی از خودگذشتگی که متعلق به همه ملت ایران است و می‌تواند دلیلی باشد تا همه اقشار و نهاد‌ها، برنامه‌های خود را در این حوزه‌های فرهنگی اجرا کنند، بنابراین برای رواج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی نباید تبلیغ اسطوره‌های تاریخ کشور را نادیده گرفت.