• عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با جام جم آنلاین

  پیام دفاع مقدس باید به نسل جدید منتقل شود / نجومی بگیرها 300،200 نفر بودند

  محمد رضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که جنگ تحمیلی تنها نبردی بود که با همگرایی مردم و مسئولین ،حتی یک وجب از خاک کشور تحویل هیچ دشمنی نشد و امروز با این همگرایی می توان در نبرد اقتصادی و رسانه ای دشمن که پر رنگتر از گذشته شکل گرفته به پیروزی دست یافت.

 • فرمانده سابق هوابرد ارتش در گفت وگو با جام جم آنلاین

  در انتقال فرهنگ دفاع مقدس به جوانان موفق نبوده ایم

  فرمانده سابق تیپ 65 نوهد (نیروهای ویژه هوابرد) ارتش جمهوری اسلامی ایران و استاد دانشگاه در حوزه علوم نظامی با بیان اینکه به منظور تعمیم فلسفه و آرمان دفاع مقدس به جامعه امروز باید جانفشانی های رزمندگان را به مردم و مسئولان گوشزد کنیم، گفت: جنگ ما با دشمن مطابق قواعد نظامی گری در اصل جنگ جهانی ایران با عراق محسوب می شود و ضرورت دارد نسل سوم و چهارم انقلاب آگاه شود در چه شرایطی قوای مسلح و بسیج مردمی، کشور را از مهلکه سقوط نجات داد.

 • سخنگوی سپاه پاسداران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  اگر امام(ره) مذاکره می‌کرد، الان در سازمان ملل دنبال آبادان و خرمشهر بودیم

  سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه فرهنگ و ادبیات دفاع مقدس نسخه شفا بخش عبور کشور از بحران ها و مشکلات اقتصادی محسوب می شود، گفت: امروز دوست و دشمن بر اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی اذعان دارند و ما قادریم علاوه بر حراست از آرمان های نظام و انقلاب، از دوستان خود در منطقه دفاع کنیم و همچنان دنباله رو سیره حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب در برابر هر گونه تهدیدی هستیم.

 • یکی از طراحان عملیات بیت‌المقدس در گفتگو با جام جم آنلاین

  چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ ادامه یافت؟/ شرطی که صدام برای پایان دادن به جنگ نپذیرفت

  یکی از طراحان عملیات بیت المقدس و نویسنده چندین کتاب برگزیده از جمله تاریخ جنگ و آزادسازی خرمشهر با تحلیل این مطلب که چرا جمهوری اسلامی ایران جنگ با رژیم بعث عراق را بعد از آزادسازی خرمشهر ادامه داد، با ارایه دلایل مستدل نظامی، امنیتی به منتقدان تداوم دفاع از کشور پاسخ داد.

 • محمد رحمان نظام اسلامی از خاطرات جبهه و گزارشگری جنگ می‌گوید:

  برای خبر، پایم را دادم

  محمد رحمان نظام اسلامی از جمله شخصیت‌هایی است که به نوعی نامش با فضای جبهه و جنگ گره خورده و فعالیتش را حتی در دوران پس از پایان این جنگ تحمیلی هم به آن مربوط کرده است. مجری و گزارشگری که خود زاده جنوب کشور است، روزهای شروع جنگ تا اوج و پایان آن را به چشم دیده و لمس کرده، در این راه پایش آسیب دیده و مجروح شده و با وجود همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که با آن روبه‌رو بوده، همچنان با روحیه‌ای مثال‌زدنی و انرژی پایان‌ناپذیر فضای جبهه‌ها را برای مخاطبان روایت کرده است.

 • مدیر عامل انجمن عکاسان دفاع مقدس در گفت وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  شکار میلیونی عکاسان از لحظات یک دفاع ماندگار

  مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به اینکه تاکنون شمار بسیار زیادینگاتیو با محوریت جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی در این مجموعه استخراج و گردآوری شده است بر ضرورت حفظ آثار اسناد مربوطه با همکاری نهادهای ذیربط تاکید کرد و به معرفی آثاری چند از تصویرگران سال های نبرد با دشمن متجاوز پرداخت.

 • شور آفرینان (فیلم)

  فیلمی با عنوان «شور آفرینان» که مربوط به دوران دفاع مقدس است را مشاهده کنید.

 • امیرسرتیپ ولیوند در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  دوران جنگ کسی پارتی‌بازی نمی‌کرد/نجات مام جلال از محاصره بعثی‌ها با ابتکار افسر ایرانی

  یکی از فرماندهان برجسته دوران دفاع مقدس ضمن تشریح نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس با ذکر خاطره ای از نجات یکی از مخالفان سرشناس صدام بدست نیروهای ایرانی از محاصره ارتش بعثی، به مختصات دفاع در برابر دشمن متجاوز پرداخت و از تغییر معادلات صحنه نبرد توسط یگان آتشبار توپخانه ای در جنگ تحمیلی سخن گفت.

 • سردار سنایی راد در گفت وگو با جام جم آنلاین

  آقایان مثل باکری و همت در جنگ اقتصادی شب و روز نشناسند / تنبلی مدیریتی ناشی از رفاه طلبی است

  معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دفاع ما در برابر دشمن متجاوز مبتنی بر جنگی مردم پایه و متکی بر ظرفیت های داخلی بود، بیان کرد: تنبلی و کم تحرکی حوزه مدیریتی کشور ناشی از حضور مدیران پیر در این ساختار بوده و ضرورت دارد. همچون دوران دفاع مقدس که فرماندهان جوان همچون باکری ها و همت ها جنگ را مدیریت کردند امروز هم برای عبور از مشکلات مسئولان ما باید توانمندی نسل جوان را بکارگیرند و بجای رفاه طلبی برای رفع بحران اقتصادی شب و روز نشناسند.

 • مدیر روابط عمومی موزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  رشد 85 درصدی بازدیدکنندگان خارجی/ مقدمات تشکیل اتحادیه‌ موزه‌های مقاومت جهانی انجام‌شده است

  مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اهمیت ترویج صلح در جهان اعلام کرد: روند افزایش بازدید خارجیان از موزه رشد 85 درصدی داشته و بازدیدکنندگان داخلی نیز افزایش 20 درصدی را در کارنامه این باغ‌موزه ثبت کرده‌اند.