• کمپین "حسین برای صلح" در اروپا به راه افتاد

  به اعتقاد بسیاری از مختصصین علوم اسلامی، شناختن و شناساندن امام حسین (ع) دروازه ورود به جهان مهدوی است؛ از این رو اگر آزروی تنفس در عالم مهدوی را داریم مسیر تحقق چنین آرزویی حرکت در جهت معرفت افزایی درباره امام حسین و نهضت حسینی است.

 • تا کربلا؛ تفسیر جامعه‌شناسانه علل وقوع حادثه کربلا (بخش دوم)

  شواهدی تاریخی بر ابعاد گمراهی جامعه

  روز دهم محرم سال شصت و یکم هجری در عالم اسلام واقع ای رخ داد که هنوز بعد از گذشتن قرن‌ها ماهیت و ابعاد و فلسفه و تفسیر و تحلیل آن به بحث و بررسی نیاز دارد؛ واقعه‌ای که سؤالات اساسی و مهمی را همراه خود آورد.

 • علامه عسکری از زمینه سازی شهادت امام حسین (ع) می گوید

  برگرفته از مقتل الحسین (ع)

  هنگامی که یزید بن معاویه در ماه رجب سال 60 هجری، پس از مرگ پدرش به خلافت رسید اولین و مهمترین انگیزه اش، گرفتن بیعت از افرادی بود که در زمان حیات معاویه از بیعت برای قبول ولایت عهدی او سر باز زده بودند.

 • به مناسبت ایام محرم

  سینما‌ها ۵ روز تعطیل می شوند

  به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) و عاشورا و تاسوعای حسینی، تمامی سینماهای کشور از ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۷ شهریور تا شنبه ۳۱ شهریور که شهادت امام زین العابدین (ع) تعطیل بوده و از یکشنبه اول مهر سینماهای سراسر کشور دایر است.

 • قیام برای مواجهه با ضلالت و جهالت

  تا کربلا؛ تفسیر جامعه‌شناسانه علل وقوع حادثه کربلا (بخش اول)

  روز دهم محرم سال شصت و یکم هجری در عالم اسلام واقعه‌ای رخ داد که هنوز بعد از گذشتن قرن‌ها، ماهیت، ابعاد، فلسفه، تفسیر و تحلیل آن به بحث و بررسی نیاز دارد؛ واقعه‌ای که سؤالات اساسی و مهمی را همراه خود آورد.

 • نوشتار کربلا؛

  مکتب حسین: عقلانیت و معنویت

  واقعه کربلا که منجر به شهادت امام حسین (ع) ویاران آن حضرت شد، درس‌ها و عبرت‌های فراوانی دارد. اشک و سوگ و عزاداری نباید ما را از آموختنی‌های این واقعه مهم دورنگه دارد.

 • پای صحبت‌های دکتر برنا کاراگز اوغلو استاد ادبیات فارسی در ترکیه نشستیم

  زندگی‌مان شبیه سریال‌های ترکی نیست!

  قرار است با یک استاد دانشگاه مصاحبه کنم که متعلق به فرهنگ و کشور دیگری است؛ هر چند می‌دانم در ایران درس خوانده و با فرهنگ ما آشناست. مطمئن هستم ما و مردم ترکیه تشابهات فرهنگی فراوانی داریم، اما باز هم با خودم تمام مسائل را از ابتدا تا انتهای مصاحبه مرور کرده‌ام تا همه چیز خوب پیش برود.