• راه و رسم عزاداری واقعی سیدالشهدا / امروزه چگونه باید امام حسین (ع) را یاری کنیم؟

  واقعه­ عاشورا را می­توان از زوایای مختلف نگریست و آن را مورد بررسی دقیق قرارداد. یک‌سونگری در نگرش به این واقعه، محرومیت از برکت­ها و رحمت­های گسترده­ی نهفته در این حرکت عظیم را به دنبال دارد. آیا تنها گریستن و عزاداری برای امام حسین (ع) برای درک این واقعه­ و برداشتن قدمی در راستای حرکت سیدالشهدا کافی است؟ آیا صرفاً لباس مشکی پوشیدن برای ادای حق امام حسین کفایت می­کند؟ و آیا و آیا و آیا و چندین آیای دیگر که در ایّام عزای سرور و سالار شهیدان مطرح می­شود.

 • امام‌جمعه موقت ورامین؛

  شعرهای سبک و سبک‌های جلف با عزای امام حسین (ع) سنخیت ندارد

  امام‌جمعه موقت ورامین بابیان اینکه نقطه اوج ایام محرم، روز عاشورا و روز مانور شیعه است، تأکید کرد: روز عاشورا میلیون‌ها انسان با یک لباس، لباس مشکی که نماد عزای امام حسین (ع) است و با یک شعار، شعار هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة به معنای «محال است تَن به ذلّت دهیم» و شعار دفاع از مظلومین است به خیابان‌ها می‌آیند و در حقیقت بزرگ‌ترین مانوری است که در جهان اسلام و شیعه اتفاق می‌افتد.

 • نقش دعا در روز عاشورا (بخش اول)

  همه جوانب این حادثه بزرگ موشکافی شده است؛ هم مسائلی که مربوط به رابطه حسین بن علی (ع) با یارانش و اهل‌بیتش و هم مسائلی که در رابطه با حضرت ابی‌عبدالله با دشمنان قسی‌القلب و خون‌خوارش و هم در رابطه با پیام تاریخی حسین بن علی (ع) حرف‌های زیادی زده‌شده؛ اما راجع به نقش دعا در این روز حرف کمتری زده‌شده است.

 • گفت‌وگو با صدیقه بحرانی؛ خواننده لالایی حضرت علی‌اصغر(ع)

  حنجره‌ای نذر حنجره طفل رباب

  همه را میخکوب کرد؛ وقتی صدایش در پایان، اولین قسمت سریال مختارنامه شنیده شد؛ صدای زنی که سوزناک، بغض‌آلود و با لهجه‌ بوشهری می‌خواند:

 • دستگاه‌های اجرایی، رسانه ملی را در مسیر مبارزه با مواد مخدر یاری کنند

  قائم‌مقام رئیس رسانه ملی در دیدار اعضای کمیته حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید یاریگر صداوسیما در مسیر مبارزه با مواد مخدر باشند، گفت: رسانه ملی و دستگاه‌های تبلیغی در زمینه مبارزه با مواد مخدر به شرطی موفق خواهند شد که اقدامات عملی در این حوزه صورت گیرد تا رسانه‌ها بتوانند نقش‌شان را به درستی ایفا کنند و اثرگذاری‌شان را از دست ندهند.