• برنامه این هفته تالارهای تئاتر شهر

  اجرای نمایش خانه سربی در تالار اصلی

  برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که یک اثر نمایشی جدید به نام «خانه سربی» در تالار اصلی به صحنه خواهد رفت.

 • عضو کمیسیون اصل 90 مجلس:

  بودجه بازی های رایانه ای کاهش یافت

  عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 90در صد بودجه حوزه بازی های رایانه ای در سال جاری کاهش یافته است، افزود: سرمایه گذاری در حوزه «Game» سبب جذب بازار داخلی می شود.

 • گفت‌وگو با بازیگر سیاه پوست و مطرح سینمای جهان

  ستاره نیستم اما می‌خواهم بدرخشم

  اشاره: مورگان فریمن، بازیگر سیاهپوست سینما از سال 1964 مشغول بازی در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی بوده است، اما از سال 1987 و کمدی درام جنایتکارانه «خیابان اسمارت» تبدیل به یک بازیگر مطرح شد و مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. او در این فیلم با کریستوفر ریو، سوپرمن مطرح آن دوران همبازی شد.

 • عباس پژمان و بوف کور

  انتشارات نگاه، اواخر سال‌گذشته کتاب «من و بوف کور» را با بهای 5000 تومان روانه بازار کتاب کرده است. نویسنده این کتاب، مترجم و نویسنده نام‌آشنای روزگارمان عباس پژمان است که در این کتاب 144صفحه‌ای به تحلیل و بررسی رمان «بوف کور» صادق هدایت پرداخته است.

 • نگاهی به رمان «اسماعیل»

  راهدار ادبیات متعهد

  در یک شب مهتابی، حدود 20 سال پیش بود که حادثه دیدار با او اتفاق افتاد. در آن شب به یاد ماندنی یکی از دوستانم دستم را گرفته و آورده بود به مسجدی که عده‌ای، شب‌های دوشنبه در بام آن روی زیلویی می‌نشستند و قصه و داستان تلاوت می‌کردند. اولین‌بار بود که تقدس قصه را حس می‌کردم. آن شب نگاه مهربانش این جرات را به من هم داد تا قصه‌ام را بخوانم.

 • مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات در ‌نمایشگاه کتاب

  تعطیلات پایانی هفته، همیشه فرصت خوبی برای بازدید مردم از نمایشگاه کتاب تهران بوده است و معمولا پنجشنبه و جمعه‌ای که مصادف با برپایی نمایشگاه است، شلوغ ترین روزهای نمایشگاه محسوب می‌شود، امسال اما این روزها را باید سیاسی‌ترین روزهای این رویداد بزرگ فرهنگی هم لقب داد، از حضور و مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بگیریم تا عرضه کتاب‌های مرتبط با انتخابات و حضور وزیر خارجه کشورمان که برای رونمایی از چند اثر در حوزه سیاست خارجه به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بود.

 • در مراسم رونمایی از آثار امام رضا(ع) مطرح شد

  راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی رضوی

  معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۰ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع) منتشر شد.

 • وزیر ارشاد در نمایی از دو کتاب با موضوع قیام 15 خرداد :

  قیام 15 خرداد ناشی از غیرت دینی و روحیه مذهبی مردم بود

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رونمایی از دو کتاب با موضوع قیام 15 خرداد گفت: در سال 42 بین مردم انسجامی وجود نداشت و حرکتی که ایجاد شد ناشی از غیرت دینی و روحیه مذهبی آنها بود، آنان نمی خواستند و نمی توانستند چنین ذلتی را از سوی رژیم تحمل کنند.

 • رییس سازمان صدا و سیما:

  غربی ها با قطع شبکه های جام جم عوامفریبی خود را برملا کردند

  رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به برگزاری بیش از سه دهه انتخابات سالم در کشورمان،استقلال و آزادی ملت ایران را بی نظیر دانست و گفت: مدعیان غربی آزادی و دموکراسی، با 17 بار قطع کردن شبکه های جام جم در ماهواره ها، عوامفریبی خود را برملا ساخته و نشان دادند به هیچ عنوان تحمل آزادی دیگران را ندارند.