• برگی از دفتر خودسازی شهیده 14 ساله

  شهیده دانش‌آموز «زینب کمایی» که توسط منافقین به شهادت رسید، دفتر خودسازی داشت که هر شب کارهایش را محاسبه می‌کرد، از خواندن نماز به موقع تا کم خوردن غذا.

 • تفسیری برای اهل بشارت

  حسین شفیعی یکی از شاگردان آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی است و 20 سال است با مرکز بین‌المللی انتشارات اسراء همکاری دارد.

 • حریم خصوصی و تهدید تکنولوژی

  حوزه عمومی و خصوصی در همه جوامع مدرن از هم جداست. حریم شخصی از یک‌سو و مناسبات، هنجارها و قواعد اجتماعی از سویی دیگر باعث جدایی این دو ساحت از یکدیگر شده‌اند. انسان رفتارها و راز و نیازهایی دارد که صرفا ترجیح می‌دهد آنها را در محدوده شخصی خود نگه دارد و هیچ‌گاه آنها را افشا نکند.

 • از ابتدای سال جاری تاکنون توسط وزارت ارشاد صورت گرفت

  اهدای بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به استان‌های کشور

  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای سراسر کشور اهدا کرد.

 • کتاب‌ها بی‌گناهند

  کتاب‌ها نمی‌توانند دروغ بگویند. شما می‌توانید بفهمید درباره چه هستند، انتخابشان کنید یا نه، بخوانیدشان یا رهایشان کنید تا شاید قسمت کس دیگری شوند. با رشد قوانین حمایت از مصرف کننده، مخاطب روزبه‌روز حق بیشتری پیدا کرده تا از محتوای کتاب‌ها دقیق‌تر مطلع شود.

 • «حذف» بهترین راهکار

  قبل از هرچیز باید از تهیه‌کننده برنامه موسیقایی «دستان» یعنی آقای مناجاتی قدردانی کنیم که گوشه چشمی هم به انتقادها دارد؛ با خبر شدیم که بتازگی در محتوای این برنامه تغییراتی رخ داده است؛ چندی پیش در همین ستون گفتم یکی از ضعف‌های این برنامه، گفت‌وگوهای تخت و یک‌سویه‌ای است که معمولا مهمان برنامه هر طور دلش می‌خواهد کارهای خود را توجیه می‌کند و هیچ نشانه‌ای از گفت‌وگوی چالشی در کار نیست و در نتیجه این نوع گفت‌وگو حاصل چندانی برای شنونده ندارد.

 • آخرین تانگو در تهران

  «فیلم 43» محصول 2013 سینمای آمریکا اثری بی‌مایه و سخیف است که توسط 13 نفر کارگردانی شده و تعداد زیادی از ستارگان مشهور سینما در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 • کتابخانه شما را مفت می‌خریم!

  «کتاب‌هایم را برای فروش به چند مغازه که مدعی خرید کتاب با بالاترین قیمت بودند، بردم. می‌خواستند مفت بردارند.» این جمله‌ای است که بارها از فروشندگان کتابخانه‌های شخصی می‌شنویم و از طرف دیگر آه و ناله صاحبان کتابفروشی‌های دست‌دوم و البته باقی‌ماندن آنها در این شغل و قیمت‌های چند میلیونی کتاب‌های نایاب.