• و... ناگهان هامون خشکید

  فرقی نمی‌کند، واقعا فرقی نمی‌کند. ما امروز خسرو شکیبایی را خسروی سینمای ایران بنامیم یا مرد حنجره طلایی، آقای خانواده سبز، آقای ستاره، ستاره دهه 60 یا هامون سینما یا هر لقب فاخر دیگر، خسرو... خسرو شکیبایی این اواخر اما چیز دیگری شده بود، هر چه بود، دیگر ستاره‌ای زرق و برق‌دار نبود.

  • جامعه
 • رحیمی:

  بزرگداشت سعدی پاداش وسعت اندیشه و جهان‌بینی خاص اوست

  معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه نقش و آثار سعدی در صیانت از پیشرفت فرهنگ و ادب ایران زمین هنوز محقق نشده است، گفت: شایسته است فرهیختگان کشور در معرفی آثار ارزشمند این شاعر پرآوازه توجه ویژه ای داشته باشند.

 • پس از تائید معاون مطبوعاتی ارشاد

  شیوه‌نامه جشنواره‌های فصلی مطبوعات استانی ابلاغ شد

  پس از تایید شیوه‌نامه برگزاری جشنواره‌های فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در استان‌ها از سوی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، این شیوه‌نامه برای اجرا به شعب استانی سرای روزنامه‌نگاران ایران ابلاغ شد.

 • مشهد میزبان دومین جشنواره ملی تسنیم شد

  با توجه به تاثیرگذاری هنر سینما بر مخاطب، جشنواره ملی فیلم کوتاه ، فیلمنامه و عکس قرآنی با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین ارتقاء سطح کیفی و محتوایی آثار هنری توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مردااد ماه سال 1392 در مشهد مقدس برگزار می شود.

 • پیام وزیر ارشاد به جشنواره بین‌المللی خلیج فارس

  صلح و دوستی در موج‌موج خلیج همیشه فارس موج می‌­زند

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس نوشت: برای آنانیکه در کشتی خرد، کلاه خویش را به احترام ایران عزیز از سر بر می دارند، صلح و دوستی در موج‌موج خلیج فارس موج می­ زند.

 • به همت فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود

  آیین نکوداشت پنجاه و چهارمین زادروز قیصر امین پور

  همزمان با هفته اول اردیبهشت ماه و در کنار بیش از 130 عنوان برنامه فرهنگی هنری در پایتخت، ویژه برنامه «برای تو ای روز اردیبهشتی» به مناسبت پنجاه و چهارمین سال تولد دکتر قیصر امین پور در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود.

 • 31 تا ششم اردیبهشت ماه 92

  برنامه مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران

  برنامه‌‌ فرهنگسراها و مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تفکیک مناطق 22 گانه پایتخت به منظور حضور شهروندان و استفاده آنها از برنامه‌های ارایه شده از 31 فروردین ماه تا ششم اردیبهشت ماه اعلام شد.

 • «آوای پهلوانی» منتشر می‌شود

  امیر اسماعیل آذر جدای از این‌که استاد دانشگاه و مجری برنامه پر مخاطب مشاعره است، دستی هم در تألیف و ترجمه متون ادبی دارد.