• «موعودشناسی» در صدای آشنا

  «موعودشناسی» در روز ولادت حضرت معدی (عج) از شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود. به گزارش روابط عمومی و امورمخاطبان شبکه جهانی صدای آشنا، "موعودشناسی" در پنج بخش به این موضوعات می پردازد.

 • روایت تفحص

  راز کبوتری که خبر از شهید گمنام آورده بود

  شهید علی محمودوند می‌گفت: در گرمای طاقت‌فرسای منطقه فکه، ناگهان دیدم یک کبوتر سفید و زیبا، بال و پر زنان آمد و روی چنگک بیل نشست. بعد هم شروع کرد به نوک زدن به بیل. همه با تعجب به این صحنه نگاه می‌کردیم.

 • نجات حاج زمان بزاز از چنگال بعثی‌ها

  در حالی که سوار بر اتوبوس‌ها شده بودیم تا به سوی ایران حرکت کنیم ناگهان عراقی‌ها یکی از روحانیون فعال و از رهبران اردوگاه به نام «حاج‌آقا زمان بزاز» را از ما جدا کردند.

 • 150 نفر ایرانی بیایند،‌ کافی است!

  ما در دنیا شنونده نداریم، اما در جاهایی مانند روآل جشنواره هال لندن مخاطب داریم. چند ماه پیش در یک کلیسای 200 نفره در یک شهر کوچک آلمان دعوت داشتم. برایم عجیب بود که چرا سالن پر شده است. بعد دیدم برخی از این افراد درباره من و زندگی‌ام اطلاعاتی دارند.

 • زبان، اولین مولفه بین‌المللی شدن موسیقی

  من آهنگی می‌سازم که کلامش فارسی است. طبعا آهنگ‌هایم طیفی از مخاطبان را که فارسی زبان هستند، جذب می‌کند. طیف وسیعی از افراد هم که فارسی نمی‌دانند، طبیعتاً سراغ این موسیقی نمی‌آیند. مگر کسانی که به‌طور جدی موسیقی کار می‌کنند و به موسیقی ملل علاقه دارند.

 • الگویی همیشگی به نام چمران

  سی و یکم خرداد هر سال را در حالی گرامی می‌داریم که اسوه دلاوری، انساندوستی،‌ میهن‌پرستی کشور، در کسوت چریکی نستوه، علم و هنر و سیاست را درهم آمیخت تا برای وطنش سرافرازی بیافریند؛ مصطفی چمران بدون هیچ چشمداشتی، سینه به گلوله سپرد و تا ابد حماسه‌ساز شد.

 • در نوشته‌های مصطفی چمران شوق بندگی و نیایش موج می‌زند

  چریک عاشق

  چمران، نامی آشنا و اسطوره‌ای فراموش نشدنی در فرهنگ و تاریخ ایران اسلامی است. مردی از جنس شجاعت و شهامت که آوازه رشادت‌هایش مرزهای کشور را درنوردید و با گستره‌ای جهانی به گوش همه دنیا رسید.

 • مشت نمونه خروار!

  دلایل عجیب و غریب ارشاد برای لغو کنسرت​: مجوز کنسرت همایون شجریان در شهر تبریز در تاریخ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم شهریور سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان صادر شده بود، اما مجوز اماکن شهر تبریز صادر نشد.

 • چرا بلیت‌هایی بین 20 تا 90 هزار تومان؟!

  کنسرت، مقوله‌ای است که تب آن طی سال‌های گذشته شدت گرفته و در گوشه و کنار شهر با وجود کمبود سالن‌های مناسب موسیقی و البته غیراستاندارد بودن آنها، مخاطبان گونه‌های مختلف موسیقی را برای آشنایی و ترویج موسیقی دور هم جمع می‌کند. این اتفاق هنری و فرهنگی که در تمام کشورهای دنیا برای ارائه موسیقی مردمان همان منطقه رخ می‌دهد در ایران مراحل طولانی را برای به انجام رسیدن می‌گذراند.

 • پای امضای خودمان بایستیم

  مدیریت فرهنگی و هنری بخصوص در بخش موسیقی و برگزاری کنسرت از نوعی بلاتکلیفی رنج می‌برد که نمونه بارز آن را در برخی ناهماهنگی‌ها و لغو برنامه‌ها و اجراهای هنری می‌توان مشاهده کرد.

 • چه زمانی می​توان کنسرت گذاشت؟

  همیشه سوالات متفاوتی در این مورد شنیده و می‌شنویم که یک خواننده یا موسیقیدان در سال باید چند کنسرت برگزار کند و درآمد کنسرت‌ها چه میزان است؟ چرا برخی خواننده‌ها و گروه‌ها به نسبت دیگران کمتر کنسرت برگزار می‌کنند؟