• با پیر پرنیان‌اندیش

  پیر پرنیان‌اندیش، عنوان کتابی دو جلدی است حدود 1500 صفحه که میلاد عظیمی و عاطفه طیه آن را تدوین کرده‌اند. این کتاب حاصل شش سال گپ و گفت با هوشنگ ابتهاج(سایه) است که در آن به ذکر خاطرات این شاعر از کودکی تا امروز پرداخته است.

 • غار‌موزه وزیری

  غار‌موزه وزیری، اولین غار موزه خصوصی است که در سال 84 در منطقه لواسان ایجاد شد. این موزه به وسیله ناصر هوشمند وزیری که از مجسمه‌سازان طراز اول ایران است، اداره می‌شود، تمام هزینه‌ها و ایده‌ها و خلاقیتی که در آن به کار رفته از سوی خود او اعمال شده است.

 • گفت و گو با رئیس ایکوم ایران

  خواب زمستانی موزه‌ها

  اشاره: در دوازدهمین مجمع عمومی کمیته بین‌المللی موزه‌ها ایکوم (ICOM) که بیست و هشتم می 1977 میلادی در مسکو برپا شد، روز هجدهم می برابر با بیست و هشتم اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه‌ها اعلام شد و از آن سال در روز یاد شده در همه کشورهای عضو، مراسمی مفصل برگزار می‌شود.

 • موزه (تماشاگه) پول

  این مجموعه روایتگر تاریخ از زبان سکه‌هاست. موزه پول، نخستین موزه تخصصی و دائم انواع سکه، اسکناس و نیز دیگر اوراق بهادار ایران است که تیر 76 در تهران آغاز به کار کرد. این موزه هم اینک در پارک ارم تهران واقع شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تاریخ پیدایش پول در ایران و تغییرات آن را در دوره‌های مختلف تماشا کنند.

 • موزه‌ها؛ از تاریخی تا نظامی

  موزه، صرفا مکانی برای نمایش آثار تاریخی و باستانی نیست، بلکه همه نمایشگاه‌های هنری، علمی، جانوری، پزشکی، نگارخانه‌ها، کتابخانه‌ها، آرشیوها و بیشتر بناهای تاریخی را می‌توان به نوعی موزه تلقی کرد.

 • موزه‌داری به روایت 5 نسل

  بسیاری از کارشناسان معتقدند نمی‌توان به طور قطع گفت موزه‌داری از چه زمانی شکل گرفت، اما آنچه مسلم است شاید نخستین جرقه‌ها از زمانی شروع شد که بشر به جمع‌آوری اشیا گرایش یافت و همین موضوع زمینه و مقدمه‌ای برای پیدایش موزه‌ها در شکل متعالی و کمال یافته امروزی شد.

 • طنین ادبیات ایران زمین در سرزمین اسلاوها

  یاد فردوسی و خیام در مسکو گرامی داشته شد

  جمعی از علاقمندان و شیفتگان فرهنگ و ادبیات ایران زمین از کشورهای مختلف در پایتخت روسیه یاد فردوسی و خیام دو شاعر گرانقدر ایرانی را گرامی داشتند.

 • معاون اداره کل ارشاد استان تهران خبر داد

  هشتمین دوره جشنواره فصلی مطبوعات در انتظار چاپ کتاب

  معاون اداره کل ارشاد استان تهران گفت: هم‌اکنون تمام اقدامات لازم برای برپایی هشتمین جشنواره فصلی مطبوعات انجام شده است و برگزاری این جشنواره در انتظار چاپ کتاب است.

 • در حرم رضوی

  پیکر آیت الله زنجانی به خاک سپرده شد

  پیکر آیت الله حاج سید محمدعزالدین حسینی زنجانی ظهر امروز با حضور مردم ولایتمدار، امام جمعه مشهد و زنجان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم رضوی به خاک سپرده شد.