• آغاز سال سگ در چین

  سال نوی چینی‌ها در سال 2018 از 16 فوریه آغاز شده و طبق تقویم زودیاک چینی‌ها امسال سال سگ است.

 • ققنوس گردشگری کرمانشاه از خاکستر مناطق زلزله‌زده برمی‌خیزد

  اختتامیه یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور روز گذشته در شهر کرمانشاه و با حضور مسئولان ارشد این استان، مهمانان ویژه و همچنین 400 نفر از راهنمایان گردشگری سراسر کشور و اصحاب رسانه برگزار شد.

 • رویایی‌ترین جاده ایران+عکس

  جاده اسالم به خلخال، جاده ای است تماشایی و چشم نواز که از ۷۰ کیلومتری شهر اسالم در استان گیلان آغاز می گردد و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود.

 • دیوان عالی آمریکا اجازه مصادره الواح هخامنشی ایران را نداد

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از رأی مثبت دیوان عالی آمریکا مبنی بر مصادره نشدن الواح هخامنشی ایران خبر داد و گفت: با صدور این رأی اقدام عملی برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا آغاز می‌شود.

 • خوراکی‌هایی که ایرلاین‌ها تمایلی به عرضه آن‌ها ندارند

  با توجه به افزایش رقابت ایرلاین‌های مختلف برای سهم بیشتر بازار صنعت حمل و نقل هوایی ارائه خدمات بهتر در کنار خوراکی‌های با کیفیت‌تر از جمله سیاست‌هایی است که برخی ایرلاین‌ها برای دستیابی به اهداف تعیین شده اقتصادی خودشان استفاده می‌کنند. اما ظاهراً برخی خوراکی‌ها جایگاه ویژه‌ای در میان خوراکی‌های موردنظر ندارند.

 • عکس روز نشنال جئوگرافیک

  راه رفتن بر سطح آب+عکس

  عکس روز نشنال جئوگرافیک به منظره ای زیبا از ایسلند و تجربه بی نظیر یک عکاس اختصاص دارد که گویی روی دریاچه عمیقی گام بر می داشته است.

 • گزارش جام‌جم از ابتکار جوانان روستای «کلاته‌خیج» برای جذب گردشگر

  نان، عشق، اشتغال

  هنوز وقتی بحث اشتغال و درآمدزایی به میان می‌آید، حواس بسیاری از ما ایرانیان سمت طرح‌های کلان دولتی در بخش‌های عمرانی، نفت و پتروشیمی، انواع و اقسام کارخانه‌های تولیدی، کشاورزی، باغداری و حتی خدماتی می‌رود؛ مشاغلی که درصورت وجود و در کنار درآمدزایی نه‌چندان رضایت‌بخش، حاشیه‌ها و چالش‌های زیادی را هم با خود همراه دارند، مثل مشکلات و آلایندگی‌های محیط زیستی یا آسیب به منابع آبی و خاکی و طبیعی. اما در کنار این مشاغل، ظرفیت‌های بسیاری در این سرزمین وجود دارد که می‌تواند پایه و اساس مشاغل بسیاری شود.

 • ژئوپارک طبس جهانی می‌شود

  سومین پرونده ژئوپارک جهانی ایران برای ثبت در یونسکو باز شد. «طبس» که عنوان بهشت زمین‌شناسی را یدک می‌کشد به عنوان سومین ژئوپارک پیشنهادی ایران برای ثبت جهانی (پس از ژئوپارک قشم و ارس) مطرح شده است.

 • 9 وسیله‌ای که نسل آینده نخواهند دید +عکس

  رشد و توسعه فناوری‌های نوین زندگی تک تک ما را تحت تاثیر خود قرار داده است تاجایی که برخی از لوازم و مشاغل اکنون به جز خاطره یا تصویری چیز دیگری از آنها باقی نمانده است. این درحالی است که شیرین‌ترین خاطرات گروه سنی خاصی ازجامعه همین لوازم بوده‌اند. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که نسل آینده جامعه ما چه لوازمی را هرگز تجربه نخواهند کرد و حتی داستان‌ها نیز نمی‌توانند دوباره آنها را زنده کرده و اجازه دهند نسل‌های بعدی چیزی از آنها به خاطر داشته باشد؟

  • دانش