• ایده‌های خلاقانه فروش و جذب مشتری در گفت‌وگو با یک کتابفروش موفق

  بازی برد ـ برد مشتری و کتابفروشی

  این روزها همه کتابفروشی‌ها از کساد بودن بازار گله دارند، اما در این بین هستند کتابفروشی‌هایی که اوضاع و احوالشان کمی بهتر از بقیه هم صنف‌هایشان است و به قول معروف دست‌کم افرادی برای دیدن فضا و عنوان کتاب‌ها سکوت مغازه آنها را می‌شکنند.

 • شهری به وسعت کتاب

  به گفته جامعه‌شناسان، «شهر» پد‌ید‌ه‌ای اجتماعی است که بر سبک زند‌گی و شخصیت افراد‌ درون خود بشدت تاثیر می‌گذارد‌، رفتارهای آنها را ساخته و توجیه می‌کند‌ و بتدریج جزئی از زندگی‌شان می‌شود.

 • عملیات نجات

  چرا در دنیای اینترنتی شده امروز، فردی باید بخواهد قدم به یک کتابفروشی بگذارد، از میان قفسه‌ها کتابی بیابد، پول آن را پرداخت کرده و فروشگاه را ترک کند وقتی‌ که غول آنلاینی مانند آمازون گزینه‌های راحت‌تر و ارزان‌تری برای کتابخوان‌ها فراهم آورده است؟

 • اقتصاد کتابفروشی در ایران

  دخل ‌و خرجِ «بخور و نمیرِ» یار مهربان

  روز آخر نمایشگاه کتاب است. با نوجوان باربری که برای بردن کتاب‌های خریداری کمکم می‌کند، همصحبت می‌شوم. از درآمدش می‌پرسم. می‌گوید تقریبا یک‌سوم شده است.

 • کتابفروشی‌ها برای که گشوده می‌شوند؟

  اگر رد کتاب را در ایران بگیرید، به زمانی که ایرانی‌ها به پهلوی می‌گفتند و به نوشته‌هایی همچون ارداویراف‌نامه یا کارنامه اردشیر بابکان خواهید رسید؛ اما اگر پی کتابفروشی‌های ایرانی بیفتید، بعید است عمرشان حتی به دو سده پیشتر برسد.

 • مغازه کتابفروشی و بهترین اعتیاد دنیا

  1ـ جایی است برای آرامش. برای علاقه‌مندان جوانش، آنچه در خود جای داده پر از ناشناخته‌ها و جهان‌های نو به نو است. برای آنها که سنی ازشان گذشته هم تاریخ است، تاریخچه لحظه‌ها و روزها و دوران‌ها.

 • سرپرست معاونت فرهنگی وزیر ارشاد خبر داد:

  انتشار ۱۲ هزار عنوان کتاب در 3 ماهه نخست امسال

  سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار بالغ بر ۱۲ هزار عنوان کتاب با قلم ۱۱ هزار مولف و مترجم و بیش از ۲ هزار ناشر در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

 • حکمت عملی شیخ‌الرئیس

  کتاب «حکمت عملی شیخ الرئیس» ویراسته دکتر محسن جوادی است که از سوی انتشارات چنار و با همکاری بنیاد علمی - فرهنگی بوعلی سینا منتشر شده است.

 • از سوی مدرسه مطالعات عالی علوم انسانی پاریس صورت گرفت

  توصیه ترجمه«جامعه شناسی خودمانی» به ناشران فرانسوی

  کتاب جامعه شناسی خودمانی تالیف حسن نراقی از طرف مدرسه مطالعات عالی علوم انسانی پاریس، برای ترجمه به عنوان یکی از سی کتاب معتبر در حوزه علوم انسانی، به ناشران فرانسوی معرفی شد.

 • خط زدن سهم کودکان از سرانه مطالعه

  با وجود آن که کتاب‌های کودکان و نوجوانان در ایران جزو پرشمارگان‌ترین کتاب‌ها هستند، ولی برای آمارگیری سرانه مطالعه کشور، فقط افراد بالای 17 سال بررسی می‌شوند. این نکته‌ای بود که روز گذشته مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح و از آن انتقاد کرد.