• فرامرز قریبیان، بازیگر کهنه‌کار سینمای ایران 77 ساله شد

  «قدرت» بازیگری

  برزوخان ملقب به دیوانه، به عنوان نخستین نقش‌آفرینی سینمایی فرامرز قریبیان در فیلم «بیگانه بیا» شاید واجد ویژگی خاصی نبود؛ نقشی کوتاه که قریبیان جوان و 27 ساله را در هیبت جوانی اتوکشیده، سیگار به دست و بی‌سبیل نشان می‌داد، با چهره‌ای شبیه کری گرانت.

 • سخنگوی شورای نگهبان پاسخ می‌دهد

  شبهه دور، در مثلث «رهبری»، «فقهای شورای نگهبان» و «مجلس خبرگان»

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه «بدون توقف» در پاسخ به این سوال که آیا شبهه دور، در مثلث «رهبری»، «فقهای شورای نگهبان» و «مجلس خبرگان» وارد است؟ پاسخ داد.

 • رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین :

  مدیریت واردات؛ راهکار حمایت از کالای ایرانی است

  رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران ممنوعیت واردات را در راستای حمایت از کالای ایرانی ندانست و تصریح کرد: راهکار حمایت از کالای ایرانی جلوگیری از ورود کالای قاچاق و روند واردات کالاهای غیرضروری و ساخته‌شده است. به‌جای آن باید واردات مواد اولیه موردنیازی صورت گیرد که در زنجیره تولید در راستای صادرات باشد.

 • سوسنگرد تجلی مقاومت و پایمردی ایران‌زمین

  جنگ تحمیلی در 31شهریور سال 1359 به‌وسیله رژیم بعث عراق با هجوم همه‌جانبه نیروهای نظامی صدام به مرزهای زمینی در جاده‌ها و محورهای مختلف آغاز گردید.دراین‌بین یکی از اهداف راهبردی عراق شهر سوسنگرد در شمال غربی اهواز بود. رژیم بعث می‌پنداشت با اشغال عراق به مرکزیت استان خوزستان دست پیدا خواهد کرد.

 • بانک‌ های خارجی به سامانه‌ جایگزین سوئیفت ایران متصل شدند

  یک مقام آگاه در بانک مرکزی با اشاره به آغاز فرآیند اتصال بانک‌های خارجی به سامانه پیام‌ رسان مالی ایرانی، گفت: بانک مرکزی در حال ایجاد و استقرار بسترهای دیگر ارتباطات مالی در جهان است.

 • وقتی که مشهد، مشهد شد

  به دنبال شهادت مظلومانه هشتمین امام شیعیان که با طرح توطئه‌ای از سوی مامون خلیفه عباسی، به منظور پایان دادن به نهضت علویان و شیعیان انجام شد، خلیفه عباسی برای موجه نشان دادن چهره خود، در حرکتی عوام فریبانه، دستور داد تا پیکر امام در محلی که به نام بقعه هارون معروف بود به خاک سپرده شود.

 • در جلسه فوق‌العاده شورای شهر تهران

  حناچی سرپرست شهرداری تهران شد

  در جلسه فوق‌العاده شورای شهر تهران حناچی با ۱۷ رای از مجموع ۲۰ رأی به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب و معرفی شد.

 • کارگردان سریال حوالی پاییز در گفت‌وگو با جام‌جم

  باید برای«منا» کاری می کردیم

  سریال «حوالی پاییز» بحث‌برانگیزترین سریالی است که در فصل پاییز پخش می‌شود. کارگردان این سریال، حسین نمازی، فیلمساز آرام و بحث‌برانگیزی است و آنچه در پی خواهد آمد یک گفت‌وگوی بی‌تعارف با این فیلمساز جسور و دغدغه‌مند سینما و تلویزیون است.