• 0

<center> اظهارات رئيس جمهور در جمع معاونان <br> مشاوران و مديران کل وزارت اطلاعات <div align="right">

دوشنبه 30 دی 1381 ساعت 20:45
رئیس جمهوری دیروز در جمع معاونان ، مشاوران و مدیران کل وزارت اطلاعات ، ارتباط و اعتماد متقابل مردم را با حکومت ، عامل مهم ایجاد امنیت درجامعه و رفع تهدیدها و مشکلات دانست .
رئیس جمهوری با تاکید بر نقش مردم به عنوان بستر نظم جامعه ، اظهار کرد: اگر میان محور نظم جامعه یعنی حکومت و مردم گسست و شکاف ایجاد شود ، حتی با به کارگیری پیشرفته ترین ابزار سخت افزاری نمی توان امنیت را برقرار کرد. خاتمی با اشاره به این که حکومت ها باید فعالانه درجهت سامان دادن درست و نظم یافتن ذهنیت جامعه درجهت مطلوب تلاش کنند ، گفت : البته نمی توان درفرهنگ و ذهنیت مردم با زور ، تحمیل وبخشنامه تحول ایجاد کرد. وی با بیان اینکه اگر نتوانیم اعتبارنظام ، ایران و مردم را در عرصه های بین المللی ارتقائ دهیم ، از اعتماد مردم کاسته می شود، گفت : همه دستگاه ها و اجزای حکومت در بخشهای مختلف وظیفه دارند بااطلاع رسانی ، جامعه و افکار عمومی را به سوی واقع نگری و تنظیم توقعات باامکانات سوق دهند. رئیس جمهوری واقع بینی را شرط مهم امنیت توصیف کرد و خواستار برنامه ریزی برای مقابله باتهدیدات دشمنان که در صدد سوءاستفاده از جامعه جوان وتکثر قومی و مذهبی در ایران هستند ، شد. خاتمی سپس تشخیص اولویت ها و اهتمام به افکار عمومی در داخل و خارج را ضرروی دانست وبرادامه سیاست تنش زدایی و به دست گرفتن ابتکار عمل در دفاع از حقوق بشر و معرفی مردم سالاری دینی در نظام بین الملل تاکید کرد. رئیس جمهوری گفت : بنده معتقدم بدون عقب نشینی از اصول و موازین و با کارهایی ساده توانسته ایم در افکار عمومی دنیا تاثیر گذار باشیم ، هرچند این امر به خاطر بعضی مسائل در معرض خطر قرارگرفته و ممکن است دشمن شرایط را باعملیات روانی ، عدم تشخیص اولویت ها از سوی ما و ندانم کاری ها به نفع خود عوض کند. رئیس جمهوری با تاکید بر کار کارشناسی بی طرف برای نظام از سوی وزارت اطلاعات گفت : وزارت اطلاعات امروز در بهترین موقعیت حیات خود است و من ادعا می کنم این وزارتخانه درزمینه ضد جاسوسی ، امنیت ، جمع بندی وتحلیل و بررسی مسائل و نیز برخورد با عوامل تهدیدکننده کشور در بهترین وجه سازمانی و کارآمدی قرار دارد. خاتمی به وجود کادرهای مجرب و آگاه به مسائل مختلف کشور در درون وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت : اطلاعات درکشور سامان نخواهد یافت و امنیت به دست نخواهد آمد، مگر این که مطابق قانون ، وزارت اطلاعات محور اطلاعات و امنیت کشور باشد. رئیس جمهوری اظهار کرد: کارهای اطلاعاتی موازی موجب هدر رفتن نیروها، سردرگم شدن و بهره برداری دشمن می شود و باید وزارت اطلاعات قلب و مغز اصلی هر حرکت اطلاعاتی درکشور باشد. رئیس جمهوری با اشاره به نظر مساعد مقام معظم رهبری درزمینه محوریت اطلاعاتی - امنیتی وزارت خواستار تشکیل پرقدرت شورای عالی اطلاعات کشور به ریاست وزیر اطلاعات شد. خاتمی با انتقاد از برخی تهمتها وفشارها به وزارت اطلاعات ، گفت : کسانی از این وزارتخانه گلایه می کنند، که احساس می کنند وزارت اطلاعات در مسیر تامین خواست های جناحی و باندی آنها نیست . رئیس جمهوری خطاب به وزیر، معاونان و مدیران وزارت اطلاعات گفت : محکم بایستید؛ زیرا امروز مردم بیش ازهرجای دیگربه وزارت اطلاعات اعتماد دارند. وی نظرسنجی علمی و کارشناسانه را امری مطلوب ارزیابی کرد و با قدردانی از نظرسنجی های دقیق و صحیح وزارت اطلاعات درموضوعات مختلف ، خواستار تداوم نظرسنجی و اطلاع رسانی درست به مسوولان نظام ، فعالان سیاسی جامعه و مردم شد. خاتمی همچنین ضرورت حفظ حرمت ، حیثیت و شخصیت افراد درجامعه را خاطرنشان کرد و گفت : عدم ورود به حریم شخصی افراد اصل اسلامی واز بدیهیات اخلاقی است وهرگونه سوءاستفاده در جهت های خاص سیاسی دراین خصوص نارواست .
به اشتراک گذاری
کد خبر : 668319195433771285
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: