• 2 1
  • 0

اقتدار پلیس، دندان تخریب بیگانه را کند می‌کند

چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 09:41
نیروی انتظامی در طول سال‌های گذشته بیشترین بار امنیت کشور به ‌ویژه در شهرها، جاده‌ها، مرزها و راه های مواصلاتی را بر دوش کشیده و در این‌ بین با اتخاذ ساز و کارهای ظریف عملیاتی- امنیتی توانسته است توطئه‌های مشترک دشمنان داخلی و خارجی کشورمان را به گونه ای شایان توجه خنثی‌سازی کند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از بدو تأسیس خود در سال 1370 در زمینه حفظ و حراست مرزهای آبی – خاکی و هوایی نقش استراتژیکی در صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی از خود برای گذاشته است. این سازمان در طول سه دهه اخیر با تربیت پاسداران – درجه داراغن و افسران پایور زبده و متعهد و به‌کارگیری آن‌ها در سیستم‌های پیچیده اطلاعاتی- امنیتی، تلاش داشته تا سطح امنیت مالی و جانی شهروندان را به میزان قبال ملاحظه‌ای ارتقاء بخشد.

حال اینکه در مقایسه با هزینه‌های هنگفتی که دیگر کشورها به‌ منظور تجهیز پلیس انجام می‌دهند، فرماندهان و مدیران انتظامی ما سعی کرده‌اند با صرف هزینه حداقلی و جلوگیری از ایجاد هیاهو و تبلیغات رایج در پلیس‌های غربی - آمریکایی، بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

آنچه در این‌ بین حائز اهمیت است این است که پلیس و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران امروز مقوله امنیت را در کالبد این کشور جاری و ساری نموده و این امر موجب گشته شهروندان با خیالی آسوده در شهرها و محل سکونت خود تردد کنند و روزانه شاهد نظیر آنچه در کشورهای پیرامونی ما اعم از بمب‌گذاری- سرقت و قتل‌های زنجیره‌ای – ناامنی اخلاقی فراگیر... اتفاق می‌افتد، نباشند.

اما یکی از اهدافی که دشمنان مردم و نظام اسلامی ما برای خود متصور هستند، ایجاد شکاف و اختلاف بین توده‌های مردم و تأمین‌کنندگان امنیت اعم از یگان‌های نظامی و انتظامی است. آن‌ها تلاش دارند با راه‌اندازی پروپاگاندای رسانه‌ای برخورد قانونی پلیس در مواجه با هنجارشکنان، مجرمان و برهم زنندگان امنیت اخلاقی جامعه را نوعی سرکوب و فشار علیه مردم نشان دهند.

این‌گونه اقدامات و فضاسازی‌ها زمانی شدت می‌گیرند که سرویس‌های جاسوسی غرب و متحدان منطقه‌ای آن‌ها پی به عمق رابطه دوستانه و مسالمت‌آمیز پلیس با مردم می‌برد. به همین دلیل با راه‌اندازی جو روانی در رسانه‌های خود، به‌طور