jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۴۰۶۵۲ ۱۳ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۶

مایکل فاسبندر بازیگر انگلیسی تبار سینما، این هفته با ریدلی اسکات فیلم ساز هم وطن خود در جدول گیشه سینماهای آمریکا رقابت می کند.

گیشه آمریکا و رقابت دو فیلم تازه +عکس

به گزارش جام جم آنلاین، «روشنایی مابین اقیانوس ها» و درام علمی تخیلی «مورگان»، دیروز به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی رفتند.

«روشنایی مابین اقیانوس ها» محصول تازه کمپانی دریم ورکز است و به جز مایکل فاسبندر، آلیشیا ویکاندر هم در آن بازی دارد.

داستان این درام تاریخی در باره زوج جوانی است که همزمان با از دست دادن نوزاد تازه به دنیا آمده خود، نوزادی را از دل آب های دریا نجات می دهند.

زندگی سعادت آمیز این زوج پس از چند سال، با ورود یک زن دردکشیده در هم می ریزد. این زن می گوید که بچه آن ها، خواهر زاده گمشده اوست.منتقدان سینمایی از این فیلم، به عنوان یکی از امیدهای اصلی مراسم اسکار امسال در رشته های بهترین فیلم و بازیگری زن و مرد اسم می برند.

هزینه تولید فیلم حدود 20 میلیون دلار شده و درک سان فرانس، وظیفه کارگردانی آن را به عهده داشته است.

در «مورگان» کاتا مارا نقش اصلی را بازی می کند. این محصول کمپانی فوکس قرن بیستم، نام ریدلی اسکات را به عنوان تهیه کننده برخود دارد.

حال و هوای دلهره آور فیلم به کمک آن می آید تا داستان دختر بچه ای را تعریف کند، که به کمک تکنولوژی و در دل یک لابراتوار حیات پیدا کرده است.

زمانی که این دختر بچه با قدرت های استثنایی خود از لابراتوار فرار می کند، جان اهالی محل در معرض خطر مرگ قرار می گیرد.برای تولید این فیلم، فقط 8 میلیون دلار هزینه شده و لوک اسکات با آن، اولین ساخته سینمایی خود را عرضه می کند.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، این دو فیلم برای کسب موفق ترین فیلم این هفته سینماهای آمریکای شمالی، با هم رقابت می کنند.

هفته قبل درام کم خرج و ترسناک «نفس نکش»، با افتتاحیه ای 26 میلیون دلاری توانست صدرنشین جدول هفتگی فروش فیلم ها در این محل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر