jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۸۷۷۰۵۱ ۰۹ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۰

وکیل مدافع متهم ردیف اول پرونده اخلال ارزی از پایان جلسات محاکمه متهمان این پرونده که به پرونده برادران «ر» معروف است، خبرداد.

محاکمه اخلالگران بازار ارز پایان یافت

به گزارش جام جم آنلاین، مازیار طاطایی اظهار کرد که در مجموع برای همه متهمان این پرونده حدود 14 یا 15 جلسه برگزار شد اما دادگاه هنوز تصمیمی نگرفته است.

وکیل مدافع متهم ردیف اول پرونده اخلال ارزی اضافه کرد: هم اکنون بالغ بر 40 ماه است موکلم در بازداشت به سر می‌برد .

پیشتر حجةالاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضائیه درباره این گفته بود که در این پرونده پنج متهم که برخی از آنها کارمند بانک و برخی دیگر نیز دلال هستند، محاکمه می‌شوند.

به گفته وی در این پرونده برای تعدادی از متهمان هنوز کیفرخواست صادر نشده است.

معاون اول قوه قضائیه این را هم گفت که این پرونده دارای اوراق زیادی است و کارشناسی‌های مختلفی بر روی آن صورت گرفته و دادگاه آن ادامه دارد.

بر اساس آنچه که در ارتباط با این پرونده در رسانه‌های دیگر منتشر شده، «ی . ر . چ» که مدیرعامل یکی از برندهای معروف ماءالشعیر در ایران محسوب می‌شود، در بحران ارزی زمستان سال 90 به دلیل اخلال در بازار ارز توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شد.

این متهم ارزی که صرافی «ز» را در تهران راه‌اندازی کرده بود، گویا توزیع سهمیه‌‌های ارزی ارزان برای ساماندهی بازار ارز و کنترل قیمت‌ها را برعهده داشته است؛ ارزهایی که ظاهراً به بازار نمی‌رفت و در جاهای دیگر نگهداری می‌شد و همین موضوع به علاوه اقدامات مشابه اخلالگران دیگر، موجب شد تا در اواسط زمستان سال 90، قیمت دلار به طور عجیبی بالا برود.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس اقتصادی - یادداشت بیشتر
سرویس اقتصادی - گفتگو بیشتر