jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۷۶۱۵۰۲ ۳۰ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۷

سه مرد که به بهانه پرسیدن نشانی خانه به زنان سالخورده نزدیک شده و با چاقو آنها را تهدید و با قیچی کردن طلاهایشان متواری می‌شدند، در عملیات پلیس در حومه فرودگاه رشت دستگیر شدند.

پرسیدن نشانی خانه ترفند دزد طلای پیرزن‌ها

به گزارش جام‌جم، اوایل تابستان امسال شکایت‌هایی در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان رشت قرار گرفت، مبنی بر این‌که سه مرد که اغلب کلاه لبه‌دار به سر داشته‌اند، به بهانه پرسیدن نشانی به زنان سالخورده نزدیک شده و با تهدید چاقو طلاهای آنها را سرقت کرده‌اند.

با افزایش شکایت‌ها و به دست آوردن تصاویر رایانه‌ای از متهمان فراری، جستجو برای دستگیری آنها آغاز شد تا این‌که پس از شش ماه، مخفیگاه دزدان فراری در حومه فرودگاه این شهر شناسایی شد و دو روز پیش ماموران با ورود به مخفیگاه متهمان آنها را دستگیر کردند.

رییس پلیس آگاهی استان گیلان در این‌باره گفت: با انتقال سه متهم پرونده به پلیس آگاهی آنها بازجویی شده و به همدستی با یکدیگر در سرقت طلاهای زنان سالخورده اعتراف کردند. در ادامه نیز خریدار اموال سرقتی نیز دستگیر شد.

سرهنگ فرهاد فلاح کریمی با هشدار به طلافروشانی که اقدام به مالخری می‌کنند، گفت: به طلافروشان هشدار داده‌ایم که از خرید طلاهای قیچی شده که نشان می‌دهد سرقتی است، خودداری کنند و از فعالیت در زمینه مالخری بپرهیزند، در غیر این صورت برخورد قاطعانه پلیسی ـ قضایی با آنها انجام می‌شود و مجازات سختی در انتظارشان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: