jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۶۵۸۹ ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۰

این دوربین امنیتی می‌تواند چهره افراد مجاز و غیرمجاز را از هم تفکیک کند

دوربین امنیتی با امکان تشخیص چهره در نمایشگاه CES

در نمایشگاه CES امسال یک دوربین برای محیط‌های کاری و خانگی معرفی شده‌ است که چهره افراد مجاز به رفت‌وآمد در منطقه را ثبت کرده و در صورت مواجه شدن با فرد غیرمجاز به صاحب دوربین هشدار خواهد داد.

دوربین امنیتی با امکان تشخیص چهره در نمایشگاه CES

جام جم کلیک: دوربین‌های امنیتی به‌صورت روزانه درحال پیشرفت هستند و در این میان در نمایشگاه CES سال 2015 شاهد رونمایی از یکی از متفاوت‌ترین موارد در این رده هستیم، این دوربین ویژه که Netatmo home-monitoring camera نام نهاده شده است نه‌تنها می‌تواند حرکت را تشخیص بدهد بلکه می‌تواند چهره افراد را نیز شناسایی کرده و با پایگاه داده‌های خود مقایسه کند.

درصورتی که فردی که چهره او در پایگاه داده‌های این دوربین وجود ندارد از مقابل دوربین عبور کند آنگاه به‌صورت فوری پیامی به تلفن همراه هوشمند صاحب دوربین ارسال می‌شود و صاحب دوربین می‌تواند به‌صورت آنلاین تصاویر برداشت شده توسط دوربین را مشاهده کند.

البته سوال اصلی بیشتر خبرنگاران درباره این دوربین به امنیت آن بازمی‌گشت که مسئولان شرکت سازنده ضمن اطمینان دادن به آن‌ها اعلام کردند که پایگاه داده‌های متشکل از تصاویر افراد مجاز برای هر دوربین به‌صورت کاملا امن و غیرقابل دسترسی تعریف خواهد شد و تنها به‌صورت محلی و روی دوربین وجود خواهد داشت و ذخیره‌سازی ابری و یا دسترسی راه دور به داده‌ها برای این دوریبن و پایگاه داده‌های آن تعریف نشده است.

البته همان‌طور که از امکانات این دوربین مشخص است، استفاده کامل از آن به اینترنت بی‌سیم در محیط کارگذاری نیاز خواهد داشت. شرکت سازنده در رونمایی از Netatmo home-monitoring camera اعلام کرد که هنوز قیمت رسمی این دوربین استوانه‌ای شکل معین نشده است ولی در سه‌ماه دوم سال جاری میلادی شاهد عرضه شدن آن به بازار مصرف خواهیم بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر