jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۴۹۴۴۳ ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۷

کار‌شناسان سلامت درباره مصرف روغنی که به دلیل دارا بودن سطح بالای اسیدهای چرب اشباع شده در افزایش کلسترول بد و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نقش زیادی دارد هشدار دادند.

از آشپزخانه بیرونش کنید: روغنی مضر برای سلامتی

جام جم سرا: متخصصان تغذیه تاکید دارند که باید از مصرف روغن نارگیل به دلیل مضراتش برای سلامت بدن خودداری کرد.
آن‌ها می‌گویند اگرچه تمام انواع اسیدهای چرب تاثیرات یکسانی ندارند و تاثیر اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل در افزایش کلسترول بد قطعا به اندازه شکلات نیست اما ترکیب انواع این اسید‌ها در بدن در اثر مصرف انواع خوراکی‌های چرب می‌تواند مضر باشد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد مضرات روغن نارگیل به مراتب از فواید آن بیشتر است و در ترکیب با سایر اسیدهای چرب می‌تواند به بدن آسیب برساند.

به نقل از مدیکال اکسپرس، در میان اسیدهای چرب در غذاهای مختلف، اسیدهای چرب اشباع نشده نسبت به اسیدهای چرب اشباع شده برای سلامت بدن مفیدترند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید از چربی در غذایتان استفاده کنید از منابع اسیدهای چرب اشباع نشده کمک بگیرید. مصرف اسیدهای چرب اشباع نشده‌ای مانند روغن سویا، روغن کانولا و روغن ذرت در هنگام طبخ غذا یا تهیه سالاد می‌تواند گزینه‌ مناسب‌تری باشد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر