jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۳۰۸۶۲ ۰۲ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۶

نتیجه تحقیقی درباره ماکارونی سرد و سپس گرم شده

محققان: ماکارونی را بلافاصله پس از پخت نخورید

تحقیقات جدید درباره مواد غذایی نشان می‌دهد که اگر ماکارونی را بپزید و بگذارید سرد شود، ساختار مواد غذایی آن تغییر می‌کند و بدن آن را شبیه فیبر هضم می‌کند.

محققان: ماکارونی را بلافاصله پس از پخت نخورید

جام جم سرا به نقل از فردا: یک مطالعه نشان می‌دهد که بافت ماکارونی بعد از پختن تغییر پیدا میکند و گرم کردن دوباره ماکارونی سردشده افزایش قند خون را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش هلث، کربوهیدارت‌ها در برنامه کاهش وزن، به دشمن تبدیل شده‌اند؛ حال آن که تصور می‌شود غذاهای نشاسته‌ای مانند ماکارونی و سیب زمینی چند کیلو به وزن اضافه می‌کنند. در حالی که ماکارونی و سیب زمینی خوشمزه هستند، مملو از کربوهیدرات فراوانند و این موضوع باعث شده افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدارت دارند از مصرف آن‌ها ممانعت کنند. با وجود این، طبق مطالعات جدید، پخت یک کاسه ماکارونی و گرم کردن مجدد آن پس از سرد شدن، برای سلامتی بدن بهتر از ماکارونی گرم و تازه‌پخته‌شده محسوب می‌شود.


همچنین یک محقق دانشگاه «سوری» در انگلیس گفته است که اگر شما ماکارونی را بپزید و بگذارید سرد شود، ساختار مواد غذایی آن تغییر می‌کند و بدن آن را شبیه یک فیبر هضم می‌کند.

برای بررسی این موضوع دکتر «مایکل موسلی» روزنامه نگار انگلیسی و نویسنده کتاب پر فروش «رژیم غذایی سریع» در مطالعه‌ای که چند هفته بطول انجامید میزان سطح قند خون داوطلبان را پس از مصرف ماکارونی اندازه گرفت. در مطالعه او مشخص شد، قند خون و انسولین افرادی که ماکارونی سرد مصرف کرده بودند نسبت به افرادی که ماکارونی تازه‌پخته‌شده مصرف کرده بودند به اندازه کمی افزایش یافت.

در حقیقت این مطالعه نشان داد که گرم کردن دوباره ماکارونی سرد شده افزایش قند خون را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

محققان خاطر نشان کردند: این کشف یک روش «آسان و راحت» برای بهبود سلامت بدن است. با استفاده از این روش می‌توانیم بدون تغییر یک ماده غذایی و تنها با تغییر دما، یک غذای مملو از کربوهیدارت را به یک غذای مملو از فیبر تبدیل کنیم. به عبارت دیگر، برخی غذا‌ها در وعده دوم سالم‌تر از وعده اول هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر