jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۷۱۴۶۰۷ ۱۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۷:۰۰

این نشریات حیثیت خبرنگاران را لکه‌دار می‌کنند

گلایه تند یک بازیگر زن از نشریات زرد

شبنم مقدمی که به تازگی درگیر اخبار نادرست نشریات بوده است، معتقد است که نشریات زرد ریشه ندارند و نمی‌توان از آنها شکایت کرد.

گلایه تند یک بازیگر زن از نشریات زرد

بازیگر سریال‌های «هفت سنگ» و «مدینه» نسبت به وجود نشریات زرد اظهار تاسف کرد و گفت: آزاردهنده‌ترین چیز این است که بدون اینکه اطلاع داشته باشیم و یا با ما هماهنگ شده باشد تصویر یا گفتاری از خود را روی جلد مجله‌های سطح پایینِ چیپِ بی‌ارزش می‌بینیم که اصلا روحمان هم از آن خبر ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی هم دستمان به هیچ جا بند نیست و نمی‌توانیم از آنها شکایت کنیم؛ چون ریشه‌ای ندارند و معلوم نیست به کجا بند هستند.

این بازیگر تاکید کرد: ناراحت‌کننده است وقتی اخباری راجع به وضعیت خانوادگی من منتشر می‌شود که روحم بی‌خبر است.

مقدمی یادآور شد: در نشریه‌ای نوشته بودند که پارسا قراخانلو که نقش پسر کوچک من در «هفت سنگ» را بازی می‌کرد، فرزند خود من است، یا راجع به مهدی سلطانی چیزهای دیگری نوشته بودند؛ اینها اعتماد ما را نسبت به مطبوعات از بین می‌برند، برای همین وقتی یک خبرنگار متعهد با من تماس می‌گیرد یا جلوی من را می‌گیرد که با من مصاحبه کند با تردید به او نگاه می‌کنم.

/Media/Image/1392/10/26/635254651373778172.jpg

او اظهار کرد: متاسفانه نشریات زرد حیثیت رسانه‌ها و خبرنگاران متعهد را نیز لکه‌دار می‌کنند.

مقدمی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا عذرخواهی صرف نشریات زرد پس از انتشار اخبار نادرست اعتماد از دست رفته را بازمی‌گرداند؟ عنوان کرد: وقتی رسانه‌ای به واسطه اخبار و گفته‌های نقل قولی نادرست، من و کارگردانی را مقابل هم قرار داده است، عذرخواهی به چه دردی می‌خورد. حداقل برای افرادی مثل من که در زندگی‌شان به دنبال هیچ حاشیه‌ای نیستند، این اتفاقات خیلی بد است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر