jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۷۰۳۹ ۱۶ فروردين ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۵

منتقدان سینمایی ماموریت غیرممکن 2 در ایران بالاتر از خطر نامیده می شود را یک اثر باارزش و ستودنی ارزیابی نمی کنند گفته می شود آنها به این دلیل برای فیلم نقدهای مثبت و ستایش آمیز ننوشتند که نتوانستند حال و هوا و کلیت آن را درک کنند

در این فیلم اکشن ، ماجرا، هم حماسی و هم شاعرانه است و این چیزی است که تا پیش از این در فیلمهای پلیسی جاسوسی سابقه نداشت حتی خشونت فیلم هم ویژه است بیشتر سینماروهای امروزی از تماشای فیلم شوکه شدند زیرا آنچه که روی پرده می دیدند، کاملا جدید و تازه بود. تماشاگران سینما هنوز هم در حال و هوای فیلمهای پلیسی دهه 60 و مدل جیمز باندی سیر می کنند در حقیقت ، هنر کارگردانی جان وو چیزی نیست که هر تماشاچی غربی بتواند با آن کنار بیاید و آن را هضم کند.سکانس افتتاحیه فیلم با چشم اندازی ترس آور از صحرای "موب " در "اوتا" آغاز می شود پس از آن است که تماشاچی با کاراکتر اتان هانت )با بازی تام کروز( روبه رو می شود. او تلاش می کند بسختی از یک صخره بالا برود. با همین صحنه ، موضوع اصلی فیلم مشخص و معرفی می شود: تلاش انسان برای چیزه شدن بر آتش و زمین . از زمانهای گذشته ، بشر همیشه تمایل داشته بر درد و رنج غلبه کند.در طول فیلم ، موضوع گسترش می یابد. در بخشی از ماجرا، شخصیت اصلی مردان هستند و در بخشی دیگر زنان شخصیت اصلی زن فیلم )نایا( در حین یک سرقت دستگیر می شود و دستگیری اش عاملی برای همکاری او با اتان هانت می شود. نایا باید به اتان کمک کند تا شخصیت شرور قصه فیلم را به دام بیندازد؛ اما خود آنها در دام این شخصیت می افتند. با حضور بیشتر آمبروس )شخصیت منفی فیلم ( روی پرده ، از حضور نایا کاسته می شود و او اهمیت کمتری پیدا می کند در این صحنه های اکشن ، ماجرا به گونه ای است که مجالی برای اظهار وجود خانمها نمی دهد جان وو در قسمت دوم ماموریت غیرممکن هیچیک از المان های مجموعه تلویزیونی را رعایت نکرده است ؛ او حتی تیتراژ معروف مجموعه را هم حذف کرده است )همان تیتراژی که یک کبریت ، یک سر طناب را روشن می کند و با حرکت این طناب روشن ، تکه هایی از صحنه های فیلم به نمایش درمی آید(؛ به جای آن ، فیلم اثری شخصی از خود جان وو است . صحنه های نبرد شاعرانه و زدوخوردهای رمانتیک ، تمثیل های ویژه آسیایی و غیره البته بخش مربوط به نقاب زدن ها و چهره عوض کردن های شخصیت ها که یکی از جذاب ترین بخشهای مجموعه تلویزیونی ماموریت غیرممکن بود در اثر جان وو هم حضور دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر