jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۶۵۸۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۵:۲۱

اگر قصد دارید برای آب کردن چربی‌های موضعی بدنتان از دستگاه‌های لرزاننده کمک بگیرید، دست نگه دارید. این دستگاه‌ها اثری در چربی‌سوزی ندارند و تنها باعث جابجایی چربی و لرزش بیشتر جیبتان می‌شوند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از دارچین، دبیر انجمن علمی پزشکی و ورزشی ایران خطاب به همه افرادی که به دنبال راه‌های آسان برای لاغر شدنند، گفت: دستگاه لرزاننده مثل هر وسیله دیگری حالتی ماساژی دارد که باعث انبساط می‌شود و یک‌مقدار فرمول‌های بدن را آزاد می‌کند، اما اگر بخواهیم به صورت کاهش وزن به این دستگاه نگاه کنیم منطقی نیست و باید به راههای دیگری مثل ورزش و حرکات فیزیکی روی آورد.
امیرحسین عابدی‌یکتا با بیان اینکه ورزش و حرکات فیزیکی را می‌توان به دوگونه انجام داد، گفت: یک دسته از حرکات، حرکات فعال است. زمانی که شخص با اراده خودش عضلات را منقبض و منبسط می‌کند که در این حالت مصرف انرژی عضله زیاد می‌شود. اما زمانی که فرد ناتوانی در انجام حرکت دارد مانند افرادی که دچار فلج‌های موضعی و یا سالمند هستند و نمی‌توانند حرکت خاصی را انجام دهند، در این حال از حرکت‌های غیرفعال باید استفاده شود، یعنی فرد هیچ حرکتی انجام نداده، بلکه ما عضلاتش را تکان می‌دهیم، این نیز مصرف کالری دارد اما نه به اندازه حالت قبلی، بنابراین به دلیل آنکه به اندازه حالت قبلی نیست تاثیر لاغری و همچنین تاثیر کاهش وزن نیز به آن اندازه نیست.
عابدی‌یکتا گفت: دستگاه‌های لرزاننده عضله را حرکت می‌دهند و بخاطر حرکت عضله مصرف کالری را هم بالا می‌برند، اما به آن میزانی که ما برای کاهش وزن نیاز داریم نیست. همچنین دستگاه‌های لرزاننده تاثیری در چربی‌سوزی افراد ندارند.
به گفته دکتر عابدی‌یکتا دستگاه‌های لرزاننده اثر ماساژی دارند، چرا که زمانی‌که شما ماساژ را در یک منطقه انجام می‌دهید، گردش خون را زیاد کرده و اثر فرح‌بخش دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر