jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۴۳۴۵ ۱۴ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۰

گردو یکی از مواد غذایی است که کار‌شناسان تغذیه خوردنش را بخصوص به مردان و برای حفظ سلامت جسمی و جنسی بسیار توصیه کرده‌اند. با تهیه کیک گردویی در منزل و مصرف آن در وعده‌های غذایی صبحانه یا عصرانه می‌توان از خواص این ماده مغذی نیز بهره برد.

مواد لازم:

آرد: یک پیمانه
شکر: ‌یک پیمانه
کره: یک پیمانه
گردو: ‌ ۱۵۰ گرم
تخم مرغ: ۶ عدد
بکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
پودر هل: یک‌دوم قاشق چایخوری.

طرز تهیه:


کره و شکر را با هم مخلوط کنید و کاملا بزنید تا حجم مواد دو برابر شود. زرده و سفیده را جدا کنید و سفیده‌ها را جداگانه باهمزن بزنید تا سفید و پوک شود. زرده‌ها را دانه دانه به مواد کره و شکر اضافه کنید و هل را به آن بیفزایید. سپس گردوی پودر شده را اضافه کنید. آرد را با بکینگ‌پودر مخلوط کرده و همراه با سفیده کم کم به مواد اضافه کنید. کف قالب مورد نظر را چرب کنید و آرد بپاشید. مواد آماده را در قالب بریزید و در دمای ۱۸۰ سانتیگراد به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید. سپس‌ ۴۵ دقیقه دیگر آن را روی درجه ۱۶۰ سانتیگراد قرار دهید. بعد از اتمام مدت و خنک شدن کیک را از قالب خارج کنید.
>> جام جم/ ضمیمه چاردیواری/ معصومه رامشینی‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر