jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۱۷۷۱۷ ۲۵ تير ۱۳۹۸  |  ۰۸:۳۳

در پی وصول چندین فقره پرونده از دادسرای شهرستان بندرعباس مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان و با تلاش ماموران انتظامی هرمزگان، مدیرعامل یک تعاونی مسکن به جرم ۶۰ میلیارد ریال کلاهبرداری دستگیر شد.

کلاهبردار ۶ میلیارد تومانی مسکن دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، طبق اعلام مسئولان انتظامی هرمزگان تاکنون ۱۶۵ نفر از شاکیان این پرونده شناسایی شده‌اند و متهم پس از انجام بازجویی اولیه و با توجه به مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و با دستور قضایی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان در این خصوص به خبرنگاران اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه‌های پلیسی، متهم به هویت (غ-پ) بومی بندرعباس، که مدیر عامل تعاونی مسکن یکی از شرکت‌های بندر عباس می‌باشد، را شناسایی کردند.

سردارعزیزالله ملکی تصریح کرد: متهم با سوء استفاده از موقعیت خود اقدام به ثبت نام از شهروندان تحت عنوان مسکن مهر نموده و با جعل و فریب مردم و قراردادن یک دستگاه کارتخوان در دفتر کار خود تعداد بسیاری مسکن که وجود خارجی نداشته را به مردم پیش فروش کرده است.

وی ابراز داشت: متهم با جعل اسناد و امضاء نسبت به اخذ تسهیلات بانکی بنام چندین نفر از شهروندان نیز اقدام کرده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان ارزش ریالی کلاهبرداری از مالباختگان توسط متهم را حدود ۶۰ میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۶۵ نفر از شاکیان این پرونده شناسائی شده‌اند و تحقیقات پلیسی جهت شناسایی دیگر مالباختگان ادامه دارد.

وی ادامه داد: متهم پس از دریافت وجوهات از بندر عباس متواری شده بود که ماموران با اقدامات پلیسی محل اختفای نامبرده را در شهرستان تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سردار ملکی خاطرنشان کرد: متهم پس از انجام بازجویی اولیه و با توجه به مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و با دستور قضائی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: